SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Witamina b12

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 161201

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 277 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1135
witaminy z grupy b - raczej dają na wzrost mięśni więc na siłę też - chyba
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 365 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5652
mogę dodać, że znam temat z autopsji. wziałem kilkadziesiąt zastrzyków b12 (tych większych - 1000). powodem była kontuzja biodra i kłopoty z nerwem kulszowym. rzeczywiście redukuje ból, co pozwala lepiej pracować na treningach.
iniekcje są bolesne, lecz robiłem je sam.
pozdr

pomogłem?
to nakarm dziecko www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
ostrzegam przed b12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 264 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8349
a ja ostrzegam przed batmanem....napisz cos wiecej Bahamut bo z tekstu wyraźnie wynika ze jest nieszkodliwa w wiekszych ilosciach poza sporadycznymy przypadkami uczulen
2

It hasn been said that something as small as the flutter of a butterlfy's wing can ultimately cause a typhoon halfway around the world.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 365 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5652
jak brałem b12 to pamiętam, że lista sk ubocznych b12 była imponująca. to ze jest to witamina, to nie znaczy ze nie szkodzi.
pozdr

pomogłem?
to nakarm dziecko www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 365 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5652
to z opakowania:

Działanie niepożądane: Uogólnione: uczucie obrzęku całego ciała, w pojedynczych przypadkach wstrząs anafilaktyczny, zgon; wymienione działania występują szczególnie po pozajelitowym podaniu wit. B12. Ze strony układu sercowo-naczyniowego: zastoinowa niewydolność serca, obrzęk płuc, zakrzepica obwodowych naczyń krwionośnych. Hematologiczne: czerwienica prawdziwa. Żołądkowo-jelitowe: przejściowa, łagodna biegunka, wzdęcia. Dermatologiczne: świąd, przejściowa osutka. Inne: silny ból w miejscu podania, reakcje nadwrażliwości. Witamina B12 może zaostrzyć i przyspieszyć przebieg wrodzonego zaniku nerwu wzrokowego (choroba Lebera).

pomogłem?
to nakarm dziecko www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
To chyba wystarczy co kolega powyzej wkleił. Szczegolnie wstrząs anafilaktyczny jest wyjątkowo groźny i zazwyczaj konczy sie rychłym zejsciem. Dochodzi do niego podczas iniekcji.

Są to bardzo rzadkie skutki uboczne ale istnieją więc mysle ze warto przemyślec, bo wedlug mnie stosunek pozytywów do negatywów w stosowaniu tego srodka jest wyjątkowo niekorzystny.

Do efektow ubocznych dodam jeszcze od siebie ryzyko nowotworzenia i ryzyko wystąpienia trądziku różowatego, najgorszego z mozliwych i praktycznie niewyleczalnego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 365 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5652
nie bede dyskutował z lekarzem, ale różowaty to bardziej od hormonów.
co do skutków ubocznych, to od zawsze propaguję pogląd, że b12, mimo iż witamina, to nie można jej ładować przed każdym treningiem, bo bardzo czesto się tak dzieje.
pozdr

pomogłem?
to nakarm dziecko www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Nie jestem lekarzem jeszcze .

Owszem różowaty ma podłoze hormonalne ale od b12 rownież znane są przypadki dramatycznego pogorszenia sie skóry a symptomy do złudzenia przypominają trądzik różowaty. Duze, czerwone plamy na skórze, wyczówalne grudki glęboko pod skórą bez jakiej kolwiek oznaki zewnętrznej ze jest to treść ropna. Ból niesamowity w przypadku nacisniecia na taką zmiane. Zewnętrzne smarodowidła są calkowicie nieskuteczne a leczenie doustne trądziku to juz masakra dla zdrowia. Mozna leczyc wiązkami lasera ale trzeba miec $$$$$$ i jeszcze raz $$$$$$

Zmieniony przez - Bahamut w dniu 2007-01-30 16:01:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 365 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5652
taaaa
miałem okazję pracować w firmie prod preparaty wspierające (od strony dermokosmetycznej) leczenie trądziku. faktem jest ze leki zewnętrzne tu na nic, no moze sterydy przynosiły pewną ulgę (zewnętrzne - nie mylić z "naszymi" sterydami). w ogóle straszna sprawa. naoglądałem się pacjentów kliniki dermatologicznej testujących nasze preparaty i powiedziałem sobie NIGDY NICZEGO CO MOŻE WYWOŁYWAC TRĄDZIK RÓŻOWATY!!!!
pozdr

pomogłem?
to nakarm dziecko www.pajacyk.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Witamina C - wróg czy przyjaciel?

Następny temat

bialko hi-tec protein 80

WHEY premium