Ilość wyświetleń tematu: 3726

...
GizmoTKD Bushido24.pl
Szacuny 12 Napisanych postów 1884 Wiek 51 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21505
Trzy medale 4. mistrzostw świata kobiet w karate kyokushin zdobyły w Nowym Jorku reprezentantki Polski. Po raz trzeci po złoty medal sięgnęła Ewa Pawlikowska z Krakowa. Srebrny medal wywalczyła Adrianna Bieńkowska z Gdańska, a brązowy Agnieszka Sypień z Wrocławia.
W odbywających się równolegle w hali sportowej Manhattan Center otwartych mistrzostwach Ameryk złotym medalistą w konkurencji kata został Remigiusz Karpiński z Ełku. Na czwartej pozycji w kumite uplasował się pięciokrotny mistrz Europy Tomasz Najduch z Katowic.

Najduch nie ma szczęścia do Brazylijczyka Ewertona Teixeiry, z którym przegrał po raz trzeci w karierze. Wcześniej uległ mu w mistrzostwach świata w 2001 roku w Osace oraz w ubiegłorocznych mistrzostwach Ameryk. 22-letni Brazylijczyk po raz trzeci z rzędu zdobył tytuł mistrza Ameryk.

W obu turniejach na Manhattanie udział wzięło 174 zawodników i zawodniczek z 24 krajów.

Medalistki w poszczególnych kategoriach:

lekka (55 kg) 1. Ewa Pawlikowska (Kraków) 2. Jelena Worobiewa (Rosja) 3. Zurine Eciolaza (Hiszpania)

średnia (65 kg) 1. Natalia Zmiejewa (Rosja) 2. Adrianna Bieńkowska (Gdańsk) 3. Judit Suran (Węgry)

ciężka (+65kg) 1. Olga Rudenok (Rosja) 2. Mellisa Murakami (Kanada) 3. Agnieszka Sypień (Wrocław)

kata 1. Kiyomi Takanashi (Japonia) 2. Masako Asano (Japonia) 3. Sayo Okamoto (Japonia)

Medaliści mistrzostw Ameryk:

kumite 1. Ewerton Teixeira (Brazylia) 2. Siergiej Osipow (Rosja) 3. Aleksander Wojnicz (Rosja) 4. Tomasz Najduch (Katowice)

kata 1. Remigiusz Karpiński (Ełk) 2. Kiyoshi Nishii (Japonia) 3. Mac Robertson (W.Brytania)

(PAP)
---

Tylko pogratulować!

Gizmo

Freestyle Taekwondo - Doradca w "Stylach Tradycyjnych"

"Dan" Freestyle Taekwondo & Kickboxing - Emerytowany Doradca w "Stylach Tradycyjnych"

...
a to i tak nie szczyt mozliwosci naszych zawodnikow

Polak potrafi!

"Nie ma odpornych na ciosy, są tylko źle trafieni"
10 Dan Kosolokaikan Karate

Były moderator w Stylach Tradycyjnych Uderzanych i MMA oraz byly czlonek "Elity"

...
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972

MISTRZOSTWA SWIATA KOBIET
MISTRZOSTWA AMERYK NOWY JORK 2002

W dniu 21 czerwca w Hali Manhattan Center w Nowym Jorku odbyły się IV Mistrzostwa Świata Kobiet w 3 kategoriach wagowych i kata oraz Mistrzostwa Ameryk w kategorii otwartej mężczyzn i kata. W mistrzostwach wzięło udział 174 zawodników reprezentujących 24 państw świata.
Polacy zdobyli 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy medal. Po raz trzeci w historii Ewa Pawlikowska wywalczyła tytuł mistrzyni świata w kategorii lekkiej. W kategorii średniej drugie miejsce zajęła Adrianna Bieńkowska, a w ciężkiej trzecie - Agnieszka Sypień. W odbywających się równolegle Mistrzostwach Ameryk czwarte miejsce zajął Tomasz Najduch po raz trzeci w karierze ulegając Ewertonowi Teixeira z Brazylii - triumfatorowi sobotnich mistrzostw. Zawodnicy spotkali się wcześniej w mistrzostwach świata w 2001 roku w Osace oraz w ubiegłorocznych Mistrzostwach Ameryk. 22-letni Brazylijczyk po raz trzeci z rzędu zdobył tutuł mistrza Ameryk. W kata triumfował Remigiusz Karpiński.
W specjalnym pojedynku po trzech rundach Glaube Feitosa z Brazylii pokonał Japończyka Atsushi Kadoi. Pokaz kata "Sushiho" oraz elementy samoobrony zaprezentował Kancho Shokei Matsui, który jutro poprowadzi specjalny trening w Centralnym Dojo na Manhattanie.