SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wywiad z dr Ellisem

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6687

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 6395 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 87320
Ja tam na niskich weglach czuje sie zawsze wspaniale
Łepetyna pracuje jak nigdy, niesamowicie dobry humor i dużo energii...
Ale w obecnych czasach cieżko utrzymac taką diete
pozatym bardziej dokucza mi głód..
pzdr.

Smerfujący Moderator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Tak, ale to raczej pod kątem tych którzy lubią sobie trochę węgli podjeść
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
nasz ellis :D
nie do konca
mowie raczej z wlasnego doswiadczenia na sobie i paru innych osobach :D
zdecydowanie wieksza szansa na wzrost PO wyjsciu z ketozy
a ze malo osob na forum bardziej ode mnie dazacych do wykazania pozytywnej roli NISKICH - jak najnizszych ww wiec zakres ktory podalem jest najnizszym po wyjsciu z ketozowego progu 100-120g dziennie

i dalej nasz ellis
zdecydowana wiekszosc badan potwierdza poprawe wynikow po dodoaniu pewnej ilosci ww
oczywiscie ze przy zakresie cwiczen 5 serii po 3 powtorzenia nie dochodzi do DALSZEGO zbytniego uszczuplenia zasobow glikogenu miesniowego (przy zalozeniu ze co pewien czas robimy ladowania jesli nie organizm w koncu wyczepie wysycenie glikogenem nawet takim treningiem)
a wiec spadna mozliwosci do poprawnego treningu

slyszelem juz od dosc dawna ze zasoby tluszczowe ZASTAPIA potrzeby na glkogn miesniowy w treningu silowy
ale jeszcze NIE spotkalem dowodu na to ani nawet wiarygodnych relacji

co do super samopoczucia na ketozie
powiedz to bulowi :D:D:D

kazdy jest inny nie dla kazdego to samo :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Wkleję Ci tą odpowiedz jaką udzielił Volek, jeśli on ma wątpliwości, to moim zdaniem nikt nie powinien mieć pewności, ja nie mam, więc czekam na badania:

Pytanie: Also have you looked into IMTG usage or its adaptive responses with glycolytic athletes utilizing low carb diets (under 100 gms per day)

I also have a research interest in glycogen depletionas it relates to boxing. What levels does performance decrease (generally recognized as below 40 mmol/ dl)

Could you help me out with my research goals?


Odpowiedz: The use of IMTG use is growing rapidly with new technologies but it is still relatively unknown how important this energy source is during high intensity exercise. I suspect boxers might have trouble with very low-carb diets simply because they rely on glycogen and have a certain degree of acid-base stress to deal with that may be compromised slightly on a low-carb diet. Just my guess, because no one to my knowledge is studying boxers. Is this your experience?

Keto-adaptation does occur and the existing data show that glycogen levels are about one-half at rest and are spared during low-intesnity exercise such that more fat and ketones are burned. However, more anaerobic exercise has not been looked at very extensively. Personally, as a former powerlifter I found low-carb not to be a problem because it is mainly phosphocreatine supplying the needed ATP to do less than 5 reps. I found the diet was actually beneficial for maintaining lean weight while making weight.


Dieta wysokotłuszczowa może być dobrym sposobem na redukcję tkanki tłuszczowej? dieta ketogenna jest skutecznejsza od niskotłuszczowej w likwidowaniu aterogennej dislipidemi? jeszcze niedawno były to całkiem niedorzeczne hipotezy, wręcz śmieszne, a dziś? Idąc dalej biorąc pod uwagę badania głównie z lat 60 prowadzone przez Skandynawskich naukowców: dieta ketogenna nie pozwala utrzymać wydolności o charakterze wytrzymałościowym, biorąc pod uwagę nowsze badania, co otrzymujemy? kluczowe słowo to adaptacja.

Znów cytuje sam siebie

Dr. Steven Phinney podając badanym osobom ekstremalnie wysokotłuszczową dietą(83-85% zapotrzebowania kalorycznego z tłuszczy, mniej niż 20 g z węglowodanów na dzień) - promującą optymalną adaptację po 4 tygodniach ocenił, że zmiany w obrębie wykorzystania energii, odpowiedzi hormonalnej były niekompletne. Z badań na modelach zwierzęcych oszacowano, że optymalna adaptacja może u ludzi wystąpić po 20 tygodniach. Sam Phinney w wywiadzie radiowym powiedział, że odnośnie adaptacji największy problem istniej na poziomie mentalnym: nie jesteśmy w stanie uwierzyć, że poza dietą na której jesteśmy od zawsze jest jakaś inna, całkiem odmienna na której możemy również normalnie funkcjonować. Tutaj myślę, że ma sporo racji większość osób zaczyna tą dietę z niewielką wiedzą na temat tego, że potrzebna jest adaptacja, jak powinna wyglądać dieta by to wszystko przebiegało tak jak trzeba itd., najczęściej po pierwszych 3-5 dniach osoby stosujące, czując wyrażne osłabienie rezugnują, ewentualnie robią sobie jakieś małe, albo duże ładowanie węglowodanami, bo to pomoże, wzmocni ich(może być inaczej?), przy okazji będzie przyjemne Na chwilę obecną mamy trochę badań co się dzieje z aktywnością kluczowych enzymów, gdy po krótkiej adaptacji robimy ładowanie węglowodanami, ich aktywność spada, ale nie możemy jednoznacznie powiedzieć na ile przy tych ładowaniach możemy sobie pozwolić, czy cofają one nas na start, czy tylko trochę... ogólnie myślę, że mało kto jest w stanie być na tyle restrykcyjny by sprawdzić jak to wszystko na niego działa... Niekórzy by skutecznie wyeliminować węglowodanowe pokusy musieliby wybrać się na arktyczną wyprawę jak Stefansson by to sprawdzić

Zmieniony przez - ellis w dniu 2006-11-25 10:26:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
druga czesci
uweirz mi ze malo jest na tym forum osob tak doskonale adapujacych sie do ketozy jak ja - fakt za 4 tym razem sie udalo pierwszy raz
od tego czasu z latwoscia :D
i nic to u mnie nie zmienilo jesli chodzi o zdolnosc i jej brak do budowania miesni w ketozie :D


jedna uwaga
wytrzymalosc po okresie adaptacji nie jest gorsza U WIEKSZOSCI - nie u wszystkich - krzywa dzwonu
choc lepsze wyniki uzyskuje sie adapujac sie do ketozy z ladowaniem ww PRZED zawodami o ile pamietam

NIE ma jednak tej pewnosci - co potwierdza Twoj cytat - co do zastosowania ich w wysilku typowo kulturystycznum - nie mylic z treningiem powerliftera !!

zdecydowanie wiekszosc obecnych zrodel podaje przewage sciezki glkogenowej - NAWET PO OKRESIE ADAPTACJI
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Biniu ja podkreślam to, Ty coś innego, wiadomo, że w ten sposób pozostaniemy przy swoich zdaniach. Z wypowiedzi Volka ja mogę podkreślić, że nie znamy roli IMTG, z czego wnioskuję, że potrzebne są dalsze badania. Z tego co sam obserwuję mogę powiedzieć, że mało kto podchodzi do tej diety z właściwym zrozumieniem i motywacją by być odpowiednio restrykcyjnym

Ile trwała ta dłuższa adaptacja przy której wykazano, że glikogen jest niezbędny? Chciałbym zobaczyć badanie/badania o których mówisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
nie kojarze zadnego ktore pokazywaloby ze ze nie jest niezbedny :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Czas trwania jest istotny

Z tego co ja wiem Phinney mówił, że po 4-6 tygodniach adaptacji zawodowi kolarze których badał przy diecie ketogennej mieli taka samą wydolność o charakterze wytrzymałościowym jak na swojej standardowej diecie. Mówił też, że niektórzy zauważyli minimalny dyskomfort przy jeżdzie pod górkę, gdzie intensywność rosła... być może potrzebna jest dłuższa adaptacja: acylotransferaza karnitynowa to jak wiemy z badań `oporny` enzym, myślę, że zmiany w obrębie jej aktywności mogą być kluczowe.

Utrzymanie intensywności treningu siłowego to jedna sprawa, budowa masy mieśniowej to druga. Tutaj ostatnio Anssi Manninen sporo ma do powiedzenia, niestety do niektórych jego publikacji dotyczących diet ketogennych i LBM nie ma dostępu nawet do abstractów... Z jednego opracowania na takie teksty zwróciłem uwagę: jeden dotyczy wpływu ciał ketonowych na hamowanie proteolizy, promowanie syntezy protein, ale drugi jest chyba jeszcze ciekawszy

Effect of beta-hydroxybutyrate on whole-body leucine kinetics and fractional mixed skeletal muscle protein synthesis in humans.

Nair KS, Welle SL, Halliday D, Campbell RG.

Department of Medicine, University of Rochester School of Medicine and Dentistry, NY 14603.


Because intravenous infusion of beta-hydroxybutyrate (beta-OHB) has been reported to decrease urinary nitrogen excretion, we investigated in vivo metabolism of leucine, an essential amino acid, using L-[1-13C]leucine as a tracer during beta-OHB infusion. Leucine flux during beta-OHB infusion did not differ from leucine flux during normal saline infusion in nine normal subjects, whereas leucine oxidation decreased 18-41% (mean = 30%) from 18.1 +/- 1.1 mumol.kg-1.h-1 (P less than 0.01), and incorporation of leucine into skeletal muscle protein increased 5-17% (mean = 10%) from 0.048 + 0.003%/h (P less than 0.02). Since blood pH during beta-OHB infusion was higher than the pH during saline infusion, we performed separate experiments to study the effect of increased blood pH on leucine kinetics by infusing sodium bicarbonate intravenously. Blood pH during sodium bicarbonate infusion was similar to that observed during the beta-OHB infusion, but bicarbonate infusion had no effect on leucine flux or leucine oxidation. We conclude that beta-OHB decreases leucine oxidation and promotes protein synthesis in human beings.

Effects of dietary carbohydrate restriction with high protein intake on protein metabolism and the somatotropic axis.

Harber MP, Schenk S, Barkan AL, Horowitz JF.

University of Michigan, Division of Kinesiology, 401 Washtenaw Avenue, Ann Arbor, Michigan 48109-2208, USA.


CONTEXT: Alterations in dietary macronutrient intake can influence protein turnover. OBJECTIVE: The purpose of this study was to assess the influence of a low-carbohydrate/high-protein diet (LC/HP) on skeletal muscle protein synthesis and whole-body proteolysis, without the confounding influence of a negative energy balance. DESIGN: Nine-day dietary intervention was applied. SETTING: Subjects remained in the General Clinical Research Center throughout the 9-d study. PARTICIPANTS: Eight young, healthy volunteers participated. INTERVENTION: Subjects ate a typical Western diet (60% carbohydrate, 30% fat, 10% protein) for 2 d, followed immediately by 7 d of an isocaloric LC/HP (5% carbohydrate, 60% fat, 35% protein). MAIN OUTCOME MEASURES: Skeletal muscle fractional synthetic rate and whole-body proteolysis [leucine rate of appearance in plasma (Ra)] were measured after an overnight fast before and after 2 and 7 d of LC/HP. We also measured plasma concentrations of insulin, GH, and IGF-I. RESULTS: Leucine Ra was increased (P = 0.03) after 2 and 7 d of LC/HP, and muscle fractional synthetic rate was approximately 2-fold higher (P < 0.01) after 7 d of LC/HP. Fat free mass was not altered by LC/HP. Average 24-h plasma insulin concentration was 50% lower (P < 0.001) after 2 and 7 d of LC/HP, whereas GH secretion and total plasma IGF-I concentrations were unchanged with LC/HP. However, plasma free IGF-I decreased by approximately 30% after 7 d of LC/HP (P = 0.002), whereas muscle IGF-I mRNA increased about 2-fold (P = 0.05). CONCLUSIONS: Increasing dietary protein content during a 7-d carbohydrate restricted diet stimulated muscle protein synthesis and whole-body proteolysis without a measurable change in fat free mass.

Zmieniony przez - ellis w dniu 2006-11-26 22:06:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
zostawmy wytrzymaloscsiowcow
looknij co napisalem wyzej

co do Ansiego
hmm nie dziwie sie ze nie mozena go znalezc :D
poza srona na ktorej pisuje - sadze ze jest wspoltworcom :D
nigdzie nie publikuje mam na mysli powazne publikacje :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co sie dzieje z zawodnikami "OLIMP TEAMS" ?

Następny temat

CELL PUMP MONSTER CAPS nowość!

WHEY premium