SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

masakryczny bol kolan co to moze byc potrzebuje pomocy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6726

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 523 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5451
witam panowie otorz mam taki problem ze bardzo mocno bola mnie kolana bol dokucza mi juz moze od jakiegos roku ale staje sie coraz bardziej bolesny stosowalem juz prawie wszystko masci: ketonal fastum woltaren masc konska komp[res zelowy ostatnio flexit i nic nic nie pomoglo bylem u lekarza rodziengo wyslal mnie na badania rtg ale nic nie pokkazalo powuiedzial mi ze to moze byc powysilkowo zaznaczam ze pracuje na koplani bardzo duzo nosze i duzo chodze 1 slowem ale co ciekawe mialem urlop 3 tygodnie to i tak i tak bol byl chociaz nic doslownie nie robilem nie wiem co juuz mam robic z gory za kazda wypowuiedz bede wdzieczny
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
tez mialem straszne bole kolan.
Kiedys je sobie zalatwilem w gorach i potem bylo raz lepiej raz gorzej. Przed 4 mies zapisalem sie na silownie i bylo tylko gorzej.

Wprowadzilem zmiany w diecie, cwiczeniach, suplach i po kilku tygodniach zaczely bole usepowac.
Obecnie juz nie mam zadnych boli w stawach.


A oto zmiany ktore mi pomogly w bolu stawow kolanowych:

1. zmiany w treningu
+ wiecej cwiczen z wolnymi ciezarami, mniej na maszynach,
+ wykonywanie cwiczen w zakresie ruchu stawu, w ktorym nie odczuwam bolu,

2. Dieta:
+ wlaczylem do diety zdrowe tluszcze, (orzechy wloskie, tran, oliwa z oliwek, olej rzepakowy tloczony na zimno, olej lniany),

3. Suplementy:
+ Kolagen,
+ Glukosamina,
+ Vitaminy i mikro/makroelementy, zwlaszcza: Wapn, ZMA, Vit C, Selen, Mangan.

Ludzie polecaja AnimalFlex, ale nies twosowalem wiec nie moge sie na ten temat wypowiedziec.

4. lekarstwa:
+ Ibuprofen - 400mg za kazdym razem od razu gdy cos w stawie zaboli.

Po ok 1-2 tygodniu bole byly mniejsze, a po miesiacu prawie calkiem ustapily. Teraz juz prawie zapomnialem ze mnie kiedys stawy bolaly.

Zapraszam do odwiedzenia mojego dzienniak odchudzania.

Pozdrawiam i zycze wyleczenia stawow, na pewno sie uda.

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 523 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5451
a nie wiesz z czego mi sie to wzielo jak to zdiagnozowac moze zapisac sie na usg kolan a ty miales jakies badania narazie silownie odpuszczam poniewaz mam problemy z kregosalupem wiec nog i tak njigdy nie cwiczylem nie wiem moze to tez z kregoslupa ale rehabilitant powiedzial mi ze nie wiec sam juz nie wiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
Do lekarza na pewno warto badac, stosuj suple+dieta - tak czy inaczej, na pewno ci nie zaszkodza a powinny pomoc.

Staraj sie unikac ruchu stawowego w zakresie ruchu ktory sprawia ci bol.

Moj znajomy tez mial problemy ze stawami i mu lekarz powiedzial ze sobie zalatwil stawy poprzez:
- naduzywanie alkoholu (duzo piwa),
- nie lezenie w luzku gdy mial temperature,
- nadmierny wysilek fizyczny przy zlej ochronie stawu przed zimnem.

Ile masz lat?

Znajomy majac ponizej 40-stki byl u lekarza - lekarz mu powiedzial ze jego stawy wygladaja jak u 60-70-latka


Zmieniony przez - MaximusRex w dniu 2009-10-30 14:52:37

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 523 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5451
tzn bol praktycznie ciagle jest czy zginam leze itd ciagle czuje bol nog szczegolnie kolan a ja nie mam pojecia z czego to sie moglo wziosc wsukie to tylko chyba z wysilku wiesz pracuje na koplani i lekko nie ma dzienei mniej wiece czeba isc z 5km pod gory z gory itd lat mam 22 a gdzie sie zlatwia zeby mi dala na usg lekarz rodziny i moze do ortopedy sie zapisac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 523 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5451
up odswiezam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 523 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5451
odswiezam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
Na pewno trzeba isc do lekarza/ortopedy i zdiagnozowac przyczyne (USG, Tomografia, itp.. chyba bedzie wskazana), ale nie znam sie na polskiej sluzbie zdrowia wiec nie wiem jak to wyglada od str. technicznej.

Powodzenia

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 523 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5451
odswiezam wypowie sie jeszce ktos
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja a brak wzwodu

Następny temat

Jedno eko wieksze od drugiego.

WHEY premium