SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

prośba o tłumaczenie z łaciny

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6976

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Proszę kogoś,kto zna się na łacinie madeycznej, aby mi przetłumaczył:
obs. quo ad appendicitidem.colica jejunalis. dzisiaj wyszłam ze szpitala z takim rozpoznaniem. Chcieli mnie kroić,ale nie wyraziłam zgody.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
podejrzewali wyrostek (zapalenie) (obserwacja w kierunku zap wyrostka)

ale po co tu okrężnica i jel cienkie to niewiem

ps. jak mieli racje i się wyleje (perforacja) to cię mogą już nie uratować ...

Zmieniony przez - Boofi w dniu 2007-02-23 11:46:06

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
czyli colica jejunalis to jest jelito cienkie i okrężnica?? a o to mi najbardziej chodziło właśnie...

tak,ale badania nie potwierdziły zapalenia wyrostka (krew,mocz,usg,ginekol. wszystko w normie), podobną historię przechodziłam już 3 lata temu, a znowu aż tak bardzo mnie ten brzuch nie boli.

A jak usłyszałam,że chcą mnie ciąć na wszelki wypaek,to podziękowałam. Oczywiście,jeśli mi się pogorszy to od razu się zgłoszę znow na izbę przyjęć.

Poza tym ten szpital to trochę podejrzany był, pielęgniarki np. nie wiedziały,jakie leki podawać pacjentom, a druga nie zauważyła,jak mi pół kroplówki poszło poza żyłę. PO tym doświadczeniu nie chciałabym być tam operowana.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575919
Jako dzieciak trafiłem na oddział z diagnozą "przypuszczalne zapalenie wyrostka"

Zwijałem się z bólu, nie Mogłem stać na nogach - na drugi dzień gdyby sytuacja się nie poprawiła miała być operacja!

Tyle, że na drugi dzień nic już nie bolało, i z samego rana najadłem się bananów, mandarynek i wypiłem litr soku, choć nie Miałem nic tykać do wizytacji lekarza!

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
a mnie boli tylko trochę, czasem mocniej,czasem w ogóle, stać,chodzić,mogę bez problemu.

Na oddział też nie trafiłam zwijająca się z bólu,dlatego postanowiałm się nie zgodzic.

To co oznacza to colica jejunalis??

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
danutha ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 3767 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29908
Kolka okreznicy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
no to jeszcze którkie małe pytanko: co to jest ta kolka okrężnicy?? na googlach nie ma nic o takiej kolce,tylko coś o kolkach u niemowląt.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
danutha ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 3767 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29908
Okreznica to czesc jelita grubego.
Do zaburzen czynnosciowych naleza miedzy innymi zaparcia i kolki(dolegliwosci kurczowe).Cechuje je bol okreznicy,wzmozona produkcja sluzu,zaparcia na przemian z biegunka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
o,to znowu sobie na mnie urządzili zgadywankę... super

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
nuie zgadywankę !!
ty myślisz że to jest wszystko takie proste jak 2+2 ??

a więc nie jest !! w 30% przypadków brzuch otwiera sie z podejrzeniem zapalenia wyrostka - którego tak naprawdę nima ... wyrostek się wycina tak czy tak - blizna może wprowadzić keidys chirurga w bład ...

wyrostek w ostrym stanie zapalnym-> perforacja -> zapalenie otrzewnej --> zgon

czesto objawy roznych chorób sa zupełnie niecharakterystyczne - np zawał przy którym boli np prawa łopatka (nawet nie lewa) ...

to nie zgadywanka - TO DIAGNOSTYKA i RÓŻNICOWANIE

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Boofi, ja to naprawdę rozumiem. A z tą zgadywanką nie chodziło mi tylko i wyłącznie o tą sytuację,tylko też o taką sprzed 4 lat, kiedy to jeżdziłam po lekarzach przez ładnych kilka miesięcy, za każdym razem stawiali inną diagnozę. I te różne diagnozy były oparte dokładnie na takich samych badaniach, o to mi chodzi. Tylko nie potrafię zrozumieć,dlaczego nigdy nikt nie mógł/nie chciał mnie zdiagnozować do końca, ot co. Wszystko kończyło się na badaniach krwi,usg,ginekologu.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czego brak??

Następny temat

Czy to ginekomastia ?

WHEY premium