SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sekcja Jeet Kune Do w Warszawie

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14423

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dużo czytałem o JKD, bardzo mnie to zafascynowało. Nie będę ukrywał Muay Thai też mnie interesuje. Myślałem o Kicku, Sandzie (wiem, że to tylko częśc Kung Fu, ale niektóre sekcje tak duży kładą nacisk na skuteczność w walce, że nie nazywają tego Kung Fu tylko Sanda). W Sandzie podobno są nie tylko ciosy, ale i chwyty, co przyciąga moją uwagę. Bardziej mnie jednak interesuje stójka/ciosy, niż parter/rzuty. Aczkolwiek uważam, że parter/rzuty tez warto poznać. Nigdy nie wiadomo przecież co się okaże przydatne. Czyste Kung Fu i inne style klasyczne, Karate, Ju Jitsu, Judo mnie średnio interesują, bo bardziej mnie interesuje przygotowanie do walki. A w tych często są jakieś rytuały. Jak chodizłem na JKD do Reberta Kwiatkowskiego, to widziałem koniec treningu Karate. Ludzie siedzieli piętach i coś pokrzykiwali po Japońsku. Szczerze mówiąc nie niosło mnie do tego by zapytac co to takiego :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dużo czytałem o JKD...

Pięć lat temu dużo czytałem o wyczynach Dziadka Ueshiba - aikido.
Zastanawialem się nad aikido i muay thai. Niestety wybrałem muay thai.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1566 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13352
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Krytyka, krytyka, naśmiewanka... Jeście nudni!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
nie martw się, każdy nowy przez to przechodzi. frycowe trzeba odcierpieć. a poza tym sam prowokujesz dowcipkowanie i krytykę wypisując takie czasem pocieszne teksty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja nie przechodziłem
Dlaczego potraktowaliście mnie inaczej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co myślicie o sekcji Roberta Kwiatkowskiego, Klub sportowy "Bruce Lee"? Może ktoś tam trenował/trenuje? http://www.brucelee.adoz.pl/ Może zbyt pochopnie podjąłem decyzję, że mi się tam nie podoba :/ Słyszeliście o niejakim Piotrze Święckim? Podobno guru Kwiatkowskiego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
a co to ma wspólnego z JKD? bezpośrednio od Dana Inosanto, ucznia BL wywodzi się JKD ćwiczone w SBG. inne to marketingowe podróbki, choć fakt faktem, że jeet kune do to bardziej idea tereningu, a nie styl.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To, że Jeet Kune Do to nie styl to wiem. Jesli zdarzyło mi się to napisać to przepraszam, sam dobrze wiem jak taki tekst potrafi zirytować :)

Dziękuję za fachową opinię, ale co to jest SBG? Może tylko nie pamiętam rozszerzenia...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Straight Blast Gym Jeet Kune Do. www.jkd.pl
polecam udostępnione tam wideo, oraz lekturę artykułów. sam zobaczysz, co to jest JKD.

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2006-07-27 12:16:51
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ANTYTERROR-SYSTEM W-WA

Następny temat

obrona przed duszeniem

WHEY premium