SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ćwiczenia na kostke na brzuchu

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1035

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 804
witam, jakie są ćwiczenia na kostkę na brzuchu, gdy nie chcemy obciążać pleców? a dokładnie odcinka lędźwiowego, który mi nie przylega płasko do ziemi/ławeczki tylko odstaje przez co większość ćwiczeń na brzuch sprawia mi trudność i ból
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136815
Ej, ale odcinek lędźwiowy nigdy nie będzie ciasno przylegał do ławeczki, przecież plecy mają kształt litery S, to jest ich naturalna krzywizna... albo coś poputałem, racja. Jesteś pewny że ćwiczenie wykonujesz poprawnie technicznie a nie ciągniesz plecami? No i być może mylisz zwykły ból niewytrenowanych, słabych mięśni z jakimś schorzeniem. Tak czy siak, popróbuj ćwiczenia nazywanego plank, scyzoryków, wznosów nóg na drążku do równoległości, może allachów. A jak z bólem przy martwym ciągu czy wyciskaniu na klatę, przecież też grzbiet pracuje?

Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2014-07-17 18:51:11

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 804
hm.. na siłowni byłem dopiero raz, chociaż już wykupuje karnet i całe wakacje będę latał... na wyciskaniu na klate za pierwszym razem malutko nałożyłem więc 30kg wycisnąłem w seriach ( to pierwsza styczność z wyciskaniem ) i żadnych bólów nie odczułem ( prócz zakwasów :E ) bo nie dało się z tym ciężarem raczej. Ale również zwróciłem na to uwagę i odcinek lędźwiowy nie przylegał, fakt , że mam literę S na plecach, ale nie wiem czy nie za dużą :) jeśli chodzi o scyzoryki te co są w planie Weidera na 6-cio pak to ich wiele powtórzeń nie dam rady zrobić... za bardzo plecy bolą.. a co do schorzenia to raczej nic takiego nie mam, jestem zdrowy chłop ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136815
Młody, na potreningu.pl jest trochę merytorycznych artów o tym, jak 6-pak uzyskać, widzę że dla Ciebie trening brzucha się kojarzy z A6W, a tak nie jest, nikt Ci nie każe robić kilkuset powtórzeń. Brzuch się robi tak jak inne mięśnie, seriami na powtórzenia. Poczytaj trochę więcej o tym, jak się brzuch powinno ćwiczyć i nie zaczynaj na samym początku od tego, że masz jakieś ograniczenia. Obstawiam że masz zwyczajnie niedotrenowane mięśnie grzbietu, słaby korpus, przez co ćwiczenie robione 1 raz wydawać się może kontuzjogenne ,,bo boli". Imo ćwicz regularnie, wzmacniaj się, ćwicz brzuch normalnie a nie A6W, rób ćwiczenia wielostawowe jak przysiady i mc to nic nie będzie boleć. Nie mając stwierdzonej żadnej wady kręgosłupa nie szukaj usprawiedliwień. Masz słabe mięśnie, i tyle:) Ćwicz zachowując technikę i będzie git

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 804
dzieki za pomoc, pozdro :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
https://www.sfd.pl/[Art]Trening_mięśni_brzucha-t949283.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak podawać wynik na klate

Następny temat

Jak rozbudowac?

WHEY premium