SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"Względna" tolerancja laktozy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 665

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 44
Witam!
Mam pewien problem. Otóż mam w zwyczaju jeść na śniadanie płatki owsiane z jogurtem (250-300g) i owocami. Jak dotychczas nie było problemów, tak teraz zaczynam mieć problemy żołądkowe. Nie mam co prawda biegunki, ale w żołądku zbierają się gazy, i jest ogólnie napompowany - typowe objawy nietolerancji laktozy.
I tu moje pytanie - nie jest to dla mnie na razie specjalnie uciążliwe, jednak zastanawiam się, czy ciało trawi wszystko inne poza laktozą - tzn, czy całe białko, węglowodany (poza laktozą) itd jest normalnie trawione, czy z tym również będą problemy? Niespecjalnie uśmiecha mi się jeść co innego na śniadanie, ale jeżeli będzie trzeba... No cóż!:)
Dziękuję za pomoc!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 602 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1966
Po pierwsze to trzeba sie zastanowic ,czy to na pewno jest nietolerancja laktozy. Pijesz mleko, po nim tez sa takie objawy ?

Mnich tybetański :)
------------------------------
"Lekarz, który leczy za darmo, nic nie jest wart."Talmud
SOG ZA PORADĘ
------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 44
Tak, po mleku dokładnie to samo:) To najpewniej laktoza :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 602 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1966
No to generalnie nie ma specjalnych powodow do radosci i taka nabyta nietolerancja jest wskazaniem do wizyty u lekarza. Co do Twojego wczesniejszego pytania to z nietolerancja laktozy wiaze sie rowniez zaburzenie wchlaniania innych skladnikow pokarmowych

Mnich tybetański :)
------------------------------
"Lekarz, który leczy za darmo, nic nie jest wart."Talmud
SOG ZA PORADĘ
------------------------------

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kontuzja, a bieganie

Następny temat

Kręgosłup lędzwiowo-krzyżowy

WHEY premium