SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Jak sobie radzić z koszmarnym zmęczeniem?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3240

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 49 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 312
Pracuję na różne zmiany. Ranną, popołudniową, nocną. Jestem koszmarnie zmęczony. Nie mam na nic sił fizycznych, ani motywacji. Jak sobie z tym radzić? Czy warto się wspomagać jakimiś substancjami, typu: kofeina, amfetamina?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17819 Napisanych postów 133470 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1467379
Kolego to forum sportowe więc o takich używkach jak amfetamina ito substancjach zabronionych zapomnij, tzreba się przyjzeć jak wygląda Twój dzień, czy masz problemy ze snem, czy spisz odpowiednią ilość godzin, jak się odżywiasz, czy wyniki badań morfologia, hormony itp są w normie, czy coś trenujesz jak intenywnie, taka przyczyna może mieć wiele składowych które na siebie zachodzą

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 49 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 312
anubis84
Kolego to forum sportowe więc o takich używkach jak amfetamina ito substancjach zabronionych zapomnij, tzreba się przyjzeć jak wygląda Twój dzień, czy masz problemy ze snem, czy spisz odpowiednią ilość godzin, jak się odżywiasz, czy wyniki badań morfologia, hormony itp są w normie, czy coś trenujesz jak intenywnie, taka przyczyna może mieć wiele składowych które na siebie zachodzą

W tygodniu śpię ok 5h na dobę, a w weekend nawet 11h-12h. Jadam ok 5 niewielkich posiłków dziennie, wydaje mi się, że są dość zróżnicowane, od mięsa, poprzez pieczywo, aż po warzywa. Liczyłem i wychodzi ok: 3500 - 3700 kcal w dni pracujące(wówczas mam spory apetyt), oraz około 1400-2000 kcal w dni wolne od pracy(wówczas słabiej z apetytem, ale to chyba normalne, wówczas przecież nie potrebuję energii na wysiłek fizyczny?). Pijam około 5-6 litrów wody dziennie oraz jakieś 2-3 kawy. Jeśli chodzi o badania, to: morfologia, mocz, fosfotaza zasadowa, sód, kwas moczowy, potas są w normie. Ciśnienie krwi oraz tętno książkowe. Stan po artroskopii obu kolan-kontuzja piłkarska. Hormonów nie badałem. Nie trenuję, bo jestem tak wykończony po pracy, że nie mam na to sił, a bardzo bym chciał zacząć delikatny trening siłowy oraz pływać. Kiedyś sporo grałem w piłkę nożną, wówczas czułem się dużo świeższy. Lecz doznałem około 10 urazów kolan, co poskutkowało aż trzema operacjami artroskopowymi na przełomie kilku lat. Nie chcę wracać do piłki nożnej, moje kolana są w zbyt słabej kondycji.
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 158 Napisanych postów 1228 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 180644
warto sprawdzić cukier, hormony tarczycy
...
Napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17819 Napisanych postów 133470 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1467379
A jaką masz pracę ciężka fizyczna ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 49 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 312
anubis84
A jaką masz pracę ciężka fizyczna ?

Tak. Nie dość, ze jest bardzo ciezka fizycznie (dziennie chodze ok 20 km, mierzylem krokomierzem, dzwigam tez ciezary), do tego dosc odpowiedzialna. Glukoze mialem badana kilka razy- bez odstepstw.


Zmieniony przez - Zlotykojot w dniu 2017-01-03 22:36:16
...
Napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17819 Napisanych postów 133470 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1467379
To jedyna opcja mozesz zwiększyć sen jak jest tak możliwość, mozesz spróbować zma przed snem np https://sklep.sfd.pl/7Nutrition_ZMB_ _GMC-opis32976.html#wartosci i zaobserwować czy jest jakaś poprawa w regeneracji podczas snu.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 158 Napisanych postów 1228 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 180644
a ile masz lat? jak <25 to coś nie halo
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 49 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 312
anubis84
To jedyna opcja mozesz zwiększyć sen jak jest tak możliwość, mozesz spróbować zma przed snem np https://sklep.sfd.pl/7Nutrition_ZMB_ _GMC-opis32976.html#wartosci i zaobserwować czy jest jakaś poprawa w regeneracji podczas snu.

Nasennie przyjmowalem juz:
Hydroksyzyna- brak efektu
Benzodiazepiny- dobry efekt, ale bardzo oslabialy mnie
Marihuana- efekt tej substancji zdecydowanie najbardziej mi pasowal.
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1023 Napisanych postów 5454 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 137660
Czemu śpisz tylko 5 godz, to jakieś żarty? Czemu nie masz unormowanego trybu życia żeby kłaść się o stałych porach, nawet biorąc pod uwagę zmiany? (tak, też pracowałem zmianowo). Nie wiem, po mojemu ZMA i melatonina pomogą. Zrób badania na hormony płciowe, tarczycę, kortyzol, estradiol, prolaktynę itd. To nie jest normalny stan że musisz szprycować się lekami żeby zasnąć, no bez jaj.

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 158 Napisanych postów 1228 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 180644
jak weźmiemy pod uwagę pozostałe tematy autora to może się okazać że jest to kolejny troll
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zlamanie 5 kosci srodrecza

Następny temat

ból pod żebrem

electro
Polecane artykuły