SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Witamina B 6, dramatyczne objawy

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22822

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 3 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 125
Piszę po dość długim czasie od pojawienia się pierwszej wiadomości na tym forum, jednak mam nadzieję, że ktoś mi odpisze. W grudniu 2019 r. trafiłam do kliniki pod Wrocławiem z powodu problemów z prawą nogą i ręką, coś na kształt neuropatii. Myślałam, że było to spowodowane neuroboreliozą, na którą się leczę. W związku ze schorzeniem układu nerwowego od ponad dwóch lat przyjmowałam duże dawki witamin B. Najpierw przez okres około roku był to Neurovit w dużych dawkach, potem inne liczne suplementy. Nie wiem dokładnie jakie były to dawki, jednak domyślam się, że dość duże, bo pochodzące z kilku suplementów naraz, wszystko zalecone przez lekarza. W efekcie, po około 1,5 roku, pojawił się u mnie problem z neuropatią, tzn. z zaburzeniami w chodzeniu – problemem z prawą nogą, i prawą ręką. Funkcjonowałam jednak w miarę normalnie, miałam osłabione funkcje kończyn, ale chodziłam. Jeszcze wtedy w żaden sposób nie łączyłam tego z witaminą B. Na skutek tych zaburzeń trafiłam do wspomnianej kliniki, gdzie leczenie opierało się przede wszystkim na codziennych wlewach z dużych dawek witamin B1, B6 i B12 przez ponad tydzień. Mój stan pogarszał się, jednak zapewniano mnie, że to choroba, a oni nie robią nic co może mi zaszkodzić. Zaczęło się u mnie pojawiać mrowienie dłoni i stóp, problem miałam już nie tylko z prawą ręką i nogą, ale ze sztywnością całego ciała, niezgrabnością ruchów, bardzo dużą trudnością w poruszaniu się. Wiedziałam, że dzieje się coś złego, dlatego zaczęłam szukać informacji i trafiłam na tę o możliwości przedawkowania witaminy B6. Pojechałam do zaufanego lekarza, który podał mi kroplówki z soli fizjologicznej i glukozy na wypłukanie specyfiku, wtedy mrowienie stopniowo ustępowało. Po dwóch dniach wykonałam badanie poziomu witaminy B i witamina B6 wyszła 88 przy normie 16-80, a B12 - 10.780 przy normie 200-900. Nie jest to normalne. Witamina B6 była podniesiona, jednak to witamina B12, której teoretycznie nie da się przedawkować, była prawie 11 tys. razy wyższa niż powinna. Nie wiem co o tym myśleć, żaden lekarz nie umie powiedzieć mi co powinnam zrobić. Najgorsze w tym jest to, że choć mrowienia ustąpiły, nadal mam bardzo duży problem z chodzeniem. Po przejściu odcinka około 200 m prawa noga, a szczególnie stopa, której nie mam siły podnieść i zawadzam palcami o podłoże jak przy opadającej stopie, odmawia mi posłuszeństwa. Niedawno robiłam badanie EMG w kierunku polineuropatii, jednak żadne uszkodzenia nerwów nie wyszły. Jest druga połowa kwietnia, a ja nadal od grudnia mam duży problem z chodzeniem i nie wiem co robić dalej. Chciałabym spróbować jakoś pozbyć się witaminy z organizmu żeby zobaczyć czy wpłynie to na trudności z poruszaniem się. Bardzo proszę o sugestie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Jaki oddział to był?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 3 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 125
Prywatna klinika zajmująca się kompleksowym podejściem do zdrowia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 18 Wiek 47 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 84
Mam podobne doświadczenia. Ile wody Pani pije co dzień? Czy robiła Pani wynik gazometrii?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 18 Wiek 47 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 84
Mnie próbowano leczyć w szpitalu klinicznym na oddziale neurologicznym w Poznaniu, ale odwidziłam wielu profesorów...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
kasia061294
Prywatna klinika zajmująca się kompleksowym podejściem do zdrowia.


Czyli konkretnie kto tam leczy? Poza EMG jakieś inne badania w kierunku neuro?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 18 Wiek 47 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 84
Głównie preferują nakłucie lędźwiowe i analizę płynu oraz przeciwciał. Czas oczekiwania na przyjęcie był 10 miesięcy, ale mi akurat nie pomogli. I niestety spotkałam tam wielu pacjentów, którzy pozostawali bez diagnozy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 3 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 125
Piję około 2 litrów wody dziennie. Nie robiłam gazometrii, chciałabym powtórzyć wyniki z witaminy B żeby zobaczyć co się zmieniło, ale obecnie z uwagi na panującego wirusa jest to utrudnione. Innych badań w kierunku polineuropatii nie robiłam, bo lekarz robiący EMG stwierdził, że jeśli nerwy wyszły w porządku, to tego nie ma. Obecnie w związku z neuroboreliozą leczę się u lekarza łączącego metodę alternatywną z farmakologiczną i stosuję różne specyfiki działające na układ nerwowy, ale już bez witaminy B. Epizod na neurologii miałam w 2018 r., po którym stwierdzono tę neuroboreliozę, ale wtedy jeszcze nie miałam żadnego problemu z chodzeniem, nie brałam witaminy B, którą to właśnie ze szpitala mi zalecili.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 18 Wiek 47 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 84
A jaka dieta? Dużo warzyw, owoców, jogurtów? Spożycie soli? I jak wygląda diureza?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 3 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 125
Owoców niestety nie jem, piję soki wyciskane z owoców. Warzywa, jogurty, kefiry, kasze, ryż, mięso też, chociaż staram się ograniczać. Bez glutenu i cukru, z uwagi na boreliozę. Soli raczej mało używam. W okresie, kiedy dostawałam wlewy, po którymś z kolei pojawiły się u mnie takie problemy jak przy zapaleniu pęcherza, częste oddawanie moczu, ale lekarka twierdziła, że to normalne.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zachamowanie wzrostu

Następny temat

Metka Genesis

WHEY premium