SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Władimir Kliczko VS Samuele Peter

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16077

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994
Nie widzę innej możliwości jak zwycięstwo Władka przed czasem, najprawdopodobiej pod koniec walki ewentualnie deklasacja punktowa. Petera ratuje jedynie jakiś lucky punch... Władek jest zbyt ostrożny i jak pisali moi poprzednicy zdecydowanie się rozwiną jest strategiem i raczej na taki lucky punch sobie nie pozwoli... Peter od walki z młodszym Klitschko dwie niezbyt zachwycające walki z Toneyem, prawie przegrał przed czasem z McClinem, rozbił starego Ruskiego robota Maskaeva i dostał po dupsku od starszego z braci. Z tej porażki nie wyciągnął wniosków i już w następnej walce uległ na punkty Chambersowi... Powrócił odchudzony i pokonał czterech średniaków... Ale to już nie jest ten sam Nigeryjski Koszmar... Wydaje mi się ,że stracił swój pazur i tą ringową agresję... Jego jedynymi atutami był betonowy łeb i potężny cios. Łeb ma już lekko naruszony a pary i dynamiki też już nie ma takiej samej jak dawniej… Nie zdziwię się jeśli potraktuje rewanż z Władimirem jako skok na wielką kasę...


A co do Povietkina to się już nie wypowiadam… Facet nie ma jaj i razem z Hayem może sobie podać rękę… A Atlas, który tak wychwala Aleksandra może ich po plecach jeszcze klepać…. Rusek dostałby tęgi w******* od Władimira i śmiem napisać że Tomek Adamek również spuścił by manto panu Povietkinowi!

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 368
http://www.bokser.org/content/2010/08/02/182812/index.jsp 


Zmieniony przez - XradomX w dniu 2010-08-02 18:56:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 569 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14642
Licze na Władimira. I albo KO albo punkty. No właściwie jedyne możliwości na korzyść Kliczki. Wolałbym KO. Zapewne jeśli nastąpi to pod koniec walki. Tak jak ostatnio to u braci jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21651
Ja nie byłbym taki pewien,ze to bedzie spacerek dla Władymira...

Pamietacie...Jak Corrie Sanders go zmiótł w 2 rundy...?Przypadek ? Zły dzień ? A potem za jakis czas trzy razy pucował nim podłogę(po takich obcierkach) Samuel Peter-przypadek ?

Niedoświadczenie itd.(Prawda jest polowiczna)Władymir w przeciwieństwie do brata ma cholerne problemy z bokserami wywierajacymi presję i idącymi do przodu,bo oni umieją sobie radzic z jego jabem...

Myślę,że Władymir nie utrzyam tak na dystans Samuela jak Chambersa...

Generalnie stawiam na WLada na PTS UD,ale pamietajcie,ze styl robi walkę,a Peter jest super odchudzony i w formie...

Walka z Vitalijem zamulila obraz...Vitalij jest innny od Włada...

Miedzy innymi dlatego to Vito walczył z Arreolą,a nie Wład...Dlaczego ? Bo Arreola jest wywierającym presje bokserem idącym do przodu...

Nie jestem pewien czy chodzi tu o pstępy Włada,ale styl...Być moze gdyby znowu zawalczył Włado z Sandersem znowu byłby pogrom...Tay bokserzy nie leżą Wladkowi,ale zobaczymy czy się poprawi...Jak zdeklasuje Petera jak Chambersa...To będzie wielki.


Samuel Peter moim zdaniem ma wieksze szanse na wygrana z Władymirem niz Tomasz Adamek,Haye czy Povetkin...Bo jest niewygodny dla niego.

Ale stawiam 60 do 40 na Władymira na punkty.

Sanders,to nie był lepszy bokser od Petera,ale jeszcze lepszy był w wywieraniu presji i uderzaniu rękami...Walka Peter vs Włado I pokazał,ze ten Włado też by przegrał z Sandersem,a od tej walki minęło kilka lat...

Moim zdaniem walka Tyson vs Władymir,to byłaby egzekucja nawet z tym Władem...A Peter ma szanse,ale przegra...Chyba.

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-08-05 15:55:56

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-08-05 15:56:28

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-08-05 15:58:44

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-08-05 16:14:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Od walki z Peterem minęło aż 5 lat, a wg mnie Włado z roku na rok robi postępy i jest dużo lepszy niż 5 lat temu i wg mnie wygra, może nawet przez KO

Zmieniony przez - Dremor w dniu 2010-08-05 16:44:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21651
Moim zdaniem najlepszy przykład z brzegu,to walka Władymir vs Chambers...

Chambers 12 rund był bity i obijany i potem znokautowany przez Wlada...Pokonal spasionego Petera-Chambers...Okej...

Ale jakim stylem walczył Chambers ? Szybko ręczy taki technik niby...A jakim stylem Peter(cepiarz idący do przodu).

Jeżeli 12 rund wyciągnal Chambers,to Peter moze sietylko i wyłącznie lepiej zaprezentować...

Chambers i Peter są porównywali,ale Chambers leżał Władowi,a Peter nie bedzie leżał.

Jestem pewien,ze walka potrwa na pełnym dystansie i będzi wyrównana...No bo jeśli bokser,który pasuje Władowi zawalczył prawie cały dystans,to jest wiecej niz pewne,ze Peter zaprezentuje sie lepiej...

Postępy,postępami,ale 10 lat temu Wladymir zniszczył PRIME Byrda na PTS...Potem go znokautowal gdy ten był cieniem...Władymir moim zdaniem nie był wtedy słaby,a ta przeprawa bedzię naprawdę cieżka.

Władymir madrze walczy,bo nikt z jego rywali nie wywierał takiej presji jak Peter i Sanders...Naprawdę wg mnie będzie wyrównana walka...Wygra pewnie Władymir,ale u bukmachera na niego nie postawię...

Który z bokserów ma najwieksze szanse by pokonać Władymira moimz zdaniem tylko Samuel Peter lub Klitschko i wcale nie jestem fanem talentu Petera...Styl robi walkę,postępy moim zdaniem nic nie dadzą w tej walce Wladowi...Moim zdaniem i tak nie utrzyam na dystans Petera...I będzie walka na pełnym dystansie...





Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-08-05 17:10:41

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-08-05 17:12:11

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-08-05 17:13:25

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-08-05 17:14:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994
Cezi w boksie pewnym nie można być niczego , jeszcze jak mówimy o HW. Powiem szczerze ,że ta walka mnie coraz bardziej interesuje, czytając wywiady z Peterem można mieć wrażenie ,że koleś na poważnie chce podejść do tego pojedynku. Pomyślcie tylko jaka była by sensacja gdyby Nigeryjczyk pokonał przez KO Włada... Na punkty z Ukraińcem nie ma szans. To jest tak na prawdę walka o być albo nie być dla Samuela, jeśli przegra chociażby przez KO to nie widzę już go w pojedynkach o pasy. Liczę na dobre show i mam nadzieje ,że jednak trochę pazura Peter jeszcze zachował i pokaże go w tym pojedynku… Jednak decyzji nie zmienię i stanowczo będę obstawiał za wygraną Władimira przez KO pod koniec, ewentualnie deklasację punktową.

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Pisząc o postępach Władach miałem na mysli głównie obrone.

Cezi, mówisz że tylko Peter albo Vitek moga pokonać Władka, a Solis?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21651
Ja obstawiam zwycięstwo Władymira,ale po naprawdę ciekawej walce i czekaniu na werdykt,Sam urwie parę rund Władymirowi.

Chodzi mi o to,że Peter nie jest wcale lepszym bokserem niż Byrd,Chambers,Povetkin,Haye,Adamek,(walka z McClinem go obnażyła)ale w swoim boksie ma wszystko to co nie pasuje Władymirowi...I jest chudy.

Naprzykład PRIME Byrd został zmieciony,zdeklasowany na punkty przez Władymira,drugiej walki nie licze,bo Byrd był w wieku 36 lat,to juz nie był ten Byrd...Natomiat 5 lat później(Byrd vs Wład 2000r. Peter vs Włado 2005 r.) Peter dał o wiele lepszą walkę niż Byrd mimo iz bokserem od nim lepszym nie jest i Wladymir rzekomo powinien byc lepszy niz w 2000 r....Styl tam zrobił walkę(że był w miarę równa Peter vs Wlad)

Władymir ma to do siebie,ze technicy tacy jak Byrd,Chambers są dla niego wygodni,bo nie wywieraja presji są slabsi fizycznie(on z nimi przez wiekszosć czasu idzie do przodu,bo kontroluje ich fizycznie),a Wład oprócz siły fizycznej ma jeszcze silniejszy cios),ma lepszy zasięg jest ich lepszą wersją,natomiast nie jest tak ruchliwy jak Byrd czy Chambers...

Natomiast Peter jest silniejszy nż Byrd niż Chambers i jest silniejszy od Władymira(nie mylić z silą ciosu-Peter moze być silniejszy fizycznie niż Władymir,ale moze mieć gorszy cios)-w pierwszej walce Władymir cały czas się cofał(nie umial go kontrolować fizycznie i isć do przodu),tu nie chodziło o jego styl na wstecznym,nagle w trakcie walki Władymir zobaczył,ze Peter jest dla niego za silny fizycznie-potem też dostal kilka cepów sam też go trafił...Władymir jest za duży by umiejetnie walczyc na wstecznym(Władymir walczy na dystans,ale np. z Chambersem nie cofał się,Wladymir w większosci walk walczył na dystans,ale rzadko kiedy sie cofał jak z Peterem)

Oglądalem niedawno walke Peter vs Włado i Chambers vs Włado...I zobaczcie jedno-jak Władymir nie umie utrzymać na dystans Petera(w sumie daje radę,ale połowicznie),a jak utrzymuje na dystans Chambersa...I zadajcie sobie pytanie dlaczego...Siła fizyczna Petera.

To nie będzie spacerek jak z Chambersem.Chodzi mi o to,że Peter jest najsilniejszym obecnie fizycznie bokserem w boksie(niekoniecznie ma najsilniejszy cios tutaj jest napisane o co chodzi

https://www.sfd.pl/[ART]_SIŁA_CIOSU,TO_NIE_SIŁA_FIZYCZNA.-t620898.html


Adamek i reszta nie są gorsi od Petera,ale jak np. wyobrażacie sobie Adamka z Władymirem ? Na Wladymira potrzebny jest czołg,bo Włądymir jest za duży na wsteczny...

Pamietam walkę Lewis vs Mercer...Lewis mial dokladnie te same problemy z tego samego powodu co Władymir z Peterem...


Solis,to inna bajka,obrony Wlad poprawił,ale i tak moim zdaniem jest za duży by uciekać Pterowi...Jedno jest pewne,to Peter w tej walce będzie gniótł Władymira...

Jeżeli Wlado zdeklasuje Petera,to bez wątpienia jest kozakiem.

Jeżeli nie zdeklasuje,to moim zdaniem pokaże,że Włado zostałby zmiecony totalnie w latach 90-tych i walczył by o paski EBU jak Dimitrenko albo IBO Pacyfic Australia.


A dlaczego Vitalij zniszczył Petera ? Bo Vitalij jest silniejszy fizycznie niż jego brat i umie sobie radzić z silnymi bokserami...

Arreola,Peter to są niepożądani dla Włada bokserzy.I nie ma tu do rzeczy nic ich poziom boksowania...Ale styl...

Ja obstawiam,że walka będzie wyrównana jak Peter vs Włado I.







Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-08-05 19:10:40

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-08-05 19:13:34

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-08-05 19:15:11

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-08-05 19:16:27

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-08-05 19:20:25

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-08-05 19:24:36

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-08-05 19:47:28

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-08-05 19:48:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994
PETER: DLA RYWALI JESTEM KOSZMAREM


Samuel Peter (34-3, 27 KO), który 11 września we Frankfurcie zmierzy się z posiadaczem pasów IBF, IBO i WBO w wadze ciężkiej Władimirem Kliczko (54-3, 48 KO), jest pewny swoich umiejętności i obiecuje wziąć rewanż za przegrany pojedynek z Ukraińcem pięć lat temu. W 2005 roku Kliczko wygrał jednogłośnie na punkty, lecz nie był to dla niego łatwy wieczór, gdyż trzykrotnie zapoznawał się z deskami. Teraz Nigeryjczyk (na zdj. z lewej) zapewnia, że już nie wypuści wygranej z rąk.

O rewanżu z Kliczko: Czuję się znakomicie. Samuel Peter z 2005 roku w porównaniu z dzisiejszym to dwaj różni ludzi. Stałem się silniejszy i udowodnię to 11 września.

O znaczeniu mistrzostwa: Bez dwóch zdań, głównym celem mojego wyjścia do ringu jest zdobycie tytułu mistrza świata. W pewnym okresie straciłem mistrzowski pas i jestem pełen zapału, aby go odzyskać. Jestem gotów zdobyć tytuł IBF i w przyszłości unifikować pasy.

O przegranych walkach z Kliczką i Chambersem: W tamtym okresie nie orientowałem się zbyt dobrze w światku biznesu promotorskiego. Powiedziano mi: wychódź i walcz, nie zważając na to czy byłem gotowy czy nie. Ciągnięto mnie w dół. Chodziło im tylko o to, abym zarobił dużo pieniędzy, wychodząc na ring jak najwcześniej. Obecnie wszystkie szczegóły osobiście ustalam z moim menedżerem, który szanuje moje zdanie. A ja mogę analizować jego posunięcia. W tej chwili czuję się komfortowo, jestem na właściwej drodze.

O Davidzie Haye’u: To dobry pięściarz, mistrz świata. Zdobyć tytuł w wadze ciężkiej nie jest wcale łatwo. Coś czuję, że jego pas dopełni kiedyś moją kolekcję.

O walce z Jamesem Toneyem: Ludzie mówią, że nie wygrałem naszego pierwszego pojedynku, co jest dla mnie śmieszne. Wygrałem zarówno pierwszą, jak i drugą walkę. Zwyciężyłem go w taki sposób, jaki chciałem. Świetnie dobrałem taktykę na ten pojedynek i swobodnie dyktowałem warunki. Jeśli ktoś jeszcze ma co do tego wątpliwości, proponuję obejrzeć moje drugie starcie z Toneyem.

O walce z Jameelem McCline’em: W tej walce dwa razy znajdowałem się na deskach, ale szczęście było po mojej stronie. Udało mi się wstać i zwyciężyć. Nie byłem przygotowany do tego pojedynku na sto procent. Być może trochę też McCline’a zlekceważyłem.

O przewadze psychicznej: Władimir wcale nie znajduje się na wygranej pozycji. Wie, co sobą reprezentuję i jak ważne jest dla mnie zwycięstwo w tej walce.

O krytyce pod swoim adresem: Podoba mi się, kiedy przeciwnicy mnie nie doceniają. Świetnie rozumiem, że połowa z tych, którzy uważają mnie za słabego boksera, po prostu nie zna się na boksie. Nie wiedzą tego, co wiem ja. Nie umieją tego, co ja potrafię. Niech dalej myślą w ten sposób. Mnie się to podoba.

O pseudonimie: Skąd wziął się mój pseudonim „Nigeryjski Koszmar”? Cóż, po prostu zawsze jestem koszmarem dla swoich rywali w ringu. Wszyscy, których znokautowałem, widzą mnie w swoich nocnych koszmarach.

O Bobie Arumie: Jestem szczęśliwy, że los zetknął mnie z tym wybitnym promotorem. Niedawno podziękowałem Bobowi za wszystko, co dla mnie zrobuł. Podobają mi się nasze stosunki na linii promotor-zawodnik. Bob zawsze stara się, żeby jego pięściarzowi nie przytrafiła się porażka. Zamierzam zdobyć mistrzowski pas i tym samym podziękować jemu i Top Rank za wykonaną przez nich pracę i stworzone warunki.

Prognoza na walkę z Kliczko: Pojedynek nie potrwa długo.
bokser.org



Peter pewny swego oby tak też było w ringu to będzie ciekawa walka!

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Na temat walki Bruce'a Lee z planu Wejścia smoka.

Następny temat

Do 4rScorpion

WHEY premium