SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrok - leczenie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 30743

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez oska5 z działu Uroda.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 363 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2521
jestem zalamany.

coraz bardziej pogarsza mi sie zwrok, wiem ze to z mojej winy;/ 2 lata temu bylem u okulisty i od tego czasu mam okulary (lewe oku -0.75 prawe oko -1.25) jestem krótkowidzem. teraz wzrok mi się pogorszył, w okularach widze troche gorzej, a bez.... masakra. spedzam na kompie okolo 6godzin dziennie (nałóg) Od 2 lat okulary zakladam tylko na lekcje i przed kompem, tv, ksiazką. nie chodze w nich non stop bo sie zle czuje w nich;/ czy jest mozliwosc zeby te oczy jakos wyleczyc? jak bede spedzal mniej czasu przed kompem to moze sie poprawic? chce nosic oczywiscie soczewki i z takim zamiarem wybieram sie do okulisty, nie cierpie okularówa boje sie zapalenia spojowek itp. przez soczewki. temu pytam o jakies metody wyleczenia wzroku, krople czy cos...

dziekuje
2
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 241 dni Na forum 241 dni Przeczytanych tematów 4
Właśnie przeszłam laserową korekcję wzroku . Teraz cieszę się idealnym wzrokiem dzięki zabiegowi. Jeśli marzysz o doskonałym wzroku, to polecam Ci skorzystanie z laserowej korekcji wzroku – naprawdę warto!

Edycja: reklama.


Zmieniony przez - domer w dniu 2023-09-04 07:18:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 114 Napisanych postów 3633 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15525
no co Ty , nie wyleczysz wady wzroku kroplami... pozostaje korekta przez okulary lub soczewki. Jak narazie mozesz przynajmniej starac sie zeby Twoj wzrok sie nie pogarszal przez noszenie okularow. Wybierz sie jak najszybciej do okulisty , zeby dal Ci inne szkla skoro teraz nawet w okularach nie widzisz bardzod obrze.
A tak pozatym to temat powinien byc w zdrowiu a nie w urodzie

i m p o s s i b l e
i s
n o t h i n g

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 301 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6934
witam. poczytaj tutaj: http://www.eyelaser.pl/index_lkw.htm  może ci sie przyda. Jest to stronka o laserowej korekcji wzroku.
Sam nosze okulary juz 13 lat i znam twój ból co do tego ze nosisz je tylko na lekcjach itp. bo sam tak robie.
Nie wiem czy te laserowe leczenie całkowicie wyleczy oczy czy nie, bo nie czytałem za dużo o tym. No ale za 2-3 lata chyba zdecyduje sie na taki zabieg...choć koszty napewno są wysokie

edit: koszt 4800 zł

Zmieniony przez - david91 w dniu 2007-07-10 14:42:24

"Shut The F*** Up
And Train "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Poczytaj o metodzie Batesa, choćby w tym dziale. Co do operacji to jest ona dla osób >18 lat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Odnośnie tego o czym wspomniał kradam:

https://www.sfd.pl/Poprawa_wzroku-t257764.html 

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja też siedze ostatnio przed kompem dużo może nawet tyle co Ty. To na bank ma wpływ na oczy nawet gdy się siedzi w okularach bo przecież monitor jest tak blisko oczu. Okulary noszę tylko w domu a ostatnio to w ogółe ich nie noszę. Wyleczyć wzrok można tylko nosząc okulary/szkła albo operacyjnie ,ja nie zdecyduję się na to gdyż jest całkiem prawdopodobne, że to rozwiązanie na krótką metę - po paru latach wzrok może się pogorszyć lub całkowicie można go stracić, nikt nie jest w stanie zapewnić, że tak się nie stanie, już pomijając nie małe koszty takiej operacji. Wiesz, np. w moim przypadku do czasu gdy przestanę rosnąć ok. 21 lat moze wczesniej może później za bardzo nic nie zrobisz z oczami, chodze do okulisty mniej więcej co rok i za każdym razem mówi co innego, mianowicie wzrok się nie polepsza a jeśli już się polepsza to tylko jedno oko a drugie przechodzi z + na - czy
odwrotnie już przestalem się tym interesować w sumie bo już dawno okulistka mi powiedziała, że dopuki rosnę to mój wzrok będzie się zmieniał ale nie koniecznie polepszał. Wniosek jest taki, że trzeba nosić okulary no chyba że kogoś stać na szkła kontaktowe. 3maj sie

edit: aha patrząc jeszce na wypowiedz usera kradam to zgodzę się, że oczy należy ćwiczyć ale wątpię w to że metoda Batesa pozwoli poprawić wzrok osobie ze sporą wadą wzroku tym bardziej jesli to jest uwarunkowana genetycznie, po ojcu np., ja tak mam.

Zmieniony przez - d4nny w dniu 2007-07-10 16:30:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Wyleczyć wzrok można tylko nosząc okulary/szkła
Wyleczyć wzrok nosząc okulary??? Wręcz przeciwnie, noszenie okularów może wzrok pogorszyć, mięśnie oczu przyzwyczajają się do protezy i słabną.

edit: aha patrząc jeszce na wypowiedz usera kradam to zgodzę się, że oczy należy ćwiczyć ale wątpię w to że metoda Batesa pozwoli poprawić wzrok osobie ze sporą wadą wzroku tym bardziej jesli to jest uwarunkowana genetycznie, po ojcu np., ja tak ma
Są ludzie, którzy wychodzili za jej pomocą praktycznie ze ślepoty.

I jeszcze jedno pogląd, że rozwój krótkowzroczności zatrzymuje się w wieku 18-21 lat jest już nieprawdziwy, równie dobrze może się pogorszyć po 30-stce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Widze że kolega ma większą wiedzę i jest lepiej poinformowany zatem mam takie pytanko czy ćwiczenia zawarte na tej stronie http://www.oko.info.pl/index.php?body=1801 wystarczą i czy naświetlać oko można żarówką o mniejszej mocy i np. z blizszej odległości ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Myślę, że wystarczą. Poznałem trochę innych, ale nie powinno to robić różnicy. Sam mam tekst wydrukowany z tej strony.
Co do tej solaryzacji to niestety nie wiem. Na ćwiczeniach robiliśmy to ze słońcem.
Życzę cierpliwości, mi niestety jej brak. Ale i wadę mam małą (brak motywacji).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trzeba się w końcu wziąść za te oczy na poważnie. Dzięki za info a i gratuluje tak obszernej wiedzy i życze jeszcze większej, pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 363 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2521
dzieki wam^^ moze te cwiczenia cos dadzą. rozwazam jeszcze czy okulary jakies modne kupic czy soczewki. w okularachj czuje sie fatalnie ale chyba są bezpieczniejsze co nie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

RTG Pluc - prosba o pomoc w interpretacji...

Następny temat

Nawracającie się bóle głowy

WHEY premium