SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

uczucie gorąca; otumamienie; swędzenie itd

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28364

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
A moim zdaniem to wygląda na problemy z ciśnieniem, albo z sercem [arytmia?], ale nie odrzucam innych możliwości, zwłaszcza tych od przemęczenia i niedostatku elektrolitów [zwróć uwagę zwłaszcza na sód i potas]. Niekoniecznie jednorazowy pomiar ciśnienia wykazałby jakieś nieprawidłowości, prędzej jakiś 24-godzinny monitoring.

U mnie silne swędzenie głowy pojawia się jak wiszę na drążku głową w dół, albo zaraz po zejściu z drążka - a więc krew szybko przemieszcza się tam, gdzie nie bardzo jest dla niej miejsce [żadnego związku z problemami skórnymi, wszystko dzieje się pod skórą]. Z kolei zawroty głowy, szum [a czasem nawet pisk] w uszach - to ja mam jak mi ciśnienie nagle spada [np. za szybko wstanę z łóżka].

Mnie to za bardzo nie dokucza i w moim wypadku prawdopodobnie jest związane z problemami z tarczycą. Zabawne, że generalnie losowy pomiar ciśnienia zazwyczaj daje wynik w normie, natomiast zupełnie przypadkowo udało mi się złapać się na ciśnieniu rzędu 60/90 i pielęgniarka lekko się zdziwiła.

Na arytmię i problemy z ciśnieniem podobno dobrze robią ryby morskie.
Ale z lekarzem najpierw trzeba pogadać.

Zmieniony przez - Uka P. w dniu 2006-12-16 22:47:26

"Go ahead, make my day..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
RZS to choroba o podłożu autoimmunologicznym, więc i twoje pozostałe kłopoty mają charakter raczej immunologiczny. Jestem alergikiem i miewam - choć na szczęście nieregularnie - podobne objawy, mało że swędzenie, to jeszcze jakieś pokrzywki. Miejsca podatne na swędzenie smaruję Linomagiem w kremie, łykam regularnie tran z rekina w kapsach - i chyba dlatego właśnie mam złagodzone objawy.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
podbijam zeby pamietac o odpisaniu bo dzis czasu nie mam juz

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
RZS to choroba o podłożu autoimmunologicznym
Na to świństwo to chyba evera jeszcze nikt nie skazał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
Zalcus - hmm uczulenie ale na co ? rozmawialem na ten teamt z 2 internistami, wyszlo mhm i ze nie wiedza po swietach jade na kontrole do reumatologa i bede sie tez widzial z ciotka to moze ona cos doradzi chodz ma inna specjalizacje.

Uka - cisnienie zawsze mi ok wychodizlo, a czesto sobie mierze bo jak u kumpla jestem to jego mamuska sprawdza czy mam w normie arytmia ? nie sadze ale to juz musialbym przejsc gruntowne badania bo do tej pory mialem tylko ekg. mnie glowa nie swedzi ale cialo tak. do tego duzy bol glowy i "oglupienie" ktore sie pojawiaja nagle, bez konkretnie zadnej przyczyny.


Jogger - nie mam RZS tylko ZZSK tyle ze jest 4 rodzaje ZZSK powiazane glownie z tym skad sie wzielo i co je spowodowalo a ja nie mam tego okreslonego. Co najlepsze to 2 z 4 "odmian" w poczatkowej fazie sa mozliwe do wyleczenia ale moj reumatolog nie zwrocil na to uwagi bo mam narazie remisje... A jeszcze lepsze jest to ze 1 z odmian wlasnie moze powodowac takie klopoty jak ja mam czyli bol glowy, otumamienie itd i jest to wyleczalne. Szkoda ze o tym dowiedizalem sie kilka dni temu, ale po swietach musze cos z tym zrobic. Ja tranu nie lykam tylko omege i troche sie poprawilo. Chodz mysle ze to bardziej ma zwiazek z tym ze jestem nerwowy ale jednoznacznie powiedziec nei moge

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
uczulenie ale na co
Można mieć na wszystko ja m.in. mam uczulenie na uczucie chłodu i zawsze na bieganiu leje mi się z nosa i oczu (rodzinne, starszy też to miał).
A o rzs wspomniałem dlatego, że pamiętam dysertację, której autor twierdził, że niezależnie od rodzaju wszyskie (chyba) odmiany zzsk i tak mają mniej lub bardziej ukryte podłoże autoimmuno.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
to bankowo mam uczulenie na kilka osob z chlodem tez podobnie, tyle ze nie musze biegac, wystarczy ze ide

hmm wszelkiego rodaju choroby reumatologiczne sa autoimmunologiczne (tak mi sie wydaje i jestem raczej pewien ze tak jest w rzeczywistosci). Tyle ze sa takie otrzymuje sie w spadku od rodzicow/dziadkow/pradziadkow itd i sa tez takie ktore rozwijaja sie przy danej chorobie np. zespol reitera ktory moze sie rozwinac pozniej w kierunku zzsk

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Tworzycie tu zręby Nowej Medycyny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
tia, leczenie zzsk i innego scierwa alkoholem

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11
everr no i co to w koncu sie okazalo, bo mam tak samo ?;]
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

operacje plastyczne

Następny temat

ceny pillingu

WHEY premium