SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Z innej beczki - tłumik do auta

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2596

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 124 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 306
Panowie, taka sytuacja - tłumik w aucie po roku jest wyrzucenia. Zardzewiały, głośny, zrobione, 8 tysięcy km. Jak to możliwe? Czy nawet jeśli to był nowy zamiennik to miał brawo tak szybko paść? Zastanawiam się czy nie wstawili mi jakiejś używki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 124 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 306
Żadnej filozofii nie ma dla kogoś kto zna się na temacie i ma warunki do tego, żeby to wymienić, bo trudno to załatwić na parkingu pod blokiem co nie? Swoją drogą przydałoby się mieć kanał, w najbliższym czasie czekają mnie inne remonty, przynajmniej człowiek by się trochę podszkolił.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 39 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 71
Opcje są dwie - albo wstawili ci jakieś chińskie g&*((), albo faktycznie jakiś używany tłumik.
Ale jeśli w takim czasie to ci padło, to chyba część jest na gwarancji, co nie?
Powinieneś to wymienić za darmo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 124 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 306
Gwarancji nie ma, nie dostałem żadnego dowodu zakupu, a oczywiście warsztatu już nie ma. Nie wiem czy gościu zmienił adres, czy splajtował, żadne telefony nie odpowiadają. Wygląda na to, że robił w konia nie tylko mnie. Jak rozwiązać ten problem? Pasowałoby ten tłumik wymienić, tylko jak po raz kolejny nie władować się głupio w koszty?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Najlepiej kupić tłumik samemu i iść do znajoego mechanika który wiesz że w jajo Cie nie zrobi i zamontuje. Kiepskie zamienniki mogą być zrobione z cienkiej blachy, nie oczyszczone dobrze przed nałożeniem cynku czy innej powłoki ochronnej i korozja je zżera. A jak takiego mechanika nie masz to kup tłumik zaznacz go jakoś w miejscu którym Ty tylko wiesz, jakaś ryska itp i po zamontowaniu zerknij czy to ten.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 124 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 306
Ale jaki ten tłumik kupić? Nie znam w tym temacie choćby jednej znanej marki. Wiadomo fajnie byłoby kupić sobie oryginał, ale to rozwiązanie nie pod mój budżet. Daj mi jakiś przykład polskiego producenta zamienników, czy tam nawet zagranicznego, aby tylko nie był drogi i miał sensowną jakość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
W sklepie Ci doradzą, lub zapytaj na forum twego samochodu co polecają.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 39 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 71
Ferroz jest dobry, to polski producent, ceny przyzwoite, jakość Ok. Poczytaj na forach.
Jeśli chodzi o zamienniki to raczej nie jest tak, że dany producent jest odpowiedni pod tą firmę, a dany pod inną.
Jeśli tłumik jest dobry to powinni go fajnie dopasować pod każdą markę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 124 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 306
No właśnie, chcę iść po konkretnego producenta, w sklepie to mogą doradzić po prostu tą opcję, na której mają najwyższą marżę. Zamierzam zamówić z netu - wiem że jest taniej, nawet sprawdziłem. Tylko pytanie - czy fakt, że tłumik jest podzielony na części stanowi jakiś minus, może generować później jakieś wyższe koszty?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 39 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 71
Ile mam powtarzać? Z polskich marek raczej niczego lepszego nie znajdziesz, tym bardziej przy tej cenie.
Nie rób telenoweli z zakupu tłumika. Ferroz będzie ok. Ewentualnie możesz jeszcze zapytać telefonicznie kilku mechaników o daną markę.
Rzuć ściemę, że chcesz skorzystać z usług i chcesz zapytać co kupić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 124 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 306
Zamówiłem. Trzech gości potwierdziło mi, że tłumik będzie ok. Powinienem go dostać jeszcze w tym tygodniu. Co jednak najlepsze - najmniej za wymianę tłumika powiedział mi 100 zł, a był gościu co powiedział 400 zł. Ja się pytam - skąd aż taka różnica? A on na to - chodzi o jakość Nieźle się zamieszał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
100 to rozsądna cena, wielkiej filozofii nie ma, odkręcić stary wsadzić nowy, w miejscu łaczenia silikon wysokotemperaturowy i obejma i tyle.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Test piłek do tenisa stołwoego

Następny temat

Freeruning & Parkour

WHEY premium