SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

lipa %-)

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3922

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ostanio wszyscy pisza o tym jakie suplementy sa wspaniale i wrecz korzystne dla zdrowia
Ostatnio jednak coraz czesciej zaczynam zauwazac opinie lekarzy i fachowcow obiektywnych.
Wbrew temu co pisza firmy odzywkarskie, ktore chca wyrwac od was pieniadze, suplementy wcale nie musza byc takie bezpieczne dla organizmu.
Bo otoz ostanio niezalezni naukowcy, wykazali mozliwosc uszkadzania DNA komorek , przez suplementy typu kreatyna , alc , ryboza itd ...
To iz te produkty znajduja sie w pozywieniu , nie oznacza iz musza byc bezpieczne w postaci proszku ...
Z jedzenia organizm sam reguluje ilosci wchlanianych subnstncji odzywczych , a wciskajac mu prochy nie ma takiego wyboru ...
Wezmy chociaz przecietne witaminy i mineraly.Spozywane z jedzenia nie moga byc przedawkowane i miec efektow ubocznych.Natomiast te z suplmentow moga wykazywac toksycznosc i rozne skutki uboczne. (sam kiedys przkonalem sie biorac witamine e, po ktorej nastepowalo u mnie znaczne oslabianie organizmu)

Oczywiscie nie twierdze teraz iz nalezy wywalic wszystkie odzyweczki i przezucic sie na "ekologiczne" zarcie
Apeluje tylko o rozwage w stosowaniu suplementow i nie pochlanianie ich jakby byly cukierkami.
Bycmoze nie wykazuja one natychmiastowych efektow ubocznych, ale moga miec jakies konsekwencje w dlugofalowych terminach...
A Ambrozjusz i olimp beda robili wszystko abyscie pochlaniali ich jak najwiecej


Ta wypowiedz yest adresowana do normalnych ludzi ,a nie maniakow masy miesniowej, ktorzy wysmieja ten tekscik







JESZCZE TU WROCE

UWAGA bo dam wam zaraz jak Kasparow mata
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3704 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23096

Popieram niektóre treści
BTW-zostałeś zdemaskowany

.:: Czlonek mafia.suple.hardcor.pl ::.
Doradca w dziele suplementacja.

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
owszem tez popieram niektoore tresci...
jednak spogladajac na oowczesne jedzenie to wyboor supli we wspomaganiu nie uszkadza na "tamtym" tle organizmu...

jako przyklad mozna dac chociazby lubiane przez wiekszosc i zjadane pomidory...szczegoolnie te w zimniejszym okresie...produkowane na wacie mineralnej osiagaja dorodny ksztalt i kolor dziesiec razy szybciej niz zwykle swojskie owe warzywo...jednak podczas jedzenia tego swinstwa wyraznie odczuwasz wszechobecna chemie...
drugi przyklad to kuraki...w tym sporcie chyba kazdy pochlania znaczace ilosci piersi z kury...tym czasem "dozwolone" ilosci specyfikoow uzytych do wychodowania bladego jak sciana brojlera tez wcale nie wplywaja positiva na nasz org...



misOO
*** Gróbas Płci Meskiej w Suplementacji ***

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wszystko szkodzi. nawet jeśli kreatyna jest szkodliwa to na pewno nie w takim stopniu jak metanabol. pierwszy cykl z kreatyny zrobiłem 3 lata temu i nie odczułem żednych skutków ubocznych (poza tym, że "zerwałem" sobie oba barki, bo po odstawieniu kreatyny chciałem podnieść tyle samo co na cyklu. jeden bark wyleczyłem, z drugim się długo męczyłem, i do dziś jak go przechłodzę to boli, boli też czasem przy robieniu klatki, więc trzeba uważać i nie być zachłannemu)

Pozdrawiam wszystkich

Moderator działów: "Dla zielonych", "Prawo komputerowe", "Administracja" na K** ( http://komputery.katalogi.pl/ )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Myśle, że nikt nie jest zwolennikiem wciskania suplementów "workami". Wiadomo, że "co za dużo to niezdrowo" - nawet jeżeli bedzie to najbezpieczniejsza substancja. Dlatego staramy się na forum prezentowac wiadomości rzetelne, bezpieczne dla zdrowia. Nikt z nas nie zaleca już faz nasycasnia kreatyną (a przecież można by było- lepiej by schodziła). Zalecania najczęściej oscylują w granicach 2-5g/dobę, co jest na pewno dawką bezpieczną. Gdy pytaliscie o HMB, czy 3g to nie za mało?, Sławek wielokrotnie mówił, że pozytywne dawki są już przy 1g. Tak więc nikt nie chce przeginać. Po to powstało to forum, by prezentowac na nim informacje najnowsze i rzetelne.

Jeżeli chodzi o bezpieczenstwo kreatyny, to rzeczywiście wiele badań wskazuje że zbyt duze dawki tego supelmentu mogą przysparzać kłopotów w ukłądzie sercowo-naczyniowym, ale z drugiej strony kreatyna jest coraz częściej rozważana w prewencji tych chorób, podobnie jak ryboza.

Kreatyna przyczynia sie do zachowania intergralności błon komórkowych oraz zmniejsza ilość arytmii komorowych serca. Jednoczesnie zwiększajac poziom ATP, zmniejsza ilość ADP - które uważane jest za jeden z bardzo silnych czynników zwiększajacych agregacje płytek krwi.
Również HMB wydaje sie byc korzystne w profilaktyce chorób krążenia, gdyż wyraźnie poprawia na korzyść lipidogram krwi.

Myśle wiec, ze popieranie odpowiedniej suplementacji nie jest czymś złym, a wręcz korzystnym. Wspomaganie może byc tak wyposrodkowane, że staje sie zarówno korzystne dla zdrowia jak i ogólnej sprawnosci fizycznej

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
DOkladnie co za duzo to nie zdrowo ile mozna tego wciaskac!?


"Trening i wiara zrobią ze mnie cara"

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=100931
O - tu moszna mnie obejrzeć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Darek właściwie wyczerpał temat...
Zastanawiam się tylko, dla czego Mc jest taki niesprawiedliwy? Ani ja, ani Daro, ani Olimp nie polecamy (wciskamy) nikomu dawek wyższych, jak zatwierdzone do suplementacji przez Ministerstwo!
Szkodliwość suplementów należy rozważać w tych samych kategoriach, co szkodliwoś pożywienia. W znaczącym nadmiarze mogą szkodzić tak, jak szkodzi nadmiar pożywienia. Jeżeli ziesz kilogram smalcu, to odwiozą Cię do szpitala z niewydolnością wątroby. Jeżeli zjesz tyle samo cukru, to z huśtawką glikemiczną. Sedno sprawy tkwi w tym, że suplementy nie generują skutków ubocznych, stosowane w dawkach wystarczających do uzyskania wyraźnego, pozytywnego efektu terapeutycznego. To między innymi odróżnia je od twardych leków, gdzie dawka terapeutyczna jest już zazwyczaj dawką toksyczną.

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1484 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16169
TERZ JESTEM ZA.MOJ BRAT JAK MIAL 15 LAT JADL JAKIES WITAMINY CZY COS TAKIEGO(ZADNE STERYDY I SUPLE) I PO KILKU LATACH WYSKOCZYLY MU NA TWARZY TAKIE SYFY ZE GLOWA MALA.JUZ TERAZ ICH NIE MA.LEKARZE POWIEDZIELI ZE ORGANIZM MIAL W NADMIARZE TA "WITAMINE" I ODLOZYL JA POD SKURA,A POTEM WYWALIL NA TWARZ W POSTACI SYFOW.

"Nie głupcem jest ten,kto głupio gada,lecz ten kto głupca słucha."

Zmieniony przez - NUCEK w dniu 2003-07-31 16:22:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
może było tak jak mówią lekarze, a może inaczej. ciekawe co by powiedzieli gdyby brat im nie wspomniał o witaminach.
już to powtarzałem nieraz, ale mi kiedyś lekarz (który uważa się za znawcę medycyny sportowej, chociaż ma inną specjalność) powiedział, żeby nie brać żadnych odżywek, żadnych suplementów (jak mu wspomniałem, że kreatynę brałem).

Pozdrawiam wszystkich

Moderator działów: "Dla zielonych", "Prawo komputerowe", "Administracja" na K** ( http://komputery.katalogi.pl/ )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 961 Napisanych postów 19308 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158815
ja uwazam ze wiekszosc lekarzy sie nie zna,jakbym im pokazal puszke odzywki bialkowej to by powiedzieli ze od tego umre,zreszta nie raz takie przypadki byly u lekarza...

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
masz rację ziki, ale nie wszyscy lekarze są tacy jak mówisz. kiedyś mnie lekarze pytali czy coś brałem, mówiłem co brałem i lekarze nie odradzali, bo wiedzieli jak to działa i co to jest. odradzają tylko ci którym tylko sama nazwa i częściowo sposób działania gdzieś tam się o uszy obiły

Pozdrawiam wszystkich

Moderator działów: "Dla zielonych", "Prawo komputerowe", "Administracja" na K** ( http://komputery.katalogi.pl/ )
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

masc na bol w krzyzu

Następny temat

PROFI WHEY <-> WHEY GEINER 4000 ?!

WHEY premium