SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

naderwanie wiązadła a rekontrukcja

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1138

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 189
2,5 miesiąca temu miałam wypadek na stoku, ostatnio byłam u ortopedy, który zlecił mi badanie MR kolana. We wnioskach napisane jest: "Najpewniej niewielkie naderwanie ACL. Tendencja do tworzenia zmian chondromalacyjnych chrząstki rzepki." I oto moje pytanie. Co sie robi w takich sytuacjach? Operacja czy może sam stabilizator wystarczy? Dodam, że byłam na 10 sesjach rehabilitacyjnych, mimo to odczuwam silne bóle i blokady podczas chodzenia jak i siedzenia. Mam 21 lat i bardzo bym chciała wrócić do sportu. Będę wdzięczna za fachową odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Nie ma co się pchać pod nóż, 10 sesji to za mało, tzreba znaleźć dobrego fizjoterapeutę, zbada zakres ruchu, zapozna sięz badaniem, dobierze odpowiedni zestaw ćwiczeń, może trzeba wzmocnić niektóre mięśnia czy je rozluźnić.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
Kwestia jak duże jest to naderwanie , czy kolano jest stabilne oraz na jakim poziomie i jakiej dyscypliny bedzie ta aktywność. Przy naderwanym więzadle nie powinnaś odczuwać zablokowań w stawie. Skonsultuj się z oropedą.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 189
BPL-G
Kwestia jak duże jest to naderwanie , czy kolano jest stabilne oraz na jakim poziomie i jakiej dyscypliny bedzie ta aktywność. Przy naderwanym więzadle nie powinnaś odczuwać zablokowań w stawie. Skonsultuj się z oropedą.


Dzisiaj idę do ortopedy, to się dowiem, a odpowiadając na post, to tak..
1.kolano ogólnie jest stabilne, ale jak pojawia się silny ból i blokuje mi się coś w środku, to kolano mi ucieka, tzn. zwyczajnie nie mogę ustać na tej nodze, bo brak jakiejkowiek stabilności.
2. Chciałabym wrócić do każdego sportu, czyli rower, ścianka wspinaczkowa, jakieś łyżwy oraz moje ukochane narciarstwo (to już takie max trasy czerwone, czyli te średniozaawansowane).
3. To skoro przy naderwaniu wiązadeł nie ma możliwości blokady, to przez co to może być? Przez te chondromalacyjne zmiany rzepki czy jak?
Pozdrawiam serdecznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
Możliwe że zwyczajnie nie do kmońca poprawnie to nazywasz , blok jest wtedy gdy nie mozesz np. zgiac czy wyprostowac kolana może byc swpowodowany np. uszkodzeniem łąkotki czy ciałem wolnym w stawie ale to wtedy powinno być widoczne na RM. Daj znać po wizycie lekarskiej.


Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2016-05-12 09:59:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 189
Do Wszystkich czytających ten post!

Błagam o pomoc! Sprawa jest znacznie poważniejsza. Bardzo możliwe jest, to co lekarz mi powiedział, czyli zerwanie ścięgna mięśnia lub wiązadła strzałkowego. Drugi weekend z kolei ryczę, bo to tak boli, nawet podczas odpoczynku. Smaruje voltarenem, ale bez skutku.. wzięłam przed chwilą ketonal, umieram z bólu. A ciepło czy zimno przykładane na miejsce potęguje ból + skurcze. Co robić? Wizytę mam dopiero 1 czerwca.. chyba nie dożyję :( :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Ale zrobił badania by potwierdzić swą diagnozę ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 189
Mam usg 19 maja. Ale to tak boli strasznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Na uśnieżenie bólu Ci nic nie poradzimy, jedynie możesz się do rodzinnego udać czy nawet na pogotowie może dadzą silniejsze środki.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 189
A jak lekarz stwierdza zerwanie / naderwanie to co robi się z tym dalej? Daje jakieś silne leki przeciwbólowe? Wgl istnieją takie? Jak miałam zapalenie kaletki w biodrze, to nawet głupi ketonal nie pomagał a ja się zwijałam z bólu. A na pogotowie mogę jechać, ale dopiero w nocy z jutra na poniedziałek.. boże, błagam, niech mi to minie przez noc, by już jutro tak nie bolało, by odpoczynek pomógł :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Jak stwierdzi uraz jak jest zerwane to trzeba to naprawić wykonując rekonstrukcję. Na lekach przeciwbólowych długo Cię nikt nie będzie trzymał raczej to nie jest wyjście.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Leki antydepresyjne a siłownia

Następny temat

Problem z plecami a KickBoxing

WHEY premium