SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

prawnicy w uk

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 419

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam serdecznie,
Mieszkam obecnie na terenie Anglii, dokładnie w Northampton i mam problem z firmą sprzątajca, w której jestem zatrudniona. # tygodnie temu podjełam dodatkową dorywczą pracę jako sprzątaczka w szkole, 2 godziny dziennie, łączyłam ją sobie z moją inną pracą w restauracji. 1,5 tyg. temu (dokładnie we wtorek 29 czerwca) zrezygnowałam z pracy w restauracji, gdyż w czwartek 2dni później miałam umówione spotkanie w workhausie. W środę dzień przez wspomnianym przeze mnie spotkaniem w sprawie pracy na życzenie owej firmy sprzatającej "NIC Services Group Ltd" oddałam jej wszystkie moje dokumenty (dowod osobisty, umowę z bankiem, dokumenty z mojej uczelnii, nie oddałam paszportu, gdyż go nie posiadam). Poprosiłam Managera aby skserowal je i mi oddal, powiedział, że nie może tego zrobić, że moje dokumenty muszą trafić do biura celem sprawdzenia, iż nie są fałszywe, obiecał mi je oddać na drugi dzień, czego nie zrobił do dnia dzisiejszego. Upłynął już tydzień przeprowadziłam z nim tylko jedną rozmowę telefoniczną, gdyż innych nie odebrał, wie w jakiej sytuacji się znajduje i nie daje mi odpowiedzi. Na umówionym spotkaniu w workhausie nowy pracodawca powiedział, że spełniam określone wymagania i mógłby zatrudnić mnie od zaraz gdybym miała swoje dokumenty. W poniedziałekj byłam na innej rozmowie w sprawie pracy (dziś również mam umówione spotkanie), jednak wszędzie następuje ten sam problem, nikt nie może zatrudnić mnie bez moich dokumentów. Jestem młoda osoba mam 24 lata i nie mam pomocy materialnej ze strony rodziny, znajduje się na terenie obcego Państwa, gdyby zaistniała potrzeba udzielenia mi pomocy medyvcznej, również miala bym problem. Pod koniec lipca mam wykupione bilety do Polski, nie zamierzam tracić czasu i nerów w ambasadzie i wyrabiać sobie nowy tymczasowy dowód lub paszport nie wiem jak ta procedura się odbywa. Chce jak najszybciej podjąć pracę, w końcu nie po to przyjecąłam do Anglii. bardzo proszę o udzielenie mi porady. Czy mogę pójść do sądu i żądąć od w/w przeze mnie firmy sprzątającej odszkodowania? Jak wygladają procedury w tym przypadku w sądzie w Anglii. Zależy mi na czasie gdyż w sierpniu przeprowadzam się do Hiszpanii.
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam
Milka
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening w domowych warunkach

Następny temat

pięć przemian

WHEY premium