SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wywody pewnego kungfoki.

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4253

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Luz, Lang, jak powiedziałem, moim zdaniem na polu skuteczności zdaje egzamin uniwersalny mix kontaktowych technik - i uderzanych, i w klinczu, i w parterze, trzeba po prostu mieszać i - jak sam napisałeś - z pewnością należy wykorzystywać predyspozycje, jakie się posiada.

Jeśli chodzi o nabijanie się z kung fu, to nie wiem, czy do mnie adresowałeś tę część Twojej wypowiedzi (poza tym nie reprezentuję środowiska bjj, przynajmniej na razie , bo kto to wie...), w każdym razie ja nie nabijam się z ćwiczących KF (sam mam kilka lat takiego treningu za sobą). Nie każdy przecież musi mieć ochotę sprawdzać się na poważnym ringu. Wyobraźmy sobie, że ktoś traktuje swój trening jako przydatną pod względem samoobrony formę aktywności fizycznej, bardziej hobby niż metodę na życie. Ktoś taki na pewno nie stawia sobie za cel być "ringowym mistrzem", może motywuje go bardziej sprawność fizyczna, zdrowie, zwiększone poczucie pewności siebie, zgłębianie ciekawej bądź co bądź kultury Wschodu... Ktoś, kto ćwiczy kendo, chyba nie myśli o skuteczności na ulicy - taki przykład mi do głowy akurat przyszedł... Motywacje są po prostu różne, ważne co komu odpowiada. I tu akurat jest istotne to, czy ludzie "są szczęśliwi z tym, co ćwiczą".

Jestem jednak za obiektywizmem, gdy przechodzi się do oceny skuteczności MA. Dlatego, i taki sens miała moja wypowiedź, podkreślam tylko, że sekcje tradycyjnego kung fu w znacznej części oferują program oparty przede wszystkim na ćwiczeniu kuen, które są w rzeczywistości formą gimnastyki, a nie nauką umiejętności prowadzenia walki.

Rzucam jeszcze linka do, moim zdaniem, bardzo dobrego wywiadu z mistrzem H.Josanto na temat tradycyjnego podejścia do MA:
https://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=1000&topic_id=84910
(ósmy post)


Pozdrawiam,
Mursi

----------------------------
https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/15.gif[/img] SFD JUJITSU TEAM SFD JUJITSU TEAM SFD JUJITSU TEAM [img]../../buziaki/15.gif" alt="" />

Gaworzenie o Szopenie
W plecak szmatę - i na matę!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 251 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6401
Witam,

Lang - byly takie spotkania - chocby znany filmik bjj vs kick. Spotkali sie, jak pamietam, w Wawie i wynik 9-1 dla bjj...

A jak pewna ekipa z P-nia pojechala do Krakowa, to zbojami ich okrzyknieto

>>nie ma tego dobrego, co by sie zle nie skonczylo<<
pozdr,
TM

nie ma tego dobrego, co by sie zle nie skonczylo

pozdr,
TM

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Hmmmm Tank szaleje ;-P

Następny temat

proszę o poradę

WHEY premium