SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Źródła wiedzy na temat fitnessu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2523

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Clever_eva MISS SFD
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1634 Wiek 25 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15601
Witam z rana
Wlasnie skonczylam czytac kolejnych 125 postow Twojego autorstwa TYKA hihi naprawde imponujace to co robisz!!!!!!

Ok, to teraz moze konkrety.
heh jaki jest moj problem??

ja to jestem dziecko spragnione wiedzy, dlatego chcialam grzecznie zapytac, czy bylaby ewentualnie mozliwosc, abys podzielil sie ze mna (tudziez z innymi zainteresowanymi) jakimis zrodlami Twojej wiedzy. wciaz czytam Twoje arty,ale ja chcialabym wiecej i wiecej,i wiecej i.....

w ogole cudownie byloby, gdyby byla to wersja anglojezyczna,

moze jakies strony na ktorych moznaby znalezc ciekawe artykuly albo moze posiadasz jakies e-booki, ewentualnie jakies ksiazki ktore uwazasz za godne polecenia.... wszystko co w przyszlosci pomoze mi stac sie nastepca/czynia TYKI i co pomoze mi sie rozwinac zawodowo od strony merytorycznej (dlatego tez prosze o wersje anglo-w Londonie sie ksztalcilam w tym kierunku i dlatego np nie znam polskich nazw miesni czy niektorych anatomicznych/etc.odpowiednikow pol. pojec)

wiem ze jest tysiace stron na necie,ale na wiekszosci z nich podawane informacje sa poprostu absurdalne,nieaktualne,banalne, pozbawione sensu...
ja potrzebuje pewnych i sprawdzonych zrodel, chce konkretow...<tupie nozka>

heh... to jak bedzie??? <prosi>




baaaalllldzo plllooosze
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moim podstawowym źródłem wiedzy od którego zaczynałem było to forum

Potem poszerzyłem to o cały szereg stron www i discussion boards z całego świata, głównie anglojęzycznego

Do tego kilkaset książek i e-booków

"Twórczość" najbardziej znanych nazwisk w tym biznesie na przestrzeni ostatnich 50 lat

Literatura naukowa, abstrakty, itp.

Najwięcej uczę się jednak na siłowni i w kuchni sprawdzając w praktyce własną dietę i trening oraz nieco pomagając innym (na im większej ilości ludzi człowiek sprawdza swą wiedzę i teorie tym więcej się uczy)

Zresztą, nie czuję się za bardzo uprawniony do dawania rad w tym zakresie bo fitness to jedynie moje hobby i wiedzę w tym zakresie nadal mam niewielką. Mogę jednakże dać Ci kilka generalnych rad które generalnie mi się sprawdzają :

1. Żadna przeczytana książka, artykuł czy post (nawet absurdalny, nieaktualny, banalny, pozbawiony sensu) nie jest bezwartościowy - z każdej informacji można się czegoś nauczyć

2. Jak powiedział Bruce Lee : "Przyswajaj co przydatne, odrzucaj co beużyteczne"

3. Szukaj podobieństw a nie różnic (jeśli stu autorów różni się w 99 sprawach a w jednej się zgadzają to w tej jednej kwestii raczej mają rację)

4. Strzeż się osób które przeczytały/napisały wyłącznie jedną książkę (nie bądź wyznawcą jednej teorii, bądź otwarta na wszystko)

To chyba tyle ...

Zmieniony przez - Tyka w dniu 2006-03-04 09:59:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
2. Jak powiedział Bruce Lee : "Przyswajaj co przydatne, odrzucaj co beużyteczne"

O, to jakoś znajomo wygląda... To ze "Słów Smoka", czy "Jeet Kune Do"?

"Go ahead, make my day..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to drugie

pełne zdanie o ile pamiętam :

"Absorb what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
<prywata>

No właśnie... Pamiętam, bo robiłam korektę językową do polskiego wydania obu i do "Sztuki kształtowania ciała", która chyba jeszcze jest w druku, albo jakoś przed chwilą wyszła.

</prywata>


Zmieniony przez - Uka P. w dniu 2006-03-04 11:24:43

"Go ahead, make my day..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Nawiasem mówiąc, w kazdej dziedzinie, nie tylko w fitnessie polecam powyżej przedstawione podejście do zdobywania wiedzy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Clever_eva MISS SFD
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1634 Wiek 25 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15601
heh, nie powiem zebym tak do konca byla usatysfakcjonowana odp - zadnego e-booka nie dostlam , no ale masz racje TYKA, praktyka uczy najwiecej...
dodatkowo zastosuje sie do podanych punkcikow...

a moze na pocieszenie ktos zna jakis anglo-odpowiednik naszego forum??

TYKA dziekuje!!!!!!!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 898 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24602
Sry ale tak ciezko wpisac w google "fitness", "fitness forum", "bodybuilding"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Clever_eva MISS SFD
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1634 Wiek 25 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15601
przeczytaj sobie dokladnie moja wypowiedz,uzasadnilam dlaczego google mnie nie satysfakcjomuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
evciu zacznij od podstaw czyli biochemia harpera pozniej wszystko inne bedzie jzu tylko latwiejsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dokładnie w taki sposób szukam informacji n/t tego co mnie interesuje - czyli różne wyszukiwarki

czytam kilka/naście/dziesiąt/set artykułów na dany temat i wyciągam wnioski które sprawdzam na sobie

nikt ci nie podqa na tacy gotowych rozwiązań gdyż one nie istnieją - są setki metod, teorii, koncepcji z których niemal każda znajduje zastosowanie w jakimś konkternym przypadku i żadna nie działa zawsze, z prostego powodu - nie ma dwóch ludzi jednakowych - tak więc ten sam schemat u jednego się sprawdzi a u drugiego wcale

Zmieniony przez - Tyka w dniu 2006-03-05 11:50:08
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aniołek ładnie prosi o ocenę ckd

Następny temat

czy można jednocześnie budować masę mięsniową i spalic tkankę tłuszczową ?!

WHEY premium