SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

co zrobić żeby nie zejść przedwcześnie?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6223

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
cześć
kiedyś nie brałem do głowy takich rzeczy jak raki, wylewy zawały, ale prawie 30-ka na karku i czas o tym pomyśleć.
co zrobić żeby zminimalizować ryzyko wylewu, zawału, (raka?) ?
czas leci i chcę się cieszyć zdrowiem jak najdłużej (by nie obciążać kłopotami innych)

z góry dzięki za odpowiedzi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21797 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
Jedynie profilaktyka która coraz częściej wchodzi do mentalności naszego narodu.

Regularne badania krwi co 3 miesiące, usg co 6 miesięcy, rtg co 1-2 lata, urolog 1-2 lata, kardiolog 1-2 lata + specjalistyczne badania pod poszczególną specjalizację.

Z kardiologiem wiąże się stomatolog - ponieważ z najnowszych przeprowadzonych badań wynika, że podczas zaniedbania stanu jamy ustnej/uzębienia mnożą się pewne bakterie które przyczyniają się do choroby serca - nie przeprowadzono kontrbadań więc można traktować jako ciekawostkę. Nie mniej jednak o stan uzębienia równięż należy dbać

Oczywiście z wiekiem wizyty u specjalistów będą częstsze - szczególnie po 50-tym roku życia - ale do tego jeszcze Ci brakuje

Oczywiście należy pamiętać o zdrowej i dobrze zbilansowanej diecie, unikaniu alkoholu, i rezygnacji z palenia jeśli palisz.

No i aktywność fizyczna jak najbardziej wskazana przy profilaktyce zdrowotnej - każda jej forma aby była + suplmentacja.

Dla przykładu opiszę własny przypadek.

Co 4 do 6 tygodni wykonuje - morfologia, rozmaz, OB, ASPAT, ALLAT, cholesterol, cukier, mocz, ciśnienie jak Mi się chce (Mam własny aparat);

Co 3 do 6 miesięcy wykonuje usg j.brzusznej;

Co 1 rok wykonuje rtg płuc;

Co 0,6-1 rok kontrolna wizyta u stomatologa;

Dieta jak najbardziej słuszna - niskotłuszczowa, pozbawiona czynnika chemicznego (bez konserwantów, polepszaczy, sztucznych dodatków) - tych wiadomych, bo kto wie co tak naprawdę jemu w dzisziejszych czasach
Zielona/czerwona herbata, owoce/warzywa co najmniej po 1 porcji dziennie, woda niegazowana + niekiedy gazowana, prawdziwe soki.

Zestawy witamin, omega-3 - okresowo jedynie przez pewien czas w sezonie jesienno-zimowym. Vit.C prawie regularnie.

Siłownia + okresowo w ciągach 3-6cio miesięcznych worek.

Dobry temat - warto by go kontynuować i poznąć profilaktykę innych userów.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ile kosztuje zrobienie tych badań prywatnie?
służba zdrowia żydzi na takie badania profilaktyczne i jak prywatnie nie zrobię to nie zrobię wcale
co do sportu to 3xtydź siłka plus rower 3-4 razy tydzień rekreacyjnie po 15 km wolnym tempem przerywane piwem i czipsami

co do diety: odżywam się normalnie, biorę omegę plus witaminy od czasu do czasu, minusy to duże ilości kawy (nie mogę rzucić, taki nawyk zły) czipsy - ostatnio lubię pojeść , alkohol - rzadko się upijam, czasem coś wypiję, ale rzadko, palić palę z 1 papierosa na pół roku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21797 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
Co do cen poszczególnych badań to niestety nie napisze dokładnie. Każde laboratorium ma zazwyczaj własny cennik także ceny różnią się mniej lub więcej.

Przykładowo Mogę podać bodajże przedostatnie badania jakie zrobiłem na własny koszt z powodu wyjazdu (morfologia, rozmaz, OB, aspat, allat, mocz, cholesterol) i wyniosło Mnie to ok 70zł.

W Mojej okolicy usg j.brzusznej 30-50zl, rtg płuc 20-30zl.

Ale jak pisałem wyżej różnice w cenach są standardem, także jedynie możesz mieć pewne odniesienie do cen.

Oraz zazwyczaj istnieją 2 cenniki - dla "zwykłych" ludzi, i osób mających protekcję - znajomych lekarzy, rodzin personelu medycznego i lekarzy. W tym drugim przypadku ceny są niższe niż w przypadku pierwszym.

"służba zdrowia żydzi na takie badania profilaktyczne" - niestety zgadza się, ale po skierowania na rtg, usg czy do specjalisty można się przejść i spytać czy lekarz wypisze. W końcu wizyty u lekarza kardiologa czy urologa nie będą się odbywać co kilka tygodni, tylko miesięcy/lat - warto spróbować

Chipsy to ścierwo odłóż je

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nom u nas tak jest że ciężko cokolwiek wyrwać, nawet głupie skierowanie na badanie krwi

co do czipsów to wiem, że to ścierwo ale oni specjalnie te smaczne przyprawy tam walą żeby człowiek chciał to jeść - żadne inne 500 kalorii mi tak lekko nie wchodzi jak 500 kalorii czpisów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21797 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
No niestety takie są jeszcze realia w tym kraju. Ale to się zmienia, powoli ale się zmiania...

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kolejne czego się obawiam to wylew - jak temu zapobiec? sport pomaga w profilaktyce?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21797 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
Z pewnością tak. Zresztą wpisz w google "przyczyny wylewu krwi do mózgu" a znajdziesz odpowiedź co należy robić i o co dbać żeby zminimalizować ryzyko wystąpienia wylewu.

Jednak w rzeczywistości wygląda to nieco inaczej. Ostatni przypadek 30-35cio latka (nie pamiętam dokłanie wieku, ale z tego przedziału) nagłośniony w mediach, zdrowego, uprawiającego regularnie sport, pokazał że może on wystąpić u każdego - mimo profilaktyki. U niego wystąpił podczas pracy na komputerze...

Nie na darmo się mówi - Nie znasz dnia ani godziny...

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zastanawiam się czy nie wykupić jakiegoś ubezpieczenia jeśli takie jest że jak coś mi się stanie to dostanę normalną rentę (a nie jałmużnę ze skarbu państwa)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 7776 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 40781
Nie kupuj nigdy żadnych polis na życie - najgorszy chłam jak widziałem... Kasa w błoto/..
Polise na życie mogę założyć ja a później pozostaje mi się tylko modlić by osoby po kolei schodziły z świata żywych...


Zmieniony przez - Maniek87 w dniu 2007-05-23 12:28:54

Mam przyjazną materie i jem węglowodany

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mnie sie wydaje, ze duzo zalezy od tego co sie je. Ja np. praktycznie w ogole nie jem zywnosci przetworzonej, nawet szynki i kielbaski sama sobie robie, nie mowiac juz o sokach

Ruch, zwlaszcza na swiezym powietrzu

No i tak jak Krzykacz- profilaktyka
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Impotencja, oziebłośc po hipnozie,bioenergoterapii?

Następny temat

Kości Kości Kości

WHEY premium