SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kiedy zacząc ćwiczyć po urazie wiązadła pobocznego

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4335

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
Miałem nadciągnięte wiązadło poboczne w prawym kolanie(już 2 raz ciągu 7 miesięcy). Minął już miesiąc i 5 dni, byłem na usg, wszystko już niby jest okej, jedynie lekki naciek(nie nadajaący się nawet do ściągania, ma się sam wchłonąć) w kolanie. Czy powinienem już zacząć ćwiczyć mięśnie ud?? Bo chyba muszę je wzmocnić, gram w piłkę i takie kontuzje są dla mnie zmorą, a czytałem że mocniejsze mięśnie ud = mniej kontuzji kolan. Jeżeli mogę już je wzmacniać to od jakich ćwiczeń zacząć ?? Przysiady bez obciążenia?? A może z malutkim obciążeniem?? Marty ciąg na prostych nogach??

A czy te ćwiczenia pomogą mi wzmocnić te mięśnie?? http://abccwiczenia.pl/cwiczenia-wzmacniajace-kolana 

Dostałeś rower więc pedałuj :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1152 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7348
Powinien ci takie informacje udzielic twoj lekarz / fizjoterapeuta. Lepiej poczekac dluzej niz naderwac cos znowu.





Radze wcmoznic miesnie na okolo kolana aby uniknac kolejnych kontuzji lub naderwan :)
Cwiczenie jest bardzo efektywne lecz trzeba cierpliwosci i sluchaj swojego ciala. jesli boli.. to troche odpusc. w tej kwesti to nie jak silownia ze bez bolu niema efektow :)

Oczywiscie w zaleznosci od tego jak pewny czujesz sie robiac to cwiczenie zalezy zasieg do ktorego probujesz dosiegnac stopa. Proponuje z razu na raz zwiekszac po trochu aby nie odrazu za daleko

Zmieniony przez - Jordino w dniu 2012-01-01 16:42:23

Nigdy nie bede idealny ale nie powiedziane ze nie sprobuje :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
Dzieki! fajne cwiczenie, na pewno nie odpuszcze bo musze wzmocnic te miesnie, nie chce powtorki tej sytuacji i straty znowu pol sezonu. SOG
A co do lekarza... no coz... moze lepiej ten temat przemilcze... Od kad zaczely sie problemy z kolanem robilem juz 3 razy usg(2 razy prywatnie) a u lekarza bylem chyba z 6 razy... nie mozna powiedziec niby nic zlego, tylko raz trafilem na jakiegos cfela co mi powiedzial - jak nie umiesz grac w pilke to nie graj. Ale w sumie to nic specjalnego nie powiedzieli, nie uprawiac sportu przez 6 tygodni i przejdzie... i przeszlo(pierwszym razem) tylko w tym rzecz ze po 2 miechach wrocilo...

Dostałeś rower więc pedałuj :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1152 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7348
Ci lekarze domowi to kretyni a nie lekarze po pierwsze po cholere ci USG ?? skoro masz problemy z wiazadlem a na usg tylko kosci widac <lol2> serio nie kumam typa. MRI ci potrzebne aby potwierdzic co sie stalo z noga rob cwiczenia powoli z glowa i szybciej sie doprowadzisz do porzadku niz z jakims ,, lekarzem " co zawod to chyba po kolezensku dostal. Wes sobie jakies odzywki na wzmocnienie stawow i szybsza regeneracje wiazadlem. Animala sa takie :) mieszanki. Ja poprzez blad lekarza od Lipca siedzialem w domu za 4 dni mam operacje a do sportu wroce dopiero we wrzesniu :) Wiec wiem jak oni podchodza do takich spraw ( wiekszosc ) Maja cie w dupie i tyle. aby splawic. USG na wiazadlo nie bo padne

Zmieniony przez - Jordino w dniu 2012-01-01 18:30:20

Nigdy nie bede idealny ale nie powiedziane ze nie sprobuje :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 105
USG właśnie pokaże czy masz uszkodzone więzadło nie jest to tak dokładne badanie jak rezonans, ale jak najbardziej widać jakie są uszkodzenia w tkankach miękkich łąkotki, torbiele, i, więzadła. Na prześwietleniu RTG widać tylko kości ;P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
Na USG akurat widać wiązadła dość dobrze z tego co wiem. Jedynie śmieszne było jak mi robili Przeswietlenie(wiązadła to nie kosc przeciez hahah). Miałem podejrzenie łakotki takze, a wszyscy na upartego mi chcieli USG zrobic, a na USG łekotke widac w okolo 25%(tak stwierdzil lekarz robiacy badanie, a ja pozniej poczytalem na necie i sie potwierdzilo). Teraz mam jeszcze skierowanie na Rezonans magnetyczny... to powinno potwierdzic ostatecznie co z tym kolanem, ale dopiero termin ma byc na konec stycznia niestety.

Dostałeś rower więc pedałuj :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 35 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 100
u mnie na beret lub bosu by cię wysłali, polecam taśmy thera band czy taśmy innych marek (teraz w lidlu sa tańsze wersje taśm a też dobre)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

liposukcja kawitacyjna

Następny temat

Zatrucie?

Wiecej