SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

CIEKAWOSTKI

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 33070

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 45261
"białko zwierzęce jest tzw pełnowartościowe tzn zawiera duzo aminokwasów egzogennych , których to nasz organizm nie potrafi wytworzyć.
(lizyna, metionina, leucyna, tryptofan, walina, fenyloalanina, izoleucyna i treonina)"


"Jednak niektorzy nie wiedzą że są rośliny które też zawierają pełny aminogram i mogą sie w 100% równać z białkiem zwierzęcym.Są to np ziemniaki,ryż,kasza gryczana,orzechy"



"Wyróżnia się dwie główne grupy białek:

pełnowartościowe ,niepełnowartościowe, Białka, które zawierają wszystkie dziewięć niezbędnych aminokwasów w wystarczającej ilości do podtrzymania życia to białka pełnowartościowe. Występują w takich produktach, jak mięso, ryby, mleko, ser czy jaja. Natomiast warzywa, ziarna, nasiona, czy orzechy dostarczają białka niepełnowartościowego, co znaczy, że poszczególne produkty nie zawierają wszystkich egzogennych aminokwasów. Poprzez odpowiednie skomponowanie posiłku, można uzyskać pożywienie zawierające wszystkie 9 egzogennych aminokwasów, np. fasola z ryżem, czy masło orzechowe na chlebie razowym. Dlatego też wegetarianie otrzymują wszystkie niezbędne, egzogenne, aminokwasy, dzięki łączeniu różnych niepełnowartościowych produktów."





wszystko jest na forum



Zmieniony przez - Rothen w dniu 2007-03-25 19:36:19

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
yupie_girl ZASŁUŻONA
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 4510 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30521
nom, to wiem, zreszta o tym wlasnie pisalam wczesniej. Pytalam o co innego


wszystko jest na forum
jakas zlosliwosc

Zmieniony przez - yupie_girl w dniu 2007-03-25 19:52:44

:)

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 45261
nie, wydaje się tobie

Zmieniony przez - Rothen w dniu 2007-03-25 20:32:45

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
yupie_girl ZASŁUŻONA
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 4510 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30521
dowiem sie w koncu to o co pytalam, czy mam przestac drazyc?

:)

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 45261
"pytanie jak rozumiec słowo "wartosciowe"? Ze ma wszystkie 9 aminkwasow, czy ze po prostu ma jakas wartosc w sobie? Bo jesli to pierwsze, to na pewno nie jest pełnowartosciowe."


tak chodzi właśnie o pełen aminogram



Co do soji - Jest ona źródłem nie tylko bardzo wartościowego białka,
Jak to w konuc jest? Białko roślinne jest aż tak wartościowe


w artykule pisze ze soja zawiera wartościowe białko , nie ma mowy czy jest ono pełnowartościowe czy niepełnowartościowe ale białko w obojętnie jakiej formie jest wartościowym pożywieniem.




Zmieniony przez - Rothen w dniu 2007-03-25 21:43:24

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
yupie_girl ZASŁUŻONA
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 4510 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30521
co znaczy ze bialko zwierzece jest zblizone do naszego? jakie lancuchy

o to mi konkretniej chodzilo, dla scislosci

:)

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 45261
mięśnie (białko) człowieka zawiera pełny aminogram , tak jak mięśnie (białko) zwierzęce

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
yupie_girl ZASŁUŻONA
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 4510 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30521
mhmm, i ok, juz wszystko trybie

:)

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 45261
i tak jeszcze żeby było jasne i nie było żadnych nie porozumień poprawiam siebie i mówie ze struktura budowy białka zwierzęcego jest bardzo ZBLIŻONA do ludzkiego , nie taka sama ale kontekst zostaje taki sam


pzdr

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
yupie_girl ZASŁUŻONA
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 4510 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30521

:)

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Śniadanko!!!

Następny temat

Jak wzmocnić mięśnie grzbietu ?

electro
Polecane artykuły