SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

mam maly problemik

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1097

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 37 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1241
Potrzebuje skutecznej diety.
Prosze o jakies propozycje...
Z gory dziekuje
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15058
Jaki cel diety?

Powiedz nam coś więcej o sobie (waga, wiek, wzrost, aktywność)

Patrz podpis.


Jeżeli chcesz mogę Ci służyć poradą nt układania diety jak już podasz jakieś konkrety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 37 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1241
ok
To teraz troche o mnie
mam 177 i 62 kg i wiem ze powiesz ze to dobra waga i nie powinnam sie odchudzac ale jestem modelka i to jest za duzo nie chce sie wpedzic w anoreksje nie chce miec wielkiej niedowagi ale cos na pograniczu tej wlasciwej. Chcialabzm wazyc 56/57 ale nie wiem co mam robic ostatnio przytylam i chce wrocic do dawnej wagi i wzgladu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 37 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1241
PRZEPRASZAM
nie przeczytalam podpisu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15058
Muszę Ci na wstępie powiedzieć że na początku utrzymywanie diety może być dla Ciebie uciążliwe ale potem się przyzwyczaisz.

Po pierwsze musisz jeść mniej a częściej.
5-6-7 niewielkich posiłków dziennie - to byłaby optymalna ilość. Rozłożonych co 2 godziny. Wiem ze jedzenie co 2 godziny prawdopodobnie jest uciążliwe, zwłaszcza jak się jest modelką ale uwierz mi, warto.

W czym tkwi sekret odchudzania? W tym, by jeść mniej niż wynosi zapotrzebowanie organizmu. W czym jeszcze? By dostarczać organizmowi to, czego on potrzebuje.

A czego organizm potrzebuje? Przede wszystkim białek aby utrzymać szybkie tempo metabolizmu. Potrzebuje węglowodanów by czerpać z nich energię potrzebną do poruszania nóżkami i rączkami i potrzebuje tłuszczy - "rozpuszczalnika witamin" oraz jako najbardziej energetycznego składnika wchodzącego w skład błon komórkowych a co za tym idzie decydującym w dużej mierze o tym ile czego do komórki się dostanie.

Jaki więc wniosek z tego - co masz właściwie jeść?

Przede wszystkim produkty o niskim indeksie glikemicznym - co za tym idzie słodycze odpadają. Białka zwierzęce o dobrej kompozycji aminokwasowej. Tłuszcze jedno- i wielonienasycone.

Jak skomponować taką dietę?

Wstęp do odżywiania: <---- PODSTAWY
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=50408

Samodzielne ukladanie diety: <---- WIĘCEJ O UKŁADANIU DIETY
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=90347


Tabele wartosci odżywczych: <---- TABELE KALORYCZNE ORAZ Z INDEKSEM GLIKEMICZNYM PRODUKTÓW
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=37279

Jak coś jeszcze chcesz wiedzieć to pytaj

Zmieniony przez - Khaine w dniu 2004-03-07 20:00:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 37 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1241
ma jeszcze jedno male pytanko co mozna zjesc kiedy sie ma ochote na cos slodkiego. Ja mam prawie caly czas ochote na cos slodkiego!!! /niestety/ i nie moge sobie z tym poradzic kiedys jadlam rodzynki ale ktos mi powiedzal ze ona duzo kcal i poza tym sa szkodliwe/ nie wiem nie pytaj dlaczego/ czym mozna zaspokoic chec na slodycze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 37 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1241
a ja nie jestem wytrwala i musze sie do czegos przyznac
podczas czytania twojej odpowiedzi zjadlam prawie pol sernika roboty mojego taty byl pyszny a teraz mam ogramne wzrzuty sumienia ale to bylo takie dobre /chwila rozmarzylam sie/ a bede przez to taka gruba jestem na siebie taka zla!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15058
Jeżeli masz ochotę na coś słodkiego spróbuj herbaty słodzonej aspartamem. Aspartam to dwa aminokwasy z których jeden to fenyloalanina która pobudza organizm do produkcji m.in. adrenaliny - oraz daje chwilową poprawę humoru (dokładnie tak jak czekolada która ją zawiera).

A co do sernika, to jednodniowa nadwyżka kalorii nie wpływa ruinująco na sylwetkę, gorzej jeżeli powtarza się to zbyt często.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 37 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1241
Mam wielki problem z nie pohamowanym uczuciem głodu zawsze mi doskwiera niestety nigdy nie czuje się najedzona.
Według zasad zdrowego żywienia powinno się odchodzić od stołu z nie do końca pełnym brzuszkiem ale kiedy tak robię nie mogę przestać myśleć o lodowce!!!

A żeby mój brzuszek przestał burczeć musze pochłonąć ogromne ilości jedzenia!!! A przecież jestem na diecie pewnie cie to rozbawi ale tak jest i nie moge sobie z tym poradzic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15058
Możesz spróbować w takim razie jeść więcej błonnika do posiłków by nieco rozłożyć w czasie wchłanianie składników odżywczych. Proponuję na początek zjadać sobie mały jogurt z otrębami pszennymi 2-3 razy dziennie po posiłku. Dwie łyżki otręb do jogurtu.

To że jesteś głodna to znak że masz szybki metabolizm, więc nie głódź się na siłę i jak jesteś głodna to zjedz sobie coś - ale - co ważne musi to być zdrowy, odżywczy posiłek a nie chipsy browar i golonka
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kolejna dieta do oceny :-(

Następny temat

Śniadanie jak trening rano?

WHEY premium