SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zaczac wszystko od nowa - prosba...

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 803

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 242
Witam. Mam 22 latka, 178 cm wzrostu, waze niecale 70 kg. (wiem, mało) Nie wiem, czy wolno zakladac taki rodzaj tematow, ale mam nadzieje, ze tak i mnie nikt nie zbanuje za to:) Nie dawno widzialem w TV program na temat cwiczen na silowni. Wypowiadali sie rozni fachowcy i podkreslali kilka waznych rzeczy. Pierwsze to, ze cwiczyc nie musimy codziennie. Dwa to, ze nie wazne ile ale wazne jak. Powiedziane zostało, ze godzina treningu z głową da tyle samo co 3 godziny cwiczen na silowni bez głowy:). I ja im wierze...
No, ale wracam do konkretów. Na silownie juz wczesniej chodzilem, ale z przerwami. Najlepszy okres to pierwsze 3 miesiace - szedlem jak burza:) No i efekt był. Wszystko sie jednak skonczylo i chodzenie na silownie stało sie dla mnie monotonne tym bardziej, ze efektow nie bylo. Teraz juz wiem, ze wina byla zla dieta. Wkrotce chce znow sprobowac. Diete zostawie na pozniej i ja opisze w innym dziale. Teraz chcialbym sie skupic na planie. Przygotowałem sobie oto cos takiego: (3 razy w tygodniu - po 1 godzinie)

1 dzien:
Rozgrzewka - 5 minut
Klatka:
-wyciskanie sztangi na prostej ławce, 3 serie po 10 razy, stały ciężar
-wyciskanie hantel na skosnej ławce (glowa wyzej), 3 serie po 10 razy, stały ciężar
-rozpiętki na prostej ławce, 3 serie po 10 razy, stały ciężar
Biceps:
-unosznie hantelek w pozycji siedzącej na zmiane, 3 serie po 12 razy, stały ciężar
-unoszenie łamanej sztangi w pozycji stojącej, 3 serie po 10 razy, stały ciężar

2 dzien:
Plecy:
-podciąganie na drążku, 3 serie po 6-8 razy (tyle narazie dam rade)
-ściąganie drążka za głowe, 3 serie po 10 razy, stały ciężar
-ściąganie drążka w pozycji siedzacej (klatka wypieta do przodu) do brzucha, 3 serie po 10 razy, stały ciezar (cos jak wiosłowanie)
Nogi:
-przysiady ze sztangą, 3 serie, 12 razy, stały ciężar
-unosznie cięzaru kolanami - to na łydki, 3 serie po 15 razy
-unoszenie ciezaru pietami - to na uda i posladki, 3 serie po 12 razy, stały ciezar

3 dzien:
Barki:
-unoszenie hantel nad głowa w pozycji siedzacej, 3 serie po 10 razy, stały ciezar
-unoszenie przed siebie łamanej sztangi, 3 serie po 10 razy, stały ciezar
-(nie wiem jak sie nazywa fachowo to cwiczenie) unosze hantelki obiema rekami nie przed siebie, ale na bok. Rece sa zgiete pod katem 90 stopni, moze troche wiecej. 3 serie po 12 razy, stały ciezar
Triceps:
-sciaganie drazka w dół, 3 serie po 12 razy, staly ciezar
-wyciskanie lamanej sztangi w pozycji lezacej, 3 serie po 10 razy, staly ciezar

To by bylo chyba wszytsko. Brzuch cwiczenie codziennie w domu wiec na silowni go pomijam. Jak mowie, chce miec w koncu konkretne efekty:) Nie zalezy mi na super masie czy super wielkich miesniach. Chce miec poprostu ładnie zarysowana sylwetke... hehe jak to łatwo powiedziec:)
Wiem, uparłem sie co do stałego ciezaru. No i dla niektorych 3 serie to moze byc za malo. No, ale dawno mnie nie bylo na silowni i chce znalezc dla siebie optymalny ciezar tak zebym mogl zrobic caly trening. Dokladnie i bez zadnych sciem:) Pozdrawiam i dziekuje za wszelkie opinie i rady.

Don't worry be happy.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ach te kaptury

Następny temat

ILE DNI NAJLEPIEJ CWICZYC?

WHEY premium