SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC Fight Night 166: Junior dos Santos vs. Curtis Blaydes

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3244

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
W takim razie takiego Jonesa czy Cormiera trudno nazwać zapaśnikami bo używają bardzo dużo bardzo dobrej stójki, a w przypadku Jonesa to kto wie czy nie najlepszej w całym MMA. Podobnie taki np Henry Cejudo, niby zapaśnik ale jaką ma stójkę... i zaczął błyszczeć gdy nad nią popracował a swoją porażkę w pierwszym starciu z Mighty Mouse winił za to że wtedy był "just a wrestler bro" czy jak to tam powiedział

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Blaydes zmieli tego cwaniaczka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Junior dos Santos Instagram

„Mogłem stracić nogę, a nawet umrzeć” – Junior dos Santos o ryzyku, które niosła ze sobą infekcja nogi

Junior dos Santos zdradził, że ma ogromne szczęście, że będzie mógł kontynuować swoją karierę, ponieważ lekarze powiedzieli mu, że mógł umrzeć z powodu niedawnej infekcji nogi.

W październiku, Junior dos Santos został zmuszony do wycofania się z walki wieczoru z Alexandrem Volkovem na gali UFC Fight Night 163 w Moskwie. Powodem tego była infekcja bakteriami gronkowca. Brazylijczyk przebywał w szpitalu przez kilka dni, ale nadal miał nadzieję, że uda mu się stoczyć ten pojedynek, ponieważ nie zdawał sobie sprawy, jak poważna jest infekcja.

Junior dos Santos
„To było bardzo poważne. Spędziłem tydzień w szpitalu myśląc, że zostanę wyleczony i będę walczył z (Volkovem), ale lekarz przyszedł do mnie i powiedział: „Nie zdajesz sobie sprawy, jak poważne to jest”. Powiedział, że mam szczęście, że jestem zdrowym człowiekiem i że szybko trafiłem do szpitala, w przeciwnym razie mógłbym pójść prosto na OIOM.

Mogłem stracić nogę, a nawet umrzeć.”


Po rozmowie z lekarzami, Junior dos Santos zdał sobie sprawę, jak poważna jest infekcja. Teraz, cieszy się, że wyszedł z tego zdrowy i nadal jest w stanie walczyć.

Junior dos Santos
„Wtedy naprawdę zrozumiałem, jak poważna jest sytuacja. Pierwszą rzeczą, która przyszła mi do głowy, były moje dzieci i moja rodzina, jak bardzo jesteśmy delikatni. Czułem się świetnie, byłem silny i szczęśliwy trenując do walki… Wszystko szło dobrze, i nagle to się stało. To był ogromny cios.

Widziałem w mojej głowie wszystko, czego uniknąłem. Trudno wytłumaczyć, jak bardzo jesteśmy delikatni. Dobrze dbam o siebie i to mi pomogło. W tym przypadku, nie chodziło tylko o wsparcie przy chorobie, ale także o to, aby mieć dobry i szybki powrót do zdrowia.”


Teraz, kiedy zakażenie gronkowcem zostało wyleczone, Junior dos Santos powróci do Oktagonu w walce wieczoru gali UFC Fight Night 166 w Raleigh na której zmierzy się z Curtisem Blaydesem. „Cigano” mówi, że ten pojedynek jest dla niego zastrzykiem adrenaliny.

Gala UFC Fight Night 166 odbędzie się 25 stycznia w Raleigh w Północnej Karolinie w Stanach Zjednoczonych. W co-main evencie w wadze półśredniej zmierzą się Rafael dos Anjos i Michael Chiesa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Jak tam, co myślicie? Szkoda, że wypadło Sandhagen vs Edgar i Allen vs Emmett, bo to świetne zestawienia.
Moje typy na galę
Nate Landwehr vs Herbert Burns - Landwehr to twardy brawler wywierający presję, silny fizycznie, a Herbert używa raczej dougle'lega, który łatwo obronic i jest mocny w BJJ.
Brett Johns vs Tony Gravely - W stójce trochę lepszy Johns, zapasy obaj mają dobre, ale wydaje mi się, że Tony trochę lepsze i będzie w stanie podmęczyć Johnsa nie dając się poddać.
Sara McCann vs Lina Lansberg - Nie chce mi się analizować, pierwszą rundę wygra McCann, a potem zwolni i Lansberg będzie przeważać w każdej płaszczyźnie.
Montel Jackson vs Felipe Colares - Jackson to bardzo dobry zawodnik z dużym potencjałem, świetny zasięg i wzrost jak na kogucią (192 cm zasięgu i 178 wzrostu), ma bardzo dobre zapasy i parter, w stójce umie utrzymywać na dystans, Colares może sprawić mu jakiś problem tylko w parterze i klinczu, ale raczej easy win dla Montela.
Justine Kish vs Lucia Pudilova - Lucia zajedzie presją łączoną z obaleniami.
Arnold Allen vs Nik Lentz - Allen świetny zawodnik robiący ciągle progres z walki na walkę, bardzo dobrze kontroluje dystans i jest dobrze ułożony w stójce, miesza płaszczyzny. Jego delikatna luka (Nie wiadomo czy już nie poprawił tej rzeczy) to obrona przed obaleniami w klinczu, o ile jest trudny do zamknięcia na siatce, to jeśli Lentz go tam złapie to może obalić, ale Allen jest dobry w parterze i potencjalne próby poddań mogą mu pomóc we wstawaniu.
Bevon Lewis vs Dequan Townsend - Lewis może to wygrać zarówno w stójce wywierając presję, walcząc na środku jak i obalać Townsenda, easy fight, choć jakaś szansa dla Townsenda na sterroryzowanie nogi wykrocznej Bevona i ustrzelenie jest.
Darko Stosic vs Jamahal Hill - Hill szybko porusza się na nogach, jest niezły w stójce, umie kontrować, solidnie broni obaleń. Myślę, że wypunktuje Stosicia, który może po prostu czekać na jeden mocny cios i go nie znaleźć.
Angela Hill vs Hannah Cifers - Nie mam pojęcia, będą walczyć pewnie głównie w stójce, stawiam ciemno na Hill, jakiś split desyżyn
Alex Perez vs Jordan Espinosa - Perez nie da Jordanowi miejsca i czasu na hasanie na boki i zajedzie go presją połączoną z zapasami, a tam świetnym g'n'p i będzie zagrażał poddaniami.
Rafael dos Anjos vs Michael Chiesa - RDA będzie łatwo wygrywać w stójce dzięki atakom na korpus, low-kickom i wywieranej presji, Michaelowi pomogą warunki i jab, którym ułatwia sobie torowanie drogi do obaleń, a także agresja jaką wnosi do oktagonu, bo gdy trochę przyciśniesz Rafaela to zacznie się cofać na siatkę, a tam Chiesa będzie mógł pracować nad obaleniem. Chiesa nie jest jakiś silny, a zapaśnikiem jest solidnym, ale nie na poziomie Colby'ego, Usmana, Lee, Leona, sam RDA też może obalać Chiesę bo jest świetny z góry.
Junior dos Santos vs Curtis Blaydes - Wydaje mi się, że Curtis zajedzie JDS'a presją zapaśniczą i nawet jeśli będzie miał problem z obaleniem to będzie długimi fragmentami męczyć Juniora w klinczu, a do obaleń będzie torował sobie drogę jabem. Im dalej walka, tym JDS będzie bardziej zmęczony i musi tu jakoś szybko ustrzelić, a Curtis jest bardzo twardy. Przewiduję, że Razor ubije ground'n'pound.





Zmieniony przez - Darksheep w dniu 2020-01-23 13:12:55
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Mam podobne zdanie w kwestii walki JDS vs Blaydes. Jeśli Cigano chce wygrać, to musi to zrobić szybko ubijając Blaydesa bo w przeciwnym razie Blaydes go obali i zajedzie w parterze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 2583 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34961
Puar
W takim razie takiego Jonesa czy Cormiera trudno nazwać zapaśnikami bo używają bardzo dużo bardzo dobrej stójki, a w przypadku Jonesa to kto wie czy nie najlepszej w całym MMA. Podobnie taki np Henry Cejudo, niby zapaśnik ale jaką ma stójkę... i zaczął błyszczeć gdy nad nią popracował a swoją porażkę w pierwszym starciu z Mighty Mouse winił za to że wtedy był "just a wrestler bro" czy jak to tam powiedział


Zgadza sie, ale chodzi o to, ze Ci zawodnicy wywodza sie z zapasow. IMHO latwiej elitarnemu zapasnikowi nauczyc sie zayebsitej stojki (w dodatku, ze zapasnicy, zwlaszcza grecko-rzymscy czesto maja zayebista eksplozywnosc i sile dynamiczna, i w zwiazku z tym mocny nokautujacy cios, jak np. Cormier, Hendo, Romero czy Woodley) niz elitarnemu bokserowi / kickbokserowi nauczyc sie zayebistych zapasow. Zapasy to najlepsza baza pod MMA - nie tylko pod wzgledem obalen, ale i rowniez przygotowania fiycznego, silowego, kondycyjnego, dynamincznego, rozciagania itp. itd. Boks / kickboxing / muay thai / bjj nie daja Ci AZ TAKICH narzedzi silowo-motorycznych.

JDS faktyczie, rowniez moim zdaniem, mial elitarny TDD ze wskazaniem na MIAL. JDS jest juz mocno post-prime i IMHO jego TDD rowniez, tako samo jak jego szczeka, szybkosc itp.. Za to Blydes jest na gazie, w szczycie formy i dlatego stawiam na Blydesa. Nawet jesli nie obali (w co watpie) moze zajechac JDSa w klinczu pod siatka jak Cain, gdzie JDS jest strasznie slaby.


Zmieniony przez - annihilus w dniu 23/01/2020 16:22:41

Ulubieńcy: Cain Velasquez, Mark Hunt, Luke Rockhold, Genki Sudo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
No JDS ma chyba gorszą szczękę niż kiedyś, ale czy tdd? Nie pamiętam czy mieliśmy okazję to zobaczyć

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Junior dos Santos nie zamierza rozpamiętywać przeszłości i wciąż planuje rewanż z Francisem Ngannou

W ten weekend, były mistrz wagi ciężkiej UFC, Junior dos Santos, powróci do Oktagonu, by walczyć z czołowym zawodnikiem i potencjalnym pretendentem do tytułu Curtisem Blaydesem w głównym pojedynku gali UFC Fight Night 166, która odbędzie się w PNC Arena w Raleigh w Północnej Karolinie.

Junior dos Santos ma za sobą przegraną walkę z Francisem Ngannou, topowym zawodnikiem wagi ciężkiej, który ma również wygraną z Blaydesem. Dlatego „Cigano” wie, że droga do tytułu w dywizji kończy się rewanżem z „Predatorem”.

Oto, co Brazylijczyk powiedział na temat tamtej przegranej przez TKO w pierwszej rundzie:

Junior dos Santos
„Czasami, to nie jest twój dzień, wiesz – rzeczy nie dzieją się tak, jak chcesz. I co? Będziesz przez to płakać? Daj spokój. Ruszaj dalej – to jest to, co robię. Wychodziłem z dwóch, trzech wielkich walk ze zwycięstwami i miałem znów walczyć o tytuł, a potem dostałem kogoś, kto przyszedł w dobrej chwili, z dużą siłą. Francis Ngannou ma dużo siły. Tamtej nocy odniósł zwycięstwo – był lepszy ode mnie tej nocy. Ale jestem tu, by zdobyć ten rewanż i udowodnić, że jestem od niego lepszy.”


Junior dos Santos (21-6) był nieobecny od czerwca zeszłego roku po tym, jak doznał zakażenia nogi gronkowcem, które było na tyle poważne, że mogło mu zagrozić amputacją a nawet śmiercią. Zanim Ngannou go pokonał, „Cigano” odniósł trzy zwycięstwa z rzędu i był być może o jedno zwycięstwo od kolejnej w karierze walki o tytuł.

Wydaje się, że taką pozycję zajmuje obecnie Curtis Blaydes (12-2), który ma za sobą dwie wygrane walki. „Razor” w ostatnim pojedynku pokonał przez TKO w drugiej rundzie Shamila Abdurakhimova na UFC 242, a wcześniej wygrał przez decyzję z Justinem Wilnisem. Jego jedyne dwie porażki w karierze, to przegrane przez TKO w drugiej i pierwszej rundzie z Francisem Ngannou.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC Fight Night 166: Blaydes vs. dos Santos – wyniki ważenia

Przedstawiamy wyniki ważenia przed galą UFC Fight Night 166, która odbędzie się w PNC Arena w Raleigh w Północnej Karolinie. Walką wieczoru będzie pojedynek w wadze ciężkiej między Curtisem Blaydesem a Juniorem dos Santosem.

Wczesne ważenie odbędzie się o godzinie 15:00 natomiast otwarta dla publiczności ceremonia nie została przewidziana dla tej gali.

Karta główna (godzina 2:00 Polsat Sport)

Walka wieczoru
265 lbs.: Curtis Blaydes (248) vs. Junior Dos Santos (247)

Co-main event
170 lbs.: Rafael dos Anjos (170) vs. Michael Chiesa (170.5)

125 lbs.: Jordan Espinosa (126) vs. Alex Perez (125.5)
115 lbs.: Hannah Cifers (114.5) vs. Angela Hill (116)
205 lbs.: Jamahal Hill (205.5) vs. Darko Stosic (205)

Karta wstępna (godzina 23:00)
185 lbs.: Bevon Lewis (186) vs. Dequan Townsend (185)
145 lbs.: Arnold Allen (145.5) vs. Nik Lentz (146)
125 lbs.: Justine Kish (126) vs. Lucie Pudilova (126)
135 lbs.: Montel Jackson (135.5) vs. Felipe Colares (135)
135 lbs.: Sara McMann (135) vs. Lina Lansberg (135)
135 lbs.: Brett Johns (136) vs. Tony Gravely (135)
145 lbs.: Herbert Burns (146) vs. Nate Landwehr (146)



Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2020-01-24 17:41:35

Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2020-01-24 21:22:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Gala rozpocznie się o godzinie 23:00 czasu polskiego.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bellator London 2

Następny temat

Darren Till rzucił wyzwanie Robertowi Whittakerowi i były mistrz je przyjął

WHEY premium