SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

przewrót w przód

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 15343

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8
witam...chciałem się zwrócić o pomoc do szanownych współużytkowników , potrzebuję zwięźle i z sensem napisana: TECHNIKE WYKOANANIA PRZEWROTU W PRZOD Z POSTAWY DO POSTWAY O NOGACH PROSTYCH ZLACZONYCH. jeśli ktoś jest mi w stanie pomóc byłbym bardzo wdzięczny !!!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
TECHNIKA NAUCZANIA PRZEWROTU W PRZÓD

Technika wykonania:
Z przysiadu podpartego skłon głowy w przód z jednoczesnym wznosem bioder (ciężar ciała przenieść na ręce), ugięcie ramion w stawach łokciowych, oparcie karku o podłoże i wykorzystując odbicie nogami - przetoczenie na plecach do przysiadu podpartego. W trakcie przetaczania nogi powinny być ugięte, a kolana i podudzia przyciągnięte do klatki piersiowej.
Asekuracja: Ustawienie z boku ćwiczącego, dalszą ręką - pomoc pod kark i głowę, bliższą- pod kolana w celu nadania rotacji.
Wskazówki metodyczne:
Naukę przewrotu należy rozpocząć od opanowania przetoczeń w skuleniu. Nauczanie przewrotu ułatwia zastosowanie pochylni i wykonywanie przewrotu z góry w dół. Do tego celu użyć można kilku ławeczek opartych skośnie o drabinki i pokrytych materacami. Zaleca się stosowanie „pochylni" poprzez unoszenie materaca (za dwa rogi) przez dwóch współćwiczących. Po opanowaniu podstawowej formy przewrotu w przód z przysiadu podpartego do przysiadu, należy zwiększyć odległość podparcia się rękami w stosunku do nóg i dążyć do uzyskania fazy lotu z całkowitym wyprostem nóg przy odbiciu.
Ćwiczenia przygotowawcze i pomocnicze:
1. W przysiadzie skulonym skłony głowy w przód i w tył. 2. W klęku podpartym skłony głowy w przód.
3. Z postawy zasadniczej przysiad podparty ze skuleniem i przeniesieniem ciężaru ciała na ręce.
4. Z leżenia tyłem na podłożu, ugięciem nóg w stawach kolanowych i biodrowych, siad skulony.
5. .Z siadu skulonego przetoczenie w tył na plecy i powrót do siadu. 6. Z leżenia tyłem skulenie i przetoczenie w przód i w tył.
7. Z przysiadu podpartego - przetoczenie w tył na plecy i z powrotem.
8. Siad ugięty, chwyt ramionami za szczebel drabinki - ugięte kolana podciągnąć do klatki piersiowej, wysunąć w przód podbródek.
9. podbródek leżenia tyłem, z nogami ugiętymi w stawach kolanowych, dłońmi splecionymi na karku, przejście do siadu ugiętego i dotknięcie łokciami kolan.
10. Postawa, ramiona splecione na karku - przejście do półprzysiadu, plecy zaokrąglone, głowa w dół, powrót do postawy wyjściowej.
11. Siad skrzyżny, wznos wyprostowanych ramion w przód, powolny opad tułowia w przód.
12. Postawa - opad tułowia, zaokrąglenie pleców, głowa w dół.
13. Postawa, ramiona w dół, „rolowanie" kręgosłupa w dół poprzez powolne zginanie poszczególnych jego odcinków (szyjny, piersiowy, lędźwiowy), powrót.
14. Skłon tułowia w przód w siadzie klęcznym, ramiona w tył.
15. Przysiad skulony - przejście do pozycji w wspięciu i powrót (kilka powtórzeń).
Gry i zabawy:
1. Drwal - stanie w małym rozkroku, dłonie splecione, ramiona wyprostowane; wznos ramion w górę i naśladowanie drwala rąbiącego drewno.
2. Tunel - ustawienie w rzędzie, w rozkroku; przechodzenie w tunelu (klęk niski podparty).
3. Piłka w tunelu - ustawienie w rzędzie, w rozkroku, w odległości ok. 1 m od poprzednika - podania piłki dołem.
4. Wyścigi z woreczkiem - przenoszenie woreczka trzymanego broda do kosza ustawionego przy chorągiewce.
5. Kotki - na hasło kotki wesołe - klęk podparty, głowa uniesiona; na hasło kotki smutne - plecy zaokrąglone, głowa opuszczona, broda dotyka klatki piersiowej.
Ćwiczenia korekcyjne:
1. Postawa: głęboki wdech z jednoczesnym uniesieniem ramion w górę, wyciąganie głowy w górę, uwypuklenie klatki piersiowej, wciagnięcie brzucha, ściągnięcie łopatek, napięcie pośladków; opuszczenie ramion, rozluźnienie - wydech.
2. Marsz z woreczkiem na głowie.
3. Leżenie tyłem: głowa w przedłużeniu kręgosłupa, dłonie dociskają, klatkę piersiową ¬wdech, wydech.
4. Klęk podparty: głowa w przedłużeniu kręgosłupa, naprzemienne wymachy nóg z pogłębieniem.
5. Zwis na drabince.

moderator sprinterek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy mi pomoże?

Następny temat

Czy kupiłem dobry rower?

WHEY premium