SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

USG kolana:( Prosze o interpretacje!!!

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20041

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 619
To znaczy, że nie jest gładaka i na swoim obwodzie - brzegu - jest uwypuklona w ten sposób że na 7mm uwypukla torebkę stawową. To nie musi być i nie jest raczej kwestia urazu a bardziej zmiana degeneracyjna łąkotki (wynika z sumujących się przeciążeń, a nie z urazu). To może dawać Ci uczucie dyskomfortu, w artroskopii stosuje się opracowywanie łąkotek, ich brzegów, szycia i usuwania fragmentów. W Twoim wypadku jednak, kiedy funkcja nie jest zaburzona w żaden sposób i możesz robić wszystko tak samo jak przed urazem (jedynie z uczuciem dyskomfortu) zabieg raczej nie byłby wskazany. Tak jak mówiłem wcześniej przesądzająca byłaby opinia DOBREGO ortopedy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 23 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 197
Na pewno skontaktuję się z ortopedą. Jeszcze raz dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 23 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 197
Jeszcze ostatnie pytanie. Czy możliwe, że przy lezczeniu zachowawczym ta łąkotka się wyrówna i czy to nie wpłynie na ścieranie się tej chrząstki?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 619
Zmieniony przez - zola2525 w dniu 2011-08-15 23:47:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 619
Każda anomalia jest zła dla stawu, z tego opisu wnioskuję że to jest część brzeżna łąkotki, która styku z chrząstką nie ma. Jakby to była uszkodzona łąktoka (rozerwanie, zablokowanie) która uniemożliwiła by prawidłowe obciążanie kończyny, lub ograniczała by zakres ruchu, nie pozwalała na pełen wyprost i na dostatecznie duże zgięcie (norma od 130 do 150 zależnie od grupy wiekowej)wtedy chrząstka stawowa mogłaby być niszczona. Na wyrównanie powierzchni, szczególnie w miejscu brzeżnym nie ma co liczyć - takie rzeczy robi się w artroskopii i nazywa się to opracowaniem brzegu łąkotki. Jeszcze jeden ważny fakt, nie można ślepo wierzyć w USG to badanie potrafi nieźle kłamać, szczególnie odnośnie struktur wewnątrztorebkowych takich jak łąkotki czy więzadła krzyżowe (dokładne badanie stanowi tu rezonans).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20
Stało mi się to na meczu gdy skoczyłem do góry i spadając cały ciężar skierowałem na jedną nogę i usłyszałem trzask w kolanie. Na drugi dzień nie mogłem zgiąć ani wyprostować nogi miałem 2 razy ściąganą wodę w kolanie i nogę w szynie gipsowej jest już 2 miesiące po urazie nogę mogę prostować i zginąć normalnie .

Witam. Mój opis usg. USG kolana lewego; Niejednorodna struktura więzadła rzepki w sąsiędztwie dolnego przyczepu kostnego. W miejscu przyczepu widoczne są nieregularne zwapnienia. Nie stwierdza się patologicznej ilości płynu stawowego ani w okolicznych kaletkach. Łękotki o prawidłowej grubości i strukturze położone prawidłowo.Grubość i struktura chrząstki szklistej na powierzchniach stawowych kości udowej i piszczelowej są prawidłowe.Torebka stawowa od strony tylno-przyśrodkowej jest nieco obrzękła.Sąsiadująca z nią tylna część łękotki wskazuje drobne powierzchniowe pęknięcia. Nieznacznie obniżona echogeniczność wewnętrznej warstwy więzadła pobocznego przyśrodkowego. Obraz pozostałych więzadeł okołostawowych okolicznych mięśni i ścięgien jest prawidłowy. Minimalna ilość płynu i włoknika w klatce nadrzepkowej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 619
Gips? Trochę powiało średniowieczem:/. Trzask powiadasz, ściągali Ci wodę czy krew? bo to istotne dosyć. Opór podczas prostowania-zginania określiłbyś jako elastyczny czy twardy. P.s: zanim cokolwiek doradzę więcej, chodzenie bez pełnego wyprostu w stawie kolanowym to zabójstwo dla kolana więc ograniczaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20
byłem u ortopedy i powiedział mi że nie jest to poważny uraz, i że jest to uraz taki sportowy przeciążeniowy. Wystawił mi skierowanie na fizykoterapie. Ale powiem tak noga mnie trochę boli. mogę zginać i prostować nogę tylko z małym dyskomfortem jak prostuje nogę to słyszę strzelanie to pewnie wynika że mam słaby staw rozmyślałem żeby wrócić do treningów.
1

Witam. Mój opis usg. USG kolana lewego; Niejednorodna struktura więzadła rzepki w sąsiędztwie dolnego przyczepu kostnego. W miejscu przyczepu widoczne są nieregularne zwapnienia. Nie stwierdza się patologicznej ilości płynu stawowego ani w okolicznych kaletkach. Łękotki o prawidłowej grubości i strukturze położone prawidłowo.Grubość i struktura chrząstki szklistej na powierzchniach stawowych kości udowej i piszczelowej są prawidłowe.Torebka stawowa od strony tylno-przyśrodkowej jest nieco obrzękła.Sąsiadująca z nią tylna część łękotki wskazuje drobne powierzchniowe pęknięcia. Nieznacznie obniżona echogeniczność wewnętrznej warstwy więzadła pobocznego przyśrodkowego. Obraz pozostałych więzadeł okołostawowych okolicznych mięśni i ścięgien jest prawidłowy. Minimalna ilość płynu i włoknika w klatce nadrzepkowej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20
lekarze powiedzieli mi że jest to woda w kolanie za pierwszym razem jak mi ściągnął to wodę to ta woda wyglądała jak krew a potem szyna gipsowa na tydzień po zdjęciu szyny drugi raz sciągnięcię wody to kolor miała zółty jak piwo .

Witam. Mój opis usg. USG kolana lewego; Niejednorodna struktura więzadła rzepki w sąsiędztwie dolnego przyczepu kostnego. W miejscu przyczepu widoczne są nieregularne zwapnienia. Nie stwierdza się patologicznej ilości płynu stawowego ani w okolicznych kaletkach. Łękotki o prawidłowej grubości i strukturze położone prawidłowo.Grubość i struktura chrząstki szklistej na powierzchniach stawowych kości udowej i piszczelowej są prawidłowe.Torebka stawowa od strony tylno-przyśrodkowej jest nieco obrzękła.Sąsiadująca z nią tylna część łękotki wskazuje drobne powierzchniowe pęknięcia. Nieznacznie obniżona echogeniczność wewnętrznej warstwy więzadła pobocznego przyśrodkowego. Obraz pozostałych więzadeł okołostawowych okolicznych mięśni i ścięgien jest prawidłowy. Minimalna ilość płynu i włoknika w klatce nadrzepkowej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 619
Dużo wskazuje na to, że mogło Ci się więzadło krzyżowe przednie uszkodzić (trzask, krew w płynie stawowym) a powiedz jak miałeś obrzęk po urazie to pojawił się szybko (w ciągu godziny, dwóch) czy raczej następnego dnia?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moze wiecie co to ?

Następny temat

szlif po ulicy

WHEY premium