SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pilokarpina na zwężenie źrenic?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4444

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 70
Z pewnych względów (nie bardzo mi się chce tłumaczyć po co, bo trochę bym musiał się rozpisać...) chce zastosować pilokarpine, aby mieć zwężone źrenice.

info na temat tego leku można znaleźć np. na http://www.naszaapteka.com.pl/index.php?page=katalog_lekow&show=140&id=Pilocarpinum 2%
i w wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Pilokarpina

Jak widać stosowany jest on w leczeniu jaskry, ponieważ m.in. zmniejsza ciśnienie śródgałkowe o ok. 25% poprzez ułatwienie odpływu cieczy z komory przedniej...
Jednak ma sporo poważnych działań niepożądanych, dlatego nawet w leczeniu jaskry odchodzi się od stosowania tego leku.

Tyle mniej więcej znalazłem info na temat tego specyfiku, jeżeli ktoś miał styczność z tym lekiem, niech mi napisze czy:
Przy jednorazowym zastosowaniu pilokarpiny u zdrowego człowieka nic się poważnego raczej nie stanie?

Domyślam się, że nie, bo te skutki uboczne pewnie dot. regularnego stosowania. Ale trochę się waham... więc jak ktoś ma jakieś pojęcie na temat to niech mi napisze, jak to z tym jest.

aha, proszę nie pisać, że lek jest na receptę i że i tak będę musiał iść do lekarza najlepiej okulisty, ponieważ mam możliwość swobodnego kupowania wszystkiego co jest w aptece i recepta nie jest mi potrzebna...

jak ktoś chciałby napisać, abym poszedł do lekarza, żeby się tego dowiedzieć, od razu piszę - nie mam czasu na to

I jak ktoś znałby jakieś inne sposoby na zwężenie źrenic to też byłbym wdzięczny, za podzielenie się swoją wiedzą na ten temat

Zmieniony przez - boombek1 w dniu 2008-01-01 20:33:04
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21745 Napisanych postów 71304 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575840
Jest Ci to potrzebne po zażywaniu amfetaminy / XTC celem przywrócenia źrenic do stanu wyjściowego?

doping & zdrowie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zespół cushinga

Wiecej