SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwichnięcie rzepki - kilka pytań

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 664

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 93089
Wczoraj wieczorem na treningu szermierki japońskiej, na rozgrzewce zwichnąłem rzepkę. Na początku się przeraziłem się trochę, bo rzepka była tak z boku kolana, po zewnętrznej stronie i nie mogłem ruszać zbytnio kolanem (i też nie chciałem, żeby czegoś tam źle nie przestawić). Także nic nie ruszałem, przyjechało pogotowie po 30 minutach, nastawili (nawet byłem zaskoczony, że tak szybko to poszło i myślałem, że nastawienie będzie bardziej bolesne). Potem mi inni z sekcji pomogli i w sumie jestem teraz w domu trochę pobolewa przy chodzeniu (zwłaszcza jak sporo nim nie ruszam i potem nagle gdzieś pójdę), ale jest git.

Teraz mam kilka pytań:
1. Koleś z pogotowia mówił, żebym tydzień je oszczędzał. Nie wiem czy za tydzień iść na trening, czy po prostu zobaczyć jak się będę czuł?
2. Czy unikać jakieś ćwiczenia na rotacje kolan przez pewien czas? Kolo mówił, żebym robił głównie zgięcie i wyprost i unikał tych takich ruchów na boki.
3. Czy warto iść do ortopedy lub fizjoterapeuty? Jeśli tak to do kogo? Czy po prostu iść wtedy jak mnie coś tam będzie bolało? Wiem, że przy kolejnych zwichnięciu ważne jest, żeby pójść, ale przy pierwszym czy trzeba?
4. Koleś mówił, żebym uważał, bo ona może kiedyś tam wyskakiwać i żeby przez najbliższy tydzień oszczędzać, bo może wyskoczyć. I zalecił coś usztywniającego. Tam patrzyłem tak pobieżnie to są jakieś odciążające stabilizatory, kompresyjne stabilizatory, ściągacze kompresyjne itp. i nie wiem co wybrać. Może coś polecicie?
5. Robię redukcję obecnie (ważę 95 kg) czy powinienem coś w diecie zmienić, porzucić redukcję przez ten tydzień i jeść coś zdrowiej, żeby się szybciej zregenerować?

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575919
Najlepiej będzie jak poradzisz się fizjo/reh w stacjonarnym gabinecie. Cała historia urazu badania i umów wizytę.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 93089
Czyli lepiej z tym iść do fizjoterapeuty niż do ortopedy? Bo na NFZ na skierowanie nawet nie mam zamiaru iść, bo terminy pewnie za 3 miesiące tylko dziś się zarejestrować prywatnie i się zastanawiam czy do ortopedy czy do fizjoterapeuty, ale chyba fizjo spróbuję.

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
krzykacz
Najlepiej będzie jak poradzisz się fizjo/reh w stacjonarnym gabinecie. Cała historia urazu badania i umów wizytę.


dokładnie jw, jak chcesz daj znać skąd jesteś może będę mógł polecić kogoś sprawdzonego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 93089
Już byłem w gabinecie. No i coraz lepiej. Zastanawiam się czy iść jutro na trening, gdy odczuwam ból przy dużym zgięciu kolana czy nie. Trening to szermierka japońska, oprócz rozgrzewki jest w miarę statyczna jak w karate, nie ma jakiejś większej pracy na nogach.

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chrupanie w barku - ktoś miał podobny problem ?

Następny temat

Prawidłowa waga A tłuszcz.

WHEY premium