SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dwie różne diety - która jest prawidłowa?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1027

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 199
Cześć,

Od kilku dni jestem na diecie redukcyjnej. Nie wchodząc w historię i przyczyny powiem tylko, że obecnie moja waga podchodzi pod 130 kg przy wzroście 185 kg, więc jest nieciekawie. Mam 31 lat. Co dziwne, nie mam większych problemów zdrowotnych, poza lekkim nadciśnieniem (ale i tak niższym, niż można by się tego spodziewać patrząc na powyższe liczby). Całe życie byłem mniej lub bardziej przy kości ale apogeum nastąpiło przy rzuceniu palenia i niestety jednoczesnym odstawieniu większości aktywności fizycznej (wcześniej był to w miarę regularnie kosz na hali + częste spacery).

Tak czy inaczej, postanowiłem podejść do sprawy metodycznie i oprócz silnej woli oraz ćwiczeń dodać też odpowiednią dietę. Zwróciłem się do dwóch serwisów świadczących takie usługi - oba dość znane, jeden mocno związany z tym forum, a drugi z... innym, powiedzmy. W obu przypadkach przedstawiłem ten sam stan faktyczny i podałem te same cele. Rezultaty są dość... rozbieżne. Popatrzcie sami:

* DIETA 1
6 posiłków (+ banan i odżywka białkowa tylko po treningu)
1 - B/WW/T
2 - B/WW/T
3 - B/T
4 - B/WW/warzywa)
5 - B/warzywa (potreningowy)
6 - B/T (np. makrela lub łosoś)
B: 270g, WW: 170g, T: 70g

Do tego dużo wody, po dwóch tygodniach wyrzucić WW z posiłku nr 2, po ok. miesiącu całkiem wyrzucamy posiłek nr 2. Kilka głównych produktów (lub grup) jako źródła poszczególnych substancji odżywczych - boję się monotonii po kilku tygodniach.

* DIETA 2
5 posiłków, wszędzie B/WW/T rozłożone w miarę tak samo, poza ostatnim posiłkiem gdzie jest znacznie więcej białka. Posiłki mocno zróżnicowane, dozwolonych dużo składników - spora różnorodność, zatem nie ma obawy, że będzie monotonnie.
B: 130g, WW: 250g, T: 60g, kcal: 2140 (posiłki z przykładowego dnia)

Nie ukrywam, że najbardziej martwi mnie ta spora różnica w proporcjach B i WW - czy ktoś mógłby proszę wytłumaczyć, skąd aż taka dysproporcja, skoro obie diety są układane przez fachowców, w obu są te same dane i de facto ten sam cel? Co więcej, w tej drugiej diecie bywają dni B: 130, WW: 250, ale w inny dzień jest B: 170, WW: 160. Czy czasem nie powinno być jakiejś nieco większej konsekwencji? Dlaczego tak zmienia się liczba WW?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 488 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9820
Po pierwsze to co podałeś to nie są diety tylko rozkład btw, więc jeśli nie masz pojęcia o zdrowym odżywianiu na nic Ci takie dane, po drugie do dupy Ci Twoi fachowcy jak przy 130kg każą Ci zaczynać od 2100kcal. Jeśli chcesz korzystać z rad fachowców, to szukaj ich na tym forum, kontakt masz w tematach podwieszonych na czerwono.

The race is long... and in the end it's only with yourself...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 199
Hej,

Dzięki za odpowiedź.

Po pierwsze, z obu źródeł otrzymałem dokładne wytyczne co jeść i jak to przygotowywać - nie chciałem po prostu wrzucać tutaj wszystkiego, bo nie o to mi chodzi. Ja chciałbym po prostu zrozumieć, którego z tych rozkładów B/W/T mam się bardziej trzymać. Nie ukrywam, że po prostu zgłupiałem patrząc na obie diety, bo dość mocno się od siebie różnią.

Po drugie, muszę przyznać, że zdziwił mnie Twój komentarz dotyczący tych 2100 kcal. Zwracając się do osób, które reklamują się na tym forum (chociażby post nad Twoim) byłem przekonany, że zwracam się do fachowców (potreningu.pl - kup dietę i trening). Twierdzisz, że pozory mylą? Rozumiem, że powinienem w takim razie szukać wśród jeszcze większych fachowców?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Dla przeciętnego kowalskiego z wielkim brzuchem drugi wariant jak najbardziej się sprawdzi jeżeli będziesz pod stałą kontrolą.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chcę się odchudzić ...

Następny temat

Shake potreningowy

WHEY premium