SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

obciążenia

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2937

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 7428 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45047
To był sarkazm.

Żyj jak samotnik, trenuj jak maszyna.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 245
no ale to nie jest glupi pomysl ;>

jak zrobic ten beton w koncu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6355
Z marmuru to bys tyle zaplacil, ze.... . Nie wiem, robisz forme, ladujesz beton i masz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 7428 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45047
Ale by Ci nie pękały, i 20 kg marmumu było by mniejsze niż 20 kg betonu :D
Przecież wszystko masz w tamtym temacie opisane, do tego kalkulator. Co chcesz jeszcze wiedzieć?

Żyj jak samotnik, trenuj jak maszyna.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 245
tam jest zamiast formy beton. wczoraj zrobilem jedno obciazenie na 'oko'. pojde zobczyc i napisze;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 245
znaczy zamiast formy wiaderko XD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 7428 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45047
To nie miałeś formy czy co, że na "oko"?

Żyj jak samotnik, trenuj jak maszyna.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 245
mialem wiaderko + ta rurke w sroku. zalalem betenom z piaskeim
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 7428 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45047
I git.

Żyj jak samotnik, trenuj jak maszyna.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5666
Witam.
-Opisze tak jak ja to robiłem jak najprościej.
Bierzesz wiaderko albo coś okrągłego i dużego :D (do 20 kg ja użyłem miski )
-Bierzesz rurkę trochę większa niż gryf (mam gryf o fi 28mm a rurkę 30mm)
- Wsypujesz do tego mieszankę beton + żwir/piasek w jakich chcesz proporcjach ja to robiłem na oko tak 3 porcje piasku i 2 porcje betonu (polecam nie gorsze proporcje niż 3 porcje piasku i 1 betonu )
- Stawiasz to na wagę i wsypujesz trochę mniej niż żądana waga (na 20 kilówki dawałem 19.5kg mieszanki po wlaniu wody było ok 23 kg ale potem ta woda wyparuje)
- Odstawiasz po 7 dniach wyciągnij z formy a po 40 dniach produkt osiągnie 99% twardość.

Uwagi:
Jeżeli chcesz na oko wiedzieć jak długa ma być rurka to zważ 1 kostkę brukową oblicz jej objętość (twój ciężarek będzie 2 razy mniej gęsty czyli na ta samą objętość przypadnie 1/2 masy kostki)potem podziel to przez masę którą chcesz uzyskać i będziesz miał objętość swojego ciężarka uwzględnij jeszcze miejsce pomiędzy ściankami rurki na gryf i wyjdzie ci wysokość formy (ja na wszelki wypadek dodałem na oko od 1 do 0.5 cm :D ).

Formę przed zalaniem betonem wysmaruj olejem silnikowym lub do smażenia (nie smaruj rurki).

Po wyjęciu z formy pryskaj beton wodą wtedy jet mniejsza szansa, że obciążnik ci pęknie i tym samym będą zasklepiać się małe nierówności.

Rurkę do formy ja przykleiłem klejem na ciepło (wlewałem tego do środka tak dużo że musiało się przykleić :D )

Do uzyskania żądanej wagi i w przypadku braku miejsca w formie wrzucałem do niej zużyte gwoździe i śmieci stalowe z garażu.

Wszystko co dotyczy mierzenia i liczenia zaokrąglałem pewnie dlatego tez 1 ciężarek jest niższy od drugiego o 0.5cm
i na pewno różnią się masą.

Jak by ktoś chciał to mogę dodać fotki 20kg bo są duże

Edit:
+ rurkę na gryf jak jest grubościenna to naciąć a jak jest cienka to przyspawać blaszki wzdłuż jakieś (ja przyspawałem blaszki i pręty)

+ Radze najwcześniej to po 15 dniach po wyjęciu z formy pomalować je bo to uniemożliwia ich chłodzenie wodą(ja pomalowałem jedne farbą chyba olejna a inne folią w płynie)

Zmieniony przez - bathon93 w dniu 2011-01-08 15:32:02

Zmieniony przez - bathon93 w dniu 2011-01-08 15:36:30
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ile można przechowywać otwarte suple??

Następny temat

Które białko polecacie?

WHEY premium