SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bieganie - kontuzja - stopa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8953

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 194


Mój problem to ból w wierzchniej części stopy, który pojawił się po bieganiu.

Pod koniec sierpnia zacząłem biegać. Na początek nie za dużo, bo wcześniej nigdy nie biegałem - 5 km co dwa dni interwałami. Jak się później okazało, były tylko 3 treningi.

Przed treningiem poczytałem sobie, że błędem w bieganiu jest stawianie pięty jako pierwszej, więc na drugim treningu skupiłem się na stawianiu przedniej części stopy jako pierwszej - myślę, że to mogła być przyczyna kontuzji. Do tego, biegałem w zwykłych butach (everlastach), zamiast w sportowych.

Po tym treningu zaczęła mnie boleć kość w wierzchniej części prawej stopy, tuż pod kostką, po zewnętrznej stronie (żółte zaznaczenie na zdjęciu). Ból pojawiał się, kiedy stawałem na tej stopie, a dokładnie kiedy stawałem na palcach / odpychałem się stopą od ziemi (tak jest też teraz).

To było prawie 2 tygodnie temu. W międzyczasie, chodziłem na zajęcia (utykając) z nadzieją że ból przejdzie. Po całym dniu wracałem do domu, a stopa była spuchnięta.

Teraz boli mnie ta kość która idzie w górę stopy od dużego palca (czerwone zaznaczenie na zdjęciu). Też tylko podczas stawiania na palcach tej stopy. Trzy dni temu lekarz przepisał mi Ketonal forte w tabletkach, Mydocalm forte i sól iwonicką do moczenia nogi i powiedział, że powinno przejść po 3 dniach, ale nie widzę poprawy.

I tak ciągnie się to już dwa tygodnie a ja nie mogę ćwiczyć - do zimy jest mało czasu i chcę jeszcze go wykorzystać. Macie jakiś pomysł jak temu zaradzić?

Foto (nie moja stopa ;p bo nie mam kabla do kompa)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 194
Żadnych pomysłów?

W poniedziałek przejdę się do lekarza sportowego albo ortopedy.

Przyjmie mnie jeśli jestem zarejestrowany w Kasie Chorych w innym województwie?

Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Żaden lekarz nie wie o co chodzi

Następny temat

Przeziębienie, a siłownia.

WHEY premium