SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jaki wplyw na kondycje ma paczka papierosow?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6686

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
nima dymu !
zostaje tylko "smoła"
a jak spada wydajność pęcherzyka - nastepuje obkurczenie naczyć (receptory) i zostaje on wyłączony (chodzi o prężność o2 i co2 )

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 67 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1235
aha, czyli dym nie rozsadza pecherzykow??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 221 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7384
jaki matol wypalil paczke i panikuje trzeba bylo myslec zanim zapaliles
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 67 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1235
no dobra, mowisz ze matol, no przyznaje sie, to byla glupota
ale teraz chociaz chce wiedziec jak bardzo sobie zaszkodzilem
wiem ze ten temat ogladalo kilku palaczy, prosze sie wypowiedzcie, po ilu paczkach zaczeliscie osiagac gorsze wyniki, kondycja sie zauwazalnie pogorszyla. i powiedzcie tez jakie zmiany po jednej paczce zaobserwowaliscie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
Każdy wypalony papieros obniża wydolność organizmu, przez drobne niedotlenienie organizmu. Jeśli jednak pali się krótko, to płuca działają jeszcze sprawnie, i szybko się oczyszczają (jak się pali to kondycja nie spada od razu), gdy jest się w nałogu ich objętość cały czas się zmniejsza, bo zawsze w tych płucach coś zostaje i później jest więcej smoły niż płuc:/

Poza tym zauważyłam, że teraz każdy papieros odniża mi sprawność płuc, co dobrze czuję, bo pomijając ruch, to jeszcze śpiewam, a tutaj bez porządnego oddechu nic się nie zrobi.

Btw, już 10 miesiąc nie palę (no, poza tymi kilkoma papierosami w ciągu tylu miesięcy...), jestem z siebie dumna

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 161 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 519
ja mam powazny problem pale 1 do 3 zazwzczaj max 5 ale bardzo zadko .
nie moge sie naszcic powietrzem.Czuje ze chce miekszy oddech zrobic bo za malo powietrza nabralem na nie moge ....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
No akurat dużo to Ty nie palisz...

Poza tym to uczucie, o którym piszesz może być spowodowane innymi rzeczami, a przede wszystkim stresem, napięciem.

Paląc nie odczuwa się tak bardzo tego, że ma się mniejszą pojemność płuc, dopóki się nie dostanie zadyszki po przebiegnięciu 15 metrów albo gdy się nie może zaśpiewać 4 taktów na jednym wydechu.

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 67 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1235
antiCastro, a ile papierosow wypaliles do czasu kiedy zaczales cos takiego czuc??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 149 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1061
nawet jesli wypalasz kilka papierosow dziennie ale robisz to regularnie od dluzszego czasu to masz prawo miec wszelkie objawy jakie wykazuje organizm niedotleniony. poza tym czesto dolacza pikawa serca. przestan palic - po kilku dniach sam odczujesz roznice. wiem cos o tym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1929 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 30754
idz sie wyspowiadaj
hahaha co gosciu hahahaha
swoja droga to dziwne ze jak nie palisz i z dnia na dzien wypalisz 10 fajków i sie jeszcze zaciagasz bys sie predzej pozygał niz je wypalił

Rece nie pala mi sie do roboty nie bede robił za te pare złotych

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Depresja.

Następny temat

POMOCY !!!

WHEY premium