SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uderzenie w szczęke

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5939

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21
Czy lekkie ( nie mialem wstrzasu mózgu, nie stracilem przytomności, nudności też mnie ominely :) ) w twarz nogą ( podeszwą ) może hipotetycznie zaszkodzić umyslowi? ( problemy z uczeniem sie, z koncentracją )? Słyszałem że do takich problemow dochodzi jedynie w wyniku naprawde ciezkiego urazu, np uderzenia kijem baseballowym ( sry za pisownie ) a i to rzadko.

z góry dziekiza odpowiedź.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21
Nie kumpel pokazywał mi uderzenie z obrotu. Lekko się obracając po prostu zawadził o moją twarz. Nie miałem żadnych mroczków, nudności ani tego typu rzeczy z czego wynosze, że do uszkodzania mózgu czy do podrażnienia nie doszlo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
to znowu ty
https://www.sfd.pl/_Pacnięcie_głową_o_parkiet-t305837.html

wiesz, ja cie nie chce martwic ale z twoja głowa juz jest źle

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1702 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16720
Hehe, ale masz chłopie niefart .

A tak poważnie, podobno podczas _przypadkowego_ lekkiego uderzenia w głowę obumiera 50.000 komórek nerwowych. Podobno wychodzi to z wiekiem, bo w miare upływu czasu te komórki obumierają także ze starości i zaczyna ich brakować.

To ja ide dalej boksować .

"masz swą wolę w komplecie z honorem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21
Ja znów slyszalem, że nawet mimo takiego uderzenia lekkiego nie widać różnicy xD To jak z piaskiem na plaży, zawsze troche wyniesiesz w butach, a roznicy nie widać.

Zastanawiam się tylko czy przez to moge mieć problemy w szkole i chiałbym rzeczowej odpowiedzi ( oska5 :) )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1702 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16720
Każde uderzenie głowy powoduje urazy, które w zbyt dużej ilości kumulują się i mogą sprawiać różne problemy.

"masz swą wolę w komplecie z honorem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21
Posłuże sie więc pzykładem pewnym. Ernest Hemingway i Fiodor Dostojewski. Obaj bylo w wojsku, pierwszy walczył w I wojnie światowej i w wojnie domowej w Hiszpani. Drugi dlugi czas pozostawał na zesłaniu. Bohumil Hrabal odniósł cięzki wypadek samochodowy. Philip Dick przez całe życie pił, więc pewno nie raz sie porozbijał. Wszyscy pisali świetnie, aż do śmierci i nie dało się stwierdzić jakiegoś uszczerbku intelektualnego.

Wg mnie to po prostu zastraszanie ludzi. Neurolodzy twierdzą coś zupełnie odrotnego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
kiedys jak wbiegałam po schodach w domu potknelam sie i nie zdarzylam nawet reki wyciagnac zeby chociaz na nia upasc tylko ******lnelam (doslownie inaczej tego nazwac nie mozna) cala sila glowa o kant parapetu.
glowa mnie bolała tydzien ale jakos nie mialam problemów z uczeniem. jak ty masz kazde pukniecie w glowe uwazac od razu za poczatki ciezkich problemow z pamiecia to lepiejsie polóz i lez caly czas

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21
Boję się, że mam hipochondrie. Każdy taki mały uraz traktuje jako poważny. A lekarz z którym rozmawiałem i który wykonał prześwietlenie czaszki stwierdził, że mam mocne kości, że nic mi nie jest i jesli człowiek się uczy, rozwija to nie ma problemów z nauką o jakich pisze się w internecie. A teorię obumierania szarych komórek pod wplywem uderzenia lekkiego wyśmiał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1702 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16720
nojz: to, że świetnie pisali, nie znaczy, że nie mieli innych problemów. Jest pewnie trochę ludzi genialnych w pewnych wąskich dziedzinach a nie radzących sobie z prostymi czynnościami.

"masz swą wolę w komplecie z honorem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21
Oczywiście, że tak. Ale by pisać trzeba mieć dobrą pamięć. A Dostojewski na ten przykład był mistrzem psychoanalizy co oznacza, że był inteligentny, a nie wierze by na zesłaniu czy w wojsku dziewietnastowiecza nie odniósł obrażeń glowy :] Hemigway podobnie. Był dziennikarzem również więc pamięć musiał mieć dobrą. Dick może nie do końca, pisał powieści S-F a więc tworzył abstrakcje, do której jednak sprawny umysl tez jest potrzebny.

A Hrabal? Hrabal uwielbiał wszelkie trunki pochłaniane w olbrzymich ilościach. Też nie bylo u niego widać jakiś braków intelektualnych. Wszyscy normalnie funkcjonowali.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21
Poza tym tak sobie myślę, że każdy facet kiedyś dostał po twarzy w życiu mocniej lub słabiej. A mnie nawet szczęka nie boli, właściwie można rzec że to otarcie było. A więc hipochondria. xD
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

pryszcze na nosie pytanko

Następny temat

Stabilizator kolana

WHEY premium