SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

końska maść czy reparil gel?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3961

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, co będzie lepsze na mocno spięte mięśnie prostownika? byłem u lekarza i powiedział ,że za ostro ćwiczyłem i mam mocno spięte teraz.. muszę trochę odpocząć i myślę czym będzie lepiej to smarować?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 593 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3503
może być przyczyną owszem, tak jak wspomniałem do dobrego fizjo, bo prawidłowego rozpoznania ani tym bardziej dobrego leczenia przez internet nie da się zrobić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 593 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3503
na obniżenie napięcia mm: sauna, gorący prysznic, masaż.
co do smarowidel lepsza masc konska, bardziej przekrwiennie działa.
dziwna ta diagnoza trochę na odwal zazwyczaj napięcie jest odruchem obronnym, trzeba szukać głębiej, powinien cię lepiej zbadać
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
W sumie to j/w. Skorzystałbym zwłaszcza z masaży, gdzie potrafią naprawdę mocno rozluźnić napięcia mięśniowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Powiedział mi ,że przetrenowałem prostowniki i mam mocno napięte i tyle...Założyłem sobie teraz taki pas masujący.. dobre rozwiązanie? może ktoś wie jakie mogą być przyczyny tak napiętych prostowników ?



Zmieniony przez - Cortezjusz w dniu 2012-11-15 21:08:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
Zakładając, że nie masz wady postawy w postaci hiperlordozy w odcinku lędźwiowym, to przyczyną po prostu jest brak rozciągania, dużo ćwiczeń typu martwy ciąg, czy przysiadów. Pas masujący myślę, że jest całkiem niezłym rozwiązaniem. Nie jest tak dobry jak masaż, ale powinno pomóc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mięśnie coraz lepiej się rozluźniają, dzisiaj obudziłem się już bez żadnego bólu ;) A co do tej hiperlordozy to tak mi się właśnie wydawało.. pokazałem mu to powiedziałem ,że dziwnie wygląda a on na to ,że mięśnie są spięte i dlatego tak mnie "wygina".. Na masaż wybieram się w ten weekend :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
Jak już napięcie się znormalizuje to pamiętaj o rozciąganiu po treningu, wtedy unikniesz podobnej sytuacji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Teraz już będę wiedział.!:) Człowiek na błędach się uczy, dzięki wszystkim za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 874 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 104166
Na przyszłość polecam wałkowanie np wałkiem do ciasta . Kładziesz wałek na dywanie i szurasz prostownikami, leżąc na plecach. Może brzmi głupio, ale uwierz, że działa. DOMSy też jakby mniejsze. Mocniej naciskaj, gdy wałek idzie w kierunku serca. Będzie bolało i ma boleć! Zmieniaj kąty - możesz masować każdy prostownik z osobna, kładąc się bardziej na bok.

Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
Tu akurat nie ma co się śmiać, bo są normalnie takie wałki do masażu, tylko to kosztuje i samemu można sobie poradzić. Ja roluje się na jakieś nodze od blatu Do miejscowych punktów doskonale przydadzą się piłeczki np tenisowe.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 593 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3503
jak już wybierasz się na ten masaż to idź do dobrego fizjo, niech Cię dokładnie przebada. Źródło problemu często leży gdzieś głębiej. podczas treningu pracują ciężko nie tylko mm ale i wiezadla, łuki kręgów, stawy miedzywyrostkowe a w szczególności dużym obciążeniem są poddawane dyski. Zaburzenia w funkcjonowaniu każdej z tych struktur moga dawać objawy bólowe oraz wzmożone napięcie mm Ponadto jeśli mamy wadę postawy, hipo/hipermobilnosc połączeń międzykregowych czy też dysbalans mm to niestety pod obciążeniem będzie się to odzywać.

Co do Twojego przypadku to polecam skupić się również na pracy nad powiezia. Szczególnie nad ITB (wspomniany wcześniej wałek nadaje się świetnie)oraz pośladkiem bo biomechanicznie łączy się to z odc L.
pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Straszny ból

Następny temat

nietypowy problem trening siła&sporty walki

WHEY premium