SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uszkodzenie bicepsu?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1506

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 39
Cześć wszystkim. Mam pewien problem z bicepsem. Dzisiaj grałem w piłkę nożna na W-F'ie w szkole z kolegami. Podczas przepychania z kolegą, zostałem uderzony łokciem dość mocno w biceps(nr 1). Teraz mam dosyć spuchnięty oraz boli. Dodam że boli jeszcze mnie mięsień pod pachą oraz mięsień między łokciem a nadgarstkiem(nr 2). Gdy podnoszę cokolwiek boli mnie mięsień nr. 2 Czy to może być uszkodzony albo zerwany mięsień? Jak na razie smarowałem sobie końską rozgrzewającą maścią o nazwie "Swiss Quality Szwajcarska Końska Maść HERBAMEDICUS". Robiłem do tego okłady z Altacetu. Mam jeszcze 2 maść o nazwie " Shwiez Rezepture Pferdebalsam Końska Maść", lecz jej nie używałem. Powinienem udać się z tym do lekarza? Dodam że mam 15 lat, pozdrawiam.

Załączniki :
http://imageshack.us/f/818/20121219002528.jpg/ - nr 1
http://imageshack.us/f/202/20121219002542.jpg/ - nr 2
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
Wydaje mi się, że to po prostu zwykłe stłuczenie i powinno przejść w ciągu paru dni. Jeśli nie skonsultuj się z lekarzem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 39
Okey dzięki wielkie. Mam nadzieje jak powiedziałeś, że to tylko stłuczenie. Dzięki i pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 39
minęło kilka dni i ani śladu poprawy. Bulwa taka sama. Wyskoczył lekki krwiak, jest twardy w dotyku. Boli mnie tylko przy mocniejszym dotyku, obciążeniu ręki. Chyba wybiorę się do lekarza dopiero po świętach. Mógłby mi ktoś powiedzieć o krwiaku na mięśniu ? Czytałem kilka artykułów, ale niczego ciekawego się nie dowiedziałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
Krwiak na mięśniu, czyli potocznie siniak.Skoro nie czujesz jakiegoś dużego bólu nie powinno być to coś poważnego.Dla poprawy mocz biceps w ciepłej(bardziej letniej) wodzie ze solą, codziennie przez 20-30minut.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 39
Witam ponownie. Przepraszam że się tak długo nie odzywałem ale były święta i spędzałem dużo czasu z rodziną - bez komputera. Otóż problem nadal występuje. Ręka nadal spuchnięta(mięsień). Widać jedynie brzegi krwiaka jeżeli się BARDZO( ale to bardzo) przyjrzy. Raz go widać, raz nie. Praktycznie mnie nie boli tylko jak wykonam jakąś będę nią dużo ruszał( Np. jak używałem Konsoli Move to po jakimś czasie mnie zaczęło boleć). Czy w tym przypadku powinienem iść do lekarza? Jakie są zagrożenia?

Tutaj jeszcze zamieszczam zdjęcie ręki podczas zgięcia bez napinania mięśnia
http://imageshack.us/f/15/20121231021231.jpg/

Zmieniony przez - markizjo w dniu 2012-12-31 02:22:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
Jeśli czujesz jakieś obawy to udaj się do lekarza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
Jak praktycznie Cię nie boli, to raczej nic poważnego, ale jak masz wątpliwości to możesz iść do lekarza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Zamiast zapodawać zdjęcia lepiej się udać do lekarza, ale tak jak piszę B-REAL wydaje mi się to na zwykłe stłuczenie. Potocznie zwane "mięśniaki" są dość bolesne i długo schodzi opuchlizna. Na przyszłość radzę w pierwszej kolejności schładzać mięśnie (kompres, groszek z zamrażarki itp.) a rozgrzewać ewentualnie po 48h.

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Wiek 1 rok Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2516
z tego co piszesz to nie dziwie sie ,że tak długo Ci to schodzi jak smarujesz maścią rozgrzewającą.

Miarą wartości człowieka jest to, co robi z daną mu mocą.

Platon

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból

Następny temat

Ścieranie się butów po zewnętrznej stronie

Wiecej