Szacuny 0 Napisanych postów 474 Wiek 6 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13073

...
Idea Ekstraklasa w TVN: W niedzielę pierwszy magazyn ligowy

Stacja TVN podpisała w piątek umowę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej dotyczącą magazynu ligowego z piłkarskiej Idea Ekstraklasy.

Nic już nie stoi na przeszkodzie temu, aby kibice po raz pierwszy od blisko trzech lat zobaczyli ligę w telewizji otwartej.

Punktem spornym było kiedy TVN może pokazać bramki z meczów ekstraklasy - czy dopiero po tym jak zaprezentuje je mająca wyłączne prawa do pokazywania rozgrywek stacja Canal+ (odbiór przy pomocy dekoderów), czy już we wcześniejszych serwisach informacyjnych.

Stanęło na tym, że TVN będzie mógł pokazywać bramki najwcześniej w godzinę po zakończeniu danego meczu i podpisano umowę. Pierwszy magazyn ligowy pojawi się na antenie w niedzielę 24 lipca, po inaugurującym sezon 2005/06 meczu Arki Gdynia z Legią Warszawa.

Magazyn będzie ukazywał się w każdą niedzielę 22.05 w TVN 24 i powtarzany będzie około 23.20 w TVN. Do godzinnego programu, przerywanego serwisem informacyjnym i reklamami, skróty z meczów kolejki dostarczy Canal+.

Program prowadzić będą Paweł Wilkowicz (dziennikarz Rzeczpospolitej) i Piotr Salak (TVN). W roli eksperta występować będzie Dariusz Wdowczyk.

Bramki ze spotkań Idea Ekstraklasy zobaczyć będzie można także w portalu Onet.pl.

...
" min. - czerwona kartka dla Imeha!!! Nigeryjczyk bez piłki zatakował na środku pola Szalę, za co słusznie został ukarany; Arka w osłabieniu!!! "

Jak narazie 0-0

...
Idea Ekstraklasa: Rozczarowanie na inaugurację

W pierwszym spotkaniu sezonu 2005/06 Idea Ekstraklasy Arka bezbramkowo zremisowała z Legią Warszawa. Spotkanie nie stało na najwyższym poziomie i rozczarowało licznie zgromadzonych na boisku w Gdyni kibiców.

Podopieczni Jacka Zielińskiego grali przez większą część meczu w przewadze, zdecydowanie przeważali. Szczególnie w II połowie, kiedy były momenty, w których gra toczyła się jedynie na połowie Arki.

Najlepsza okazję do zdobycia gola zmarnował w 42. minucie Klatt, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Chamerą.

Arka rzadko atakowała, ale po jednej z akcji mogła strzelić bramkę, ale po uderzeniu Pilcha futbolówka trafiła w poprzeczkę.

Arka Gdynia - Legia Warszawa 0:0

Czerwona kartka - Imeh (35 min.). Żółte kartki: Sobieraj - Klatt.

Arka: Chamera - Jakosz, Cios, Jawny, Kowalski - Ława (90 min. - Bartoszewicz), Niciński, Sobieraj, Pilch (85 min. - Griszczenko), Gorząd - Imeh.

Legia: Fabiański - Sokołowski II, Szala, Choto, Kiełbowicz - Włodarczyk, Magiera (81 min. - Zjawiński), Karwan, Surma, Szałachowski (59 min. - Smoliński) - Klatt (73 min. - Janczyk).

Sędzia: Tomasz Mikulski (Lublin).

Relacja "akcja po akcji":

90+2 min. - koniec meczu; inauguracja sezonu w Gdyni rozczrowała; zadowoleni mogą być gospodarze, którzy wywalczyli jeden punkt
90+2 min. - zmiana w drużynie Arki; Bartoszewicz wchodzi za Ławę
90+1 min. - kolejny korner dla Legii; tym razem po interwencji Ciosa
90 min. - sędzia dolicza 2 minuty
89 min. - Kielbowicz strzelał z ponad 25 metrów; słabo i niecelnie
88 min. - rzut rożny dla Legii, już siedemnasty...
87 min. - Kiełbowicz zagrał do wbiegającego w pole karne Janczyka, ale zbyt mocno
86 min. - Ława źle rozegrał kontratak
85 min. - zmiana w drużynie Arki; za Pilcha wchodzi Griszczenko
84 min. - Choto umiejętnie powstrzymał Pilcha
83 min. - złe dośrodkowanie Ławy z lewej strony
81 min. - z rzutu wolnego z 25. metrów strzelał Karwan, ale trafił w mur złożony z piłkarzy Arki
81 min. - trzecia zmiana w Legii; Magierę zmienia Zjawiński
80 min. - żółta kartka dla Sobieraja za faul na Karwanie
79 min. - ładna akcja w polu karnym Janczyka zakończyła się jednak udaną interwencją bardziej doświadczonego Jawnego
78 min. - po centrze z kornera z piłka minął się Karwan
76 min. - Szala dobrze interweniował; powstrzymał Pilcha i zgrał piłkę do Fabiańskiego
75 min. - po dośrodkowaniu Kiełbowicza piłkę z własnego pola karnego wybił głową Cios
74 min. - pierwszy kontakt z piłką utalentowanego 17-latka nieudany
73 min. - druga zmiana w Legii; za Klatta wchodzi Janczyk
72 min. - Magiera fatalnie dośrodkował z lewej strony; piłkę bez kłopotu złapał Chamera
71 min. - na spalonym Włodarczyk
70 min. - Smoliński chciał złożyć się do strzału na 18. metrze przed bramką gospodarzy, jednak źle przyjął piłkę
69 min. - złe dośrodkowanie Ławy w pole karne Legii
67 min. - Magiera przed polem karnym ograł Jawnego i strzelił na bramkę Chamery; nie trafił jednak w światło bramki
66 min. - znakomita interwencja we własnym polu karnym Choto, który wyskoczył wyżej niż Pilch
64 min. - Kiełbowicz wywalczył rzut rożny; dośrodkował z kornera w pole karne, gdzie głową strzelał zbyt lekko Karwan
63 min. - nieudana kontra Arki; Gorząd w dobrej sytuacji stracił jednak piłkę
62 min. - gra Legii przypomina walenie głową w mur... Podopieczeni Jacka Zielińskiego zamknęli Arkę na jej połowie, ale nic z tej przewagi nie wynika
60 min. - w odpowiedzi strzelał Klatt; uderzył mocno zza pola karnego, ale minimalnie spudłował; piłka o niespełna metr minęła bramkę strzeżoną przez Chamerę
60 min. - mocne i niecelne uderzenie Sobieraja z ponad 30 metrów
59 min. - pierwsza zmiana w Legii; za Szałachowskiego wchodzi Smoliński
58 min. - Gorząd umiejętnie przerwał akcję Kiełbowicza
56 min. - Magiera ponownie znalazł na lewej stronie Kiełbowicza, który jednak fatalnie dośrodkował
55 min. - Legia stara się atakować, ale akcje kończą się przed polem karnym na dobrze ustawionych i uważnie grających obrońcach Arki
53 min. - ładna akcja Legii; Magiera zagrał na lewo do Kiełbowicza, który dośrodkował w stronę Szałachowskiego, jednak ten ostatni nie sięgnął piłki
52 min. - Włodarczyk w pełnym biegu strzelił na bramkę Chamery z 18. metra; piłka odbiła się jeszcze od Ciosa, ale nie zmyliła bramkarza Arki, który pewnie ją chwycił
51 min. - ponownie Surma zagrał z głębi pola w pole karne, gdzie piłkę wybił dobrze ustawiony Cios
50 min. - Arka blisko objęcia prowadzenia!!! Na zaskakujący strzał z linii pola karnego zdecydował się Pilch; wcześniej spokojnie przyjął piłkę, w czym nie przeszkadzało mu trzech legionistów, uderzył, ale trafił w poprzeczkę!!!
49 min. - żółta kartka dla Klatta za faul w środku pola na Ciosie
49 min. - po dośrodkowaniu Gorząda z prawej strony w polu karnym nie trafił w piłkę głową Pilch
48 min. - zbyt mocne podanie Surmy z głębi pola; piłkę chwycił Chamera
47 min. - Sokołowski na własnym polu karnym atakowany przez ambitnego Pilcha; obrońca Legii jednak sobie poradził
46 min. - drugą połowę rozpoczynają legioniści

45+1 min. - koniec I połowy; do przerwy kibice zgromadzeni na stadionie Arki nie oglądali goli
45 min. - sędzia doliczył minutę
44 min. - kontrę Arki rozpoczął Gorząd, jednak umiejętnie powstrzymał go dobrze ustawiony Choto
43 min. - po głębokim dośrodkowaniu Kiełbowicza Choto ubiegł Chamera
42 min. - powinno być 0:1!!! Włodarczyk zagrał między dwóch obrońców w pole karne, gdzie doszedł do niej Klatt; napastnik Legii w sytuacji sam na sam nie trafił w światło bramki, uderzył lekko, tuż obok słupka, ale z jego zewnętrznej strony... Obrońcy Arki domagali się odgwizdania spalonego, ale sędzia słusznie nakazał grać dalej, gdyż Szałachowski był na pozycji spalonej, ale nie uczestniczył w akcji
41 min. - Surma po raz kolejny szukał w polu karnym Szałachowskiego; zagrał prostopadle, ale szybszy był Chamera
40 min. - Jakosz zaatakował lewą stroną, wrzucił piłkę w pole karne, gdzie jednak ani Niciński, ani Pilch nie doszli do piłki, którą w pole wybił Szala
38 min. - Szala ładnie przeczytał podanie Nicińskiego i przerwał akcję gospodarzy
37 min. - Niciński sprytnie zagrał między dwóch obrońców Legii, jednak Pilch nie zrozumiał intencji partnera
36 min. - Szala opatrywany poza boiskiem
35 min. - czerwona kartka dla Imeha!!! Nigeryjczyk bez piłki zaatakował na środku pola Szalę, za co słusznie został ukarany; Arka w osłabieniu!!!
34 min. - Klatt przedarł się prawą stroną, ale ambitnie powracający i nieustępliwy Jawny nie pozwolił na dośrodkowanie i wybił piłkę na rzut rożny
33 min. - kolejny niecelny strzał; tym razem w wykonaniu Magiery
32 min. - w odpowiedzi potężnie zza pola karnego strzelał Imeh; Nigeryjczyk uderzył tyleż mocno, co niecelnie
31 min. - Klatt przed szansą! Po dośrodkowaniu Kiełbowicza strzelił głową na bramkę Chamery i chybił minimalnie
30 min. - po dośrodkowaniu Ławy z kornera źle piłkę zgrywał Sobieraj; od bramki rozpocznie Fabiański
29 min. - akcja Arki lewą stroną; Pilch w pojedynku z Szalą wywalczył rzut rożny
27 min. - Sokołowski II dośrodkował z lewej strony, ale znów niezbyt precyzyjnie; Chamera na raty wyłapał piłkę
26 min. - Sobieraj ostro i niezgodnie z przepisami zaatakował na środku boiska Surmę
25 min. - Jawny umiejętnie powstrzymał Klatta w narożniku boiska, przy bramce Arki
24 min. - Gorząd szarżował przed polem karnym, jednak zatrzymał się na skutecznie interweniującym Choto
22 min. - Arka zamknęła Legię na jej połowie; po drugim rzucie rożnym główkował Kowalski, ale nie trafił w światło bramki
20 min. - pojedynek Choto z Imehem przy chorągiewce; napastnik Arki wywalczył wrzut z autu
19 min. - ładny rajd Szałachowskiego, który przebiegł z piłką ponad 30 metrów, lecz został sfaulowany przez Pilcha; Imeh powrócił na boisko
18 min. - Imeh na noszach zniesiony z boiska
17 min. - złe dośrodkowanie Sokołowskiego II; futbolówkę bez problemu wyłapał Chamera
17 min. - przed polem karnym Arki Magiera powalił Imeha; sędzia - mimo głośnych protestów kibiców - nakazał grać dalej
16 min. - Kiełbowicz dośrodkował w pole karne gospodarzy, gdzie wysoko wyskoczył Chamera i chwycił futbolówkę
15 min. - w niegroźnej sytuacji Jakosz wybił piłkę na rzut rożny
14 min. - Kielbowicz wrzucił piłkę w pole karne, ale żaden z jego partnerów nie zdołał do niej dojść i bramkarz Arki zażegnał niebezpieczeństwo
12 min. - Szałachowski znalazł w okolicach narożnika pola karnego Klatta, jednak pozyskany z Kujawiaka napastnik strzelił na bramkę Chamery lekko i niezbyt precyzyjnie
11 min. - w odpowiedzi na strzał zza pola karnego zdecydował się Niciński, ale uderzył zbyt lekko i nie sprawił debiutującemu w barwach Legii Fabiańskiemu żadnego kłopotu
10 min. - Surma długim podaniem uruchomił Szałachowskiego, który zdecydował się na natychmiastowe uderzenie z linii pola karnego; napastnik Legii uderzył jednak zbyt lekko i Chamera znów spokojnie sobie poradził
9 min. - w odpowiedzi składna akcja Arki; Imeh zagrał w pole karne do Gorząda, jednak sędzia asystent podniósł chorągiewkę - spalony
7 min. - ładna akcja Legii; z lewej strony wrzucił piłkę Włodarczyk, zaś wchodzący w pole karne Karwan uderzył głową na bramkę Arki; Chamera, choć z kłopotami, poradził sobie z tym strzałem
6 min. - pierwszy rzut rożny dla Arki, ale Kowalski nie zdołał dojść do źle podawanej piłki
5 min. - Kiełbowicz dwukrotnie centrował z lewej strony; za pierwszym razem pojedynek powietrzny z Włodarczykiem wygrał Jawny, zaś za drugim ładnie strzelił z półobrotu Karwan, ale Chamera zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny
3 min. - Karwan ładnie znalazł Magierę na lewym skrzydle; pomocnik Legii stracił jednak piłkę, ale ta wróciła pod jego nogi; Magiera oddał strzał zza linii pola karnego, uderzył jednak zbyt lekko i Chamera nie miał problemów z interwencją
2 min. - 40 metrów od bramki Arki Ława sfaulował Surmę; źle z rzutu wolnego wrzucił piłkę w pole karne Kiełbowicz
1 min. - pierwszy gwizdek sędziego Mikulskiego; Choto na środku boiska sfaulował Pilcha
1 min. - pierwsze spotkanie w sezonie 2005/06 Idea Ekstraklasy rozpoczynają piłkarze Arki

Przed spotkaniem minutą ciszy piłkarze i kibice minutą ciszy uczcili pamięć tragicznie zmarłego dziennikarza Canal+, Łukasza Płuciennika.

Już za kwadrans na stadionie Arki rozpocznie się pierwsze spotkanie sezonu 2005/06. Gdynianie na powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej czekali 23 lata.

...

Skad Ty czerpiesz te informacje ???

Imeh mial pilke i robil obrot wokol Szali i zachaczyl go noga sytuacja napewno na faul ale nie na czerwona kartke najwyzej na zolta.

Poziom sedziowania BARDZO widoczny pod Legie. Nieodgwizdywane faule Legionistow. Oczywiscie odgwizdywane nieprawidlowe spalone Arki. Żenada!!!

No i sytuacja z poprzeczka. Legia niczym niezaimponowala a Fabianski jedna sytuacje grozna mial to prawie GOL (poprzeczka)

Po meczu sedzia eskortowany przez kordon ochrony przy spiewie 14000 Arkowcow: "Sędzia Ch..!!! Sędzia Ch..!!! Sędzia Ch..!!!" i
"ARKA GDYNIA!!! ARKA GDYNIA!!! ARKA GDYNIA!!!"

Zmieniony przez - Leszek w dniu 2005-07-24 19:52:35

...
Leszek, nie wiem jak było, bo nie oglądałem meczu, więc może masz racje a te info mialem z onetu ...

...

ej co tu sie dziwic że kibice byli rozczarowani skoro sędzia sędziował tak jak sędziował (bym to ujął tak jak na stadionie, ale juz mi przeszło)
oraz moze i legia przewazala, ale mielismy kilka szans zeby ten mecz wygrac... i tak remis w dziesiątke, na inauguracje to sukces wg mnie.
mam pare fot ale miejsce miałem nienajlepsze
...
Konferencja prasowa

Jacek Zieliński (trener Legii): Chyba przewaga zawodnika nie była atutem. Murawa była też zbyt wolna. Nie jesteśmy zadowoleni z wyniku, ale Arka słusznie zabrała nam 2 punkty. O co gra Legia w tym sezonie? Poczekajny to dopiero pierwszy mecz. Po tym remisie nasze cele się nie zmieniają.
Mirosław Dragan (trener Arki): Legia jest lepsza niż Arka. Po przerwie przewaga Legii się uwidoczniła, ale zmusiła nas do tego sytuacja. Cieszymy się z jednego punktu. Dla nas jest to wielki sukces.

...
Klatt: Mogłem zachować się lepiej
Niedziela, 2005-07-24 20:07
- Mecz w Gdyni był dla nas ciężkim spotkaniem – powiedział po meczu Marcin Klatt. – Szczególnie trudno grało nam się po czerwonej kartce, którą otrzymał Benjamin Imeh. Zespół Arki cofnął się na 20 metr od własnej bramki i tylko wybijał piłki, a z rzadka przeprowadzał kontrataki.

- Nie widzę dużej różnicy pomiędzy drugą, a pierwsza ligą. W pierwszej lidze mam trochę mniej miejsca, ale wierzę, że szybko do tego przystosuję się.

- Jeśli chodzi o niewykorzystaną sytuację. To faktycznie mogłem zachować się lepiej, ale po prostu uderzyłem nieprecyzyjnie. Uderzenie z główki po rzucie rożnym trudno uznać za dogodną do zdobyci bramki sytuację. Była to bardzo trudna sytuacja – przyznał Klatt.

Pojedynek gigantów : A.Cole vs. R.Carlos