W miniony weekend odbyły się dwie duże imprezy - Mistrzostwa Świata IFBB Elite Pro i Arnold Classic Europe. Najlepsi sportowcy z całego świata przybyli do Santa Susanna w Hiszpanii, by powalczyć o złote medale. Chociaż zorganizowanie imprezy było nie lada wyzwaniem dla organizatorów z powodu pandemii, to Prezydent IFBB dr Rafael Santonja i jego żona Nieves, zadbali o to, aby zawody odbyły się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Wielu sportowcom udało się przygotować do tych wydarzeń, pomimo przeszkód jakie napotkali. Niestety nie wszystkim… Paula Mocior, która w lutym wygrała zawody w Brazylii i zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata IFBB Elite Pro przygotowała świetną formę w krótkim czasie. Niestety nie mogła polecieć do Hiszpanii, ponieważ wyszedł jej pozytywny wynik na Covid-19.

Podczas Arnold Classic Europe, na scenie pojawiła się liczna reprezentacja Polski, która jak zwykle nie zawiodła. Zaczniemy od pań.

Tegoroczna debiutantka Wiktoria Nnaka po raz kolejny zmiotła konkurencję pokazując wszystkim, jak ogromny ma potencjał. Wygrała złoty medal w kategorii Junior Women's Bikini-Fitness Open, Women's Bikini-Fitness powyżej 172 cm, a także została absolutną zwyciężczynią w kategorii Women's Bikini-Fitness. Skorzystała też z tzw. dzikiej karty i wystartowała na Mistrzostwa Świata IFBB Elite Pro, gdzie zdobyła srebrny medal.

Doskonale wypadła też Dagmara Dominiczak, dla której ten sezon jest wyjątkowo udany. Wygrała złoty medal w swojej kategorii, czyli Women's Wellness Fitness do 163 cm złoto oraz została absolutną zwyciężczynią w kategorii Women's Wellness Fitness.

Anna Woźniakowska, która niedawno miała problemy zdrowotne, zregenerowała siły i po raz kolejny pokazała, że jest na wagę złota. W kategorii Women's Bikini-Fitness do 164 cm pierwsze miejsce na podium należało do niej.

Nieco mniej popularna zawodniczka Patrycja Kaźmierczak może być siebie dumna, gdyż w kategorii Women's Bikini-Fitness do 164 cm była tuż za Woźniakowską i zdobyła srebrny medal. Wśród “bikiniar” była też Ewa Menzel startująca w kategorii do 160 cm i zajęła V miejsce.

Panowie także nie zawiedli. Daniel Kunikowski startował aż w trzech kategoriach. W Men's Classic Bodybuilding do 175 cm zdobył złoty medal, w Men's Classic Physique do 175 cm brązowy, a w Men's Bodybuilding do 80 kg zajął IV miejsce. Dominik Maćkowiak reprezentował nasz kraj w dwóch kategoriach i zdobył dwa złote medale. W Men's Physique powyżej 182 cm oraz w Junior Men's Physique Open. Mariusz Bałaziński zdobył srebrny medal w kategorii Master Men's Bodybuilding 50-54 Open oraz zajął VI miejsce w kategorii Men's Bodybuilding do 80 kg. Zawodnik Tomasz Kornalewski startujący w kategorii Men's Bodybuilding powyżej 95 kg przywiezie do Polski srebrny medal. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!  

 

Komentarze (3)
Anonim

Bombowo!

0
lordknaga

nie ogarniam jak startuja w kilku kategoriach i zgarniaja po kilka medali xD o tej murzynce juz widzialem post wczesniej i nie mam pojecia co w jej sylwetce takiego nadzwyczajnego(bez zadnego dogryzania czy tym podobnym) zeby tak zatrzasc cala scena i zdobyc zlota w juniorach jak i zlota w open i tylko to mnie utwierdza w przekonaniu, ze c**a sie znam na zenskich kategoriach, bo tyle tam jest nazwisk i pierdylard klas zenskich a ja widze tylko chude bikini a reszta klas jest umiesiona, tyle tych zawodniczek a zadnej kompletnie nie kojarze zreszta panow tez, tylko kornalewski i juz balazinski ale ci startuja od dawien dawna :-P te cale elite pro to dla mnie (jako widza, ktory oglada zawody i interesuje sie tym kolo 10 lat) to taka amatorska liga z troszke wyzszej polki nie amatorska %-) nie wiem jak to napisac, ale pro to ma tylko w nazwie, nawet zawodnicy z nabba pro, robili na mnie lepsze wrazenie ( chodzi o wiekszosc)

4
Gats 2

Mnie bardziej przerażają sztuczne cycusie u zawodniczek.
Panna sucha jak wyprażony banan a tu z przodu melony się prężą jak od cyrkla odrysowane.

0