SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zamiana / Kręgosłup

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 673

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1360
W wielu treningach przewijają sie ćwiczenia typu przysiady ze sztangą martwy ciąg , podciąganie sztangi do brzucha w opadzie tułowia .
Każde z tych ćwiczeń jak mówią jest najskuteczniejszym na daną partię bo... Nie chodzi mi o udowadnianie ze te ćwiczenia są najlepsze tyko o jakieś zastępstwo dla nich które może być równie skuteczne aby dać odpowiedni bodziec organizmowi i mięśniom do wzrostu a nie obciążać tak kręgosłupa.
Poza tym jak ktoś zna jakieś sposoby żeby dać odpocząć, zrelaksować i zregenerować kręgosłup. Pytam o to dlatego że ostatnio mam bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym ( nie daleko tyłka ... ) .

Najpierw myślałem że to przez złe wykonywanie tych ćwiczeń . Poprosiłem trenera z mojej siłowni żeby spojrzał na poprawność wykonywania, podobno wszystko było okej.

No to drugi pomysł jaki mi wpadł do głowy że trochę gnojka przetrenowałem i zaczął domagać się o odpoczynek . Zrobiłem przerwę na 1,5 mieś . ból niestety nie ustępuje. Przy dłuższym siedzeniu na tyłku nawet narasta . Mam dość siedzenia na tyłku i chce dalej ruszyć z treningami więc szukam jakichś rozwiązań . Może ktoś też miał taki problem i udało mu się go rozwiązać ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Skoro ból nie ustępuje to zmiana ćwiczeń nic tutaj nie da. Proponuje wizytę u lekarza, to chyba jedyne rozsądne rozwiązanie w twoim przypadku.

Zmieniony przez - Viren w dniu 2014-07-17 17:18:39
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki trening na początek?

Następny temat

Trening Hanteli sztanga

WHEY premium