SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wiązadła krzyżowe

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 19274

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Kolejna kontuzja Ronaldo, która nastąpiła zaraz po jego powrocie na boisko po rekonstrukcji ACL miała miejsce bodajże w roku 2000. Po tym w 2002 zdobył m. in. Mistrzostwo Świata oraz tytuł króla strzelców tej imprezy. Jeśli to jest dla Ciebie "nic mu nie dały", to trudno mi to komentować. Ronaldo dalej gra w piłkę.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ronaldo 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Kolego a co zagral w Milanie? Jezeli operacja by sie powiodła to nie było by nastepnej. Jego kolana juz nie wytrzymuja obciazenia zarówno masy jak i treningu. był operowany przez najlepszego ortopede od acl i jednak nic mu to nie dało.

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
ponoc za szybko wracal...ktos wie po jakim czasie?
ostatnio bylem u swojego ortopedy i mowil ze byl na jakims spotkaniu lekarzy medycyny sportowej i ponoc czas powrotu do sportu zszedl z 9 miesiecy do 7...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Piotrze, bądź uprzejmy sam sobie poczytać w podanym linku jakie sukcesy odniósł w Milanie, bo chyba o o pytasz. Cenie Twoją wiedzę odnośnie fizjoterapii, ale czytając Twoje wypowiedzi w tym wątku odnoszę wrażenie, że nie jesteś w najlepszej formie umysłowej, także może czas na mały spacer
Soltys, nie pamiętam dokładnie, kiedyś się tym interesowałem, to było kilka miesięcy (<6) po operacji, gdy w roku 2000 uszkodził sobie kolano po raz kolejny tuż po wyjściu na boisko. Nie była to ani druga, ani ostatnia kontuzja kolana Ronaldo. Przy czym źródła podają różnie co do jego kontuzji, jedne mówią o więzadłach krzyżowych, inne o więzadle rzepki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
W Milanie rozegrał 20 meczów w których strzelił 9 goli. Nie uważam że to jest imponujaca zdobycz dla Ronaldo. Milan wziął Ronaldo który ważył prawie 90 kg chciał z niego na nowo zrobic wiekla gwiazde. ale Ronaldo juz nic nie pokazał. Jego kolana juz sa za słabe, żeby mógł grac na dawnym poziomie. Pisze w artykule ktory przeslales linka kolejna kontuzja w barwach milanu w meczu z Livorno. Znowu kolano. Problem u Ronaldo polega na tym ze po pierwsze za szybko po kontuzji wychodzi na biosko, osłabia przeszczep acl, przeszczep nie jest na tyle wytrenowany i brakuje mu propriocepcji. Dlatego z goscia juz nie bedzie swiatowej klasy zawodnika poniewaz zawsze juz bedzie gral asekuracyjnie.

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Piotrze, cieszy mnie że zacząłeś czytać .
Gdybyś poczytał nieco więcej, to dowiedziałbyś się, że pierwszą operację kolana ten piłkarz miał bodajże w '96. Istotnie w okolicach 2007 miał już nadwagę, kilka operacji kolana za sobą, >30 lat i karierę raczej za sobą. Co nie znaczy, że "operacja mu nic dała" zwłaszcza gdy mówisz to w kontekście pytania, o to czy po zerwaniu ACL można uprawiać zawodowo sport.
Odpowiadając jeszcze pytającemu, to w Polsce poziom medycyny jest wystarczający, ale na rekonstrukcję ACL i rehabilitację trzeba liczyć jakieś 20 000 zł. Można i na NFZ, ale nie polecam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
No operacja acl w 2007 mu nic nie dała poniewaz zaraz w pierwszym meczu doznal kontuzji tego samego kolana wiec domniemywam ze jego kolano po kilku zabiegach jest juz niesprawne. To tak jak nos Michaela Jacksona :D

Co do drugiej cześci Twojej wypowiedzi to nie wprowadzaj w bład pytajacego piszac ze nie polecasz rekonstrukcji acl przez nfz. Najlepsze ośrodki w Polsce czyli Sport Klinika Żory oraz blizej mnie Galen Bieruń dr Ficka robi takie operacje na NFZ i są tak samo solidne jak prywatnie.Mam pacjentów z Galenu i prowadze z nimi w gabinecie rehabilitacje.

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20
a sie zapytałem czy będę mial dren ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 454 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1365
Tak nawet 2 :)

Memento mori..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20
o ja na pewno ;( Tak to nie boli ale jak się wyciąga to cholernie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

glupie pytanie :-)

Następny temat

JAK SZYBKO POZBYĆ SIĘ PRZEZIĘBIENIA!

WHEY premium