SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Jak odchodzić (z mięśni) łydki ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8031

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, moja kobieta ma problem w związku z czym liczę na waszą pomoc.
Przeszukałem forum ale nie znalazłem nic odnośnie Jej problemu - było wiele wątków na temat łydek ale w nich chodziło o zżucenie taknki tłuszczowej i nabranie mięśniowej.

Moja kobieta chce natomiast zrzucić tkankę mięśniową i tłuszczową z łydek - kilka lat temu troche ćwiczyła potem pzrestała a w ciągu ostatniego roku przytyła trochę i ma grube (szerokie) łydki - na całej długości - czyli od kostek aż do kolana, z tym, że nie nie jest to sama tkanka tłuszczowa ale równierz mieśnie - nie są one zarysowane bo pokryte tkanką tłuszczową ale są trochę twarde jak napnie. Generalnie nie jest ona gruba chce zżucić z całego ciała do 5 kg, jedynie łydki wyglądają najgrubiej w porównaniu do reszty ciała.

Info:
Wiek 20, wzrost ok 165, waga 53, budowa ciała - raczej nie drobna,
aktualnie się odchudza i zastanawia sie co ma robić - czy ćwiczyć aby zrzucic tkankę tłuszczową? tylko, że Ona nie chce już nabierać masy mięśniowej, nie chce też mieć bardzo zarysowanych mięsni chciałaby mieć wąskie łydki w kostkach i troszke grubsze pod kolanami, ale aby wyglądały delikatnie - bez ostrego zarysu mięśni.
Spotkałem się z opinią ze jezeli cwiczy sie meisnie a nie dostarcza wystarczajacej ilosci pokarmu to organizm spala i tkalnę tłuszczową i mięśnie? więc moze powinna ćwiczyć az spali (jezeli tak to jak?) a potem ćwiczyć na żeźbę ?

Z gory bardzo dziękuje za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 18684 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 117415
przy dostarczaniu kalorii jest kwestia z jakich makroskładnikow dostarcza. jezeli "utnie" tluszcze to wyjdzie jej na dobre, tluszcz bedzie spalany, ale przy zachowaniu odpowiedniej ilosci bialka na kg masy ciala i niskich weglowodanach, proponuje 1-1,5g bialka na kg masy ciala, 0,5-1g tluszczu/kg mc i 3-4g ww/kg mc

Zmieniony przez - PePoNeNt w dniu 2004-07-21 11:27:36
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
a może zanim się dojdzie do gramów na kilogram to warto byłoby wcześniej wyliczyć zapotrzebowanie ?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 18684 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 117415
niech wyliczy mysle ze zmiesci sie w normach co napisalem
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
No ale zauważ że proponujesz (dla jej wagi) cos pomiędzy 1091 a 1645 kcal, trochę szeroki wybór Pewnie się zmieści w przedziale, ale .... z jakim skutkiem?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 18684 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 117415
oczywiscie musze przyznac ci racje
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
spoko, sądzę że naprawdę lepiej wszystko po kolei policzyć (wiem że to upierdliwe) ale jak już się to zrobi trudniej się rozczarować efektami dietetycznych poświęceń

i tak kurcze te wyliczenia, nawet najbardziej skomplikowane zawsze obarczone są sporym błędem wynikłym z tego że tempo swojej przemiany materii zawsze zgadujemy (lub raczej przyjmujemy na wiarę)
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 18684 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 117415
luk_l
wiec niech kobieta wyliczy zapotrzebowanie i odejmie 200kcal ułozy diete redukcyjną i da do oceny. Tyka co ty na to? A co do sprawy treningu to ja bym proponowal raczej rzeźbiący - duzo powtorzen. Jak myslisz Tykoos?
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
a co ja tam wiem ...

generalnie to dopóki sobie nie zmierzy % tkanki tłuszczowej to ciężko mówić jak podejść do sprawy - z opisu wygląda mi to na typowe otłuszczenie po zaprzestaniu treningów bez zmiany diety (sugeruje to pogrubienie na całej długości łydki) tak więc poczekałbym z jakimkolwiek spalaniem mięśni do czasu zrzucenia tłuszczu i zobaczenia co zostanie
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
dieta... - pogadam z Nią, jak anrazie to wiem, że ja mało - pije tylko wode i sok z karotki i je jakies ważywka i ewentualnie chleb WASA i wg mnie to generalnie głodzi się - je 2 kanapeczki na dzień. - chce tak robic pzrez tydzień - gora dwa a potem pewnei zacznie ciut wiecej jeśc bo takie extrelmalne odchudzanei jest nie zdrowe.
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
wielkie dzięki za pomoc, mam jeszcze 2 pytanka:
1. jak wyliczyć % tkanki tluszczowej o której mówi Tyka
2. jak wyliczyć to zapotzrebowanie tłuszczy i weglowodanow na kg? - jest jakis watek o tym? - skad ta roznica 1000 a 1600 kcla o ktorych wspomina tyka ?
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak wyszczuplic biodra?!!!

Następny temat

Bez żadnych nie zrozumiałych terminów !!!

electro
Polecane artykuły