SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC Fight Night 157: Jessica Andrade vs Weili Zhang

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2328

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Buda Mendes & Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Jessica Andrade vs. Weili Zhang w planach na UFC Fight Night 157

Pojedynek kobiet najprawdopodobniej trafi do rozpiski sierpniowej gali.

Jak poinformowała stacja ESPN, największa organizacja MMA na świecie jest bliska finalizacji starcia Jessici Andrade (20-6, 11-4 w UFC) z Weili Zhang (19-1, 3-0 w UFC, #6 w rankingu UFC) na gali UFC Fight Night 157, która odbędzie się w Chinach i będzie trzecim eventem organizacji w tym kraju.

Andrade zdobyła mistrzostwo wagi słomkowej w zeszłym miesiącu, na UFC 237 Brazylijka slamem znokautowała Rose Namajunas. Jessica dostała szansę walki o pas po pokonaniu kolejno: Claudi Gadelhy, Tecii Torres oraz Karoliny Kowalkiewicz.

Zhang ma za sobą dziewiętnascie wygranych z rzędu. Do UFC Chinka trafiła w zeszłym roku, w oktagonie największej organizacji MMA na świecie 29-latka pokonała Danielle Taylor, Jessicę Aguilar oraz Tecię Torres.

Gala UFC Fight Night 157 odbędzie się 31 sierpnia w Shenzen.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jessica Andrade Instagram

Jessica Andrade o swojej porażce z Weili Zhang. Była mistrzyni liczy, że w przyszłości dojdzie do rewanżu i „prawdziwej walki”

Jessica Andrade nie jest już mistrzynią wagi słomkowej UFC po tym jak bardzo szybko rozprawiła się z nią zawodniczka z Chin Weili Zhang na gali UFC Fight Night 157 w Shenzhen. Andrade zabrała głos po przegranej walce publikując komentarza w mediach społecznościowych i rozmawiając z serwisem Combate.

Brazylijka, która zdobyła tytuł na początku tego roku nokautując slamem Rose Namajunas, musiała rozstać się z pasem na rzecz Weili Zhang. Walka zakończyła się przez TKO po zaledwie 42 sekundach pierwszej rundy.

Jessica Andrade wydała długie oświadczenie w sprawie tej szybkiej i rozczarowującej porażki. Pomimo tego niepowodzenia, wydaje się dobrze znosić przegraną i utratę tytułu, znajdując inspirację w karierze brazylijskich legend, takich jak Jose Aldo i Cris Cyborg.

Jessica Andrade
„Czekałam na spokojną chwilę, aby napisać do Was. Chcę podziękować wszystkim prawdziwym fanom i przyjaciołom za całe ich wsparcie! Nie jestem smutna, zrobiliśmy wszystko jak należy, byłam bardzo dobrze wytrenowana i skupiona, to była jedna z tych walk, na które lepiej się przygotowywałam, ale niestety najpierw Zhang trafiła mnie ręką i upadłam, potem nadeszła seria ciosów łokciami z których wyszłam i próbowałam się zregenerować, ale wkrótce dołożyła kolano, a potem nie można było kontynuować walki. Nie wstydzę się tego, bo to się zdarza wszystkim zawodnikom pewnego dnia, stało się to z Aldo, Joanną, Cyborgiem, Andersonem Silvą, Juniorem Cigano. Mój mistrz Gilliard Parana i cała drużyna Parana Vale Tudo wykonała pracę dobrze! Nie mamy nic do powiedzenia ani do poprawienia, a przynajmniej myślimy, że nie mogliśmy zrobić tego lepiej, bo zrobiliśmy to, co najlepsze! Czym byłyby zwycięstwa, gdybyśmy nie poczuli gorzkiej porażki? Mistrzem czynią nie tylko zwycięstwa, to nie była moja pierwsza porażka i na pewno nie będzie ostatnia. Wiem jak sobie z tym wszystkim poradzić, z tą lawiną krytyki i absurdu ze strony moich rodaków. Chcę tylko zostawić tę wiadomość. Do krytyków, „NIKT NIE TRENUJE I NIE WCHODZI DO OKTAGONU, ABY PRZEGRAĆ”. Ale zawód, który wybrałam ma wpisane to ryzyko. Wrócimy silniejsi! I nie jesteśmy na dnie, bo to nie koniec czegoś, tylko świeży początek. Mam solidną karierę z 27 walkami, byłam pierwszą Brazylijką, która walczyła w Oktagonie UFC. Jestem weteranką w tym wydarzeniu i w świecie kobiecego MMA. Dziś stałam się numerem 1 na świecie, tak, bo nade mną jest tylko mistrzyni Weili Zhang, która walczyła bardzo dobrze! I ona zasługuje na tytuł. Pozostajemy na szczycie, bo tam jest nasze miejsce, a życie toczy się dalej! Mam u boku niesamowitych ludzi, nie mogę się doczekać, aby wrócić do domu i odpocząć, pobyć trochę z przyjaciółmi i rodziną, bo ci, którzy nas znają naprawdę wiedzą, że te ostatnie miesiące nie były łatwe. 8 trudnych miesięcy ciężkiej pracy, ale wszystko było tego warte. Dziś śpię spokojnie, bo moja praca była dobrze wykonana, dałam wiele radości brazylijskiemu narodowi i nie mam się czego wstydzić”.

https://www.instagram.com/p/B14XTIAAhTE/?utm_source=ig_embed

Jessica Andrade ma nadzieję, że pewnego dnia uda jej się doprowadzić do rewanżu i stoczyć „prawdziwą walkę”.

Jessica Andrade
„Jestem bardzo dumna z tego, co zrobiłam. Poradziłam sobie ze zmianą strefy czasowej, aby przebyć całą drogę tutaj i walczyć z nią. Trafiła dobrym ciosem. Nigdy wcześniej nie zostałam znokautowana, a ona to zrobiła. Kto wie, może pewnego dnia będę mogła się z nią znowu spotkać i wtedy będziemy miały prawdziwą walkę”.


Chociaż Jessica Andrade została znokautowana w 42 sekundy, czuje, że odniosła sukces w walce. Uważa, że kilka ciosów, które wyprowadziła, zraniło Weili Zhang. Jest więc pewna tego, że gdyby walczyła mądrzej, nadal byłaby mistrzynią.

Jessica Andrade
„Poczułam cios, potem przyszły łokcie. Zamroczyło mnie, potem wróciła mi świadomość i ponownie mnie zamroczyło. Nie było wiele miejsca do zrobienia czegokolwiek. Nie mogłam pracować nad agresywnością, uderzeniami. Te kilka ciosów, które jej zadałam, poczuła je. To część tej pracy, jednego dnia wygrywasz, drugiego dnia przegrywasz”.


Niezależnie od tego, Jessica Andrade nie jest już mistrzynią wagi słomkowej UFC. Najprawdopodobniej będzie musiała odnieść kilka zwycięstw, zanim dojdzie do „prawdziwej walki” z Weili Zhang w rewanżu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Reakcja sztabu Rose Namajunas na wieść o zestawieniu walki Jessici Andrade z Weili Zhang o tytuł wagi słomkowej

Wiadomość o zestawieniu walki o tytuł wagi słomkowej między mistrzynią Jessicą Andrade z Weili Zhang na gali UFC Fight Night 157 w Chinach była dosyć zaskakująca. Zespół byłej mistrzyni Rose Namajunas zareagował na tę wiadomość.

Rose Namajunas została brutalnie znokautowana po slamie wykonanym przez nowo koronowaną brazylijską mistrzynię Jessicę Andrade podczas gali UFC 237. Wydawało się, że jedną z najbardziej realnych opcji na pierwszą obronę tytułu przez Andrade będzie natychmiastowy pojedynek rewanżowy z Namajunas. Najwyraźniej tak się jednak nie stanie.

Brett Okamoto z ESPN dotarł do zespołu Namajunas, aby uzyskać ich odpowiedź na wiadomości o nowym zestawieniu. Jej menadżer, Brian Butler przedstawił takie oto stanowisko:

Brian Butler
„Rose była zdecydowanie zainteresowana rewanżem, ale teraz potrzebuje czasu, aby się wyleczyć. Przed ostatnią walką doznała kontuzji szyi, a teraz będzie miała czas, aby zająć się sobą i wrócić do zdrowia na 100%. Jej plan to stoczenie walki do końca tego roku. Kiedy Rose zdecyduje się wrócić, wróci mocniejsza niż kiedykolwiek wcześniej”.

https://twitter.com/bokamotoESPN/status/1138544256224772097

Okamoto zwrócił również uwagę na to, że Butler jest także menadżerem Weili Zhang, co jest dosyć interesujące w kwestii ostatnich informacji. Ponadtp Butler ujawnił, że Namajunas nigdy nie brała pod uwagę rewanżu z powodu ram czasowych, które UFC chciało nałożyć, aby Andrade zmieściła się w nich ze swoją pierwszą obroną tytułu:

Brett Okamoto
„Butler jest również menadżerem Zhang. Powiedział mi, że Rose nie brała poważnie pod uwagę rewanżu, biorąc pod uwagę ramy czasowe, w jakich UFC chciało, aby Andrade broniła pasa i ze względu na kontuzje Rose”.

https://twitter.com/bokamotoESPN/status/1138548109464735744

Po porażce z Andrade, Namajunas powiedziała, że nie jest pewna co do tego, czy wróci jeszcze do Oktagonu. Wydawało się też, jakby naprawdę jej ulżyło, że nie spoczywa na niej ciężar i presja bycia mistrzynią UFC.

Jej menadżerowie zdają się jednak potwierdzać, że Thug Rose nie przejdzie jeszcze na emeryturę. Namajunas po prostu potrzebuje trochę więcej czasu, aby wyleczyć się z poprzednich urazów. Kiedy to zrobi, powrót do Oktagonu jeszcze w tym roku wydaje się nieunikniony. Niewiadomą pozostaje jednak to, czy wróci jeszcze silniejsza nie tyle fizycznie, co psychicznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Buda Mendes/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Tatiana Suarez o zestawieniu Weili Zhang do walki o tytuł z Jessicą Andrade

Ogłoszenie pojedynku o tytuł wagi słomkowej między mistrzynią Jessicą Andrade a Weili Zhang na UFC Fight Night 157 w Shenzhen w Chinach było dosyć zaskakujące, ponieważ wydawało się, że swoją szansę na zdobycie tytułu będzie miała Tatiana Suarez. Tak się jednak nie stało.

Ze strony biznesowej, UFC chcąc wejść na chiński rynek nie mogło zrobić nic lepszego, jak zestawić w walce o pas zawodniczkę z Państwa Środka. Tym samym Tatiana Suarez, która pokonała Ninę Ansaroff na minionej gali UFC 238, poprawiając swój nieskazitelny rekord do 8-0 będzie musiała trochę zaczekać na swoją szansę.

Ale mimo tego, Suarez nie jest rozczarowana decyzją organizacji. W rzeczywistości uważa to za dobry wybór:

Tatiana Suarez
„Wcale nie byłam zła. I powiedziałam to po mojej walce. Powiedziałam im, że oczywiście chcę walki o pas, ale nie chciałem, żeby ludzie byli wstrzymywani, żeby czekali na mnie. Ale jest w porządku. Nie jestem zdenerwowana. Nie obchodzi mnie to. To da mi czas, aby dowiedzieć się, co się dzieje z moją szyją i wyleczyć się, aby być gotową w 100% następnym razem. I to jest naprawdę to, co jest dla mnie ważne.”


Tatiana Suarez ujawniła osłabiający ból szyi podczas walki z Niną Ansaroff na UFC 238, stwierdzając, że promieniowanie i ból spowodowały, że jej lewa ręka zdrętwiała i te dolegliwości stawały się coraz bardziej dokuczliwe w trakcie walki. Suarez była w stanie odnieść zwycięstwo, ale teraz stawia zdrowie ponad swoją karierę i powiedziała to samo szefowi UFC:

Tatiana Suarez
„Rozmawiałam później z Daną White’em. Powiedziałam mu, że jest mi przykro z powodu mojego występu. Ale i tak był ze mnie dumny. I powiedział mi o wykonaniu dobrej roboty. Powiedział mi, żebym się wyleczyła i upewniła, że jestem zdrowa…

Bycie zdrową jest dla mnie naprawdę ważne. Kocham walczyć. To wiele dla mnie znaczy, ale wolałabym być w stanie chodzić”.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Jessica Andrade spodziewa się dobrej i trudnej walki z Weili Zhang na UFC Fight Night 157

Kiedy UFC ogłosiło zestawienie Weili Zhang do walki mistrzynią wagi słomkowej Jessicą Andrade w jej pierwszej obronie tytułu, wielu fanów MMA drapało się po głowie będąc zaskoczonymi takim pojedynkiem.

To dlatego, że mimo znakomitego rekordu, Wili Zhang (19-1) zajmuje dopiero #6 miejsce w rankingu dywizji słomkowej, ma dopiero trzy walki w UFC, a jej nazwisko nie pojawiało się w publicznych dyskusjach na temat walki o mistrzowski pas. Kiedy jednak Jessica Andrade (20-6) dowiedziała się o tej walce, pochwaliła to posunięcie organizacji ze względu na styl walki jaki prezentują obydwie zawodniczki. Obydwie wywierają stałą presję, są silne, a także miały jedną wspólną przeciwniczkę, która udowodniła mistrzyni, dlaczego Zhang jest godną pretendentką do walki o tytuł.

Oto, co Jessica Andrade powiedziała na temat swojej przyszłej rywalki w rozmowie z Portal do Vale Tudo:

Jessica Andrade
„Ona jest naprawdę twardą zawodniczką. Walczyła z Tecią Torres z którą ja również walczyłam i wiem, jak ciężko jest walczyć z Tecią. Po tym, jak zobaczyłem, co Zhang zrobiła w tej walce, uważam, że UFC podjęło naprawdę dobrą decyzję o zestawieniu tego pojedynku. Na pewno zakończymy kartę walk na wysokim poziomie, fajerwerki będą przez cały czas.

Weili cały czas idzie do przodu, wyprowadza dobre ciosy, jest szybka, silna, więc muszę być dobrze przygotowana do tej walki. Możesz być pewien, że wszystko pójdzie dobrze w dniu walki.”


Weili Zhang w swoich trzech walkach w UFC pokonała Danielle Taylor przez decyzję, Jessicę Aguilar przez poddanie i Tecie Torres przez decyzje wydłużając swoją niesamowitą serie zwycięstw do 19. Jeśli wizja walki Jessici Andrade zrealizuje się, ci, którzy krytycznie podchodzili do decyzji UFC o przyznaniu Zhang walki tytułu, być może wkrótce zmienią swoje zdanie, gdy zobaczą te dwie zawodniczki w akcji pod koniec sierpnia.

Gala UFC Fight Night 157 odbędzie się w Shenzhen w Chinach w dniu 31 sierpnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Oficjalny plakat i karta walk UFC Fight Night 157: Andrade vs. Zhang

Organizacja UFC zaprezentowała oficjalny plakat gali UFC Fight Night 157 na której walką wieczoru będzie pojedynek kobiet w wadze słomkowej między mistrzynią Jessica Andrade (20-6 MMA, 11-4 UFC) Weili Zhang (19-1 MMA, 3-0 UFC).

Jessica Andrade wróci do Oktagonu, aby bronić tytułu wagi słomkowej mając za sobą cztery zwycięskie walki. Brazylijka rozprawiła się kolejno przez jednogłośne decyzje z Claudią Gadelhą i Tecią Torres, a następnie pokonała przez nokauty Karolinę Kowalkiewicz i byłą mistrzynię Rose Namajunas w ostatniej walce na UFC 237.

Niepokonana od dziewiętnastu pojedynków Chinka nosząca pseudonim Magnum stoczy dopiero swoją czwartą walkę w UFC. D tej pory Zhang pokonała przez decyzję Daniielle Taylor, Jessicę Aguilar przez poddanie w pierwszej rundzie i Tecię Torres przez decyzję w ostatniej walce na UFC 235.

Gala UFC Fight Night 157: Andrade vs. Zhang odbędzie się 31 sierpnia w Shenzhen Universade Sports Centre Arena w Shenzhen w prowincji Guangdong w Chinach.

Poniżej aktualna karta walk:

UFC Fight Night 157: Andrade vs. Zhang

Data: 31.08.2019
Miejsce: Shenzhen Universade Sports Centre Arena, Shenzhen, Guangdong – Chiny

Walka o tytuł wagi słomkowej
115 lbs.: Jessica Andrade (c) vs. Weili Zhang

Zapowiedziane walki
125 lbs.: Luana Carolina vs. Yanan Wu
205 lbs.: Saparbek Safarov vs. Da Un Jung
185 lbs.: Anthony Hernandez vs. Jun Yong Park
125 lbs.: Mark De La Rosa vs. Kai Kara-France
170 lbs.: Li Jingliang vs. Elizeu Zaleski dos Santos
135 lbs.: Karolline Rosa Cavedo vs. Lara Fritzen Procopio
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Jessica Andrade o potencjalnej walce z Valentiną Shevchenko oraz zazdrości Joanny Jędrzejczyk i Claudii Gadelha

Mistrzyni wagi słomkowej UFC Jessica Andrade nie wyklucza włączenia się do gry o zdobycie drugiego tytułu w walce z mistrzynią wagi muszej Valentiną Shevchenko.

Jessica Andrade w swojej kolejnej walce stanie do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa w pojedynku z Chinką Weili Zhang na gali UFC Fight Night 157 zaplanowanej na 31 sierpnia w Shenzhen.

W rozmowie z Portal de Vale Tudo, Bate Estaca wyjaśniła, dlaczego chciałaby zmierzyć się w super walce z mistrzynią wagi muszej Valentiną Shevchenko.

Jessica Andrade
„To jest walka, którą naprawdę chciałbym stoczyć. Wierzę, że jeśli wygram kolejną walkę, która jest moją najważniejszą walką w tej chwili, kto wie, może poproszę o pojedynek z Shevchenko. Jest najlepsza w wadze muszej, więc byłby to dla mnie fajny test. Naprawdę ją lubię, zawsze ją przytulam, witam i rozmawiam z nią wszędzie, gdzie się spotykamy. Jest naprawdę miła, ale ja też chcę się sprawdzić. Chcę zobaczyć, na jakim jestem poziomie. Czy naprawdę się poprawiłam. Jeśli teraz obronię swój tytuł, będę prosiła o szansę walki z Valentiną i zostanie mistrzynią w dwóch różnych kategoriach wagowych”.


Valentina Shevchenko również będzie niedługo bronić swojego tytułu. W pojedynku rewanżowym na gali UFC Fight Night 156 zaplanowanej na 10 sierpnia w Urugwaju, Shevchenko zmierzy się z Liz Carmouche.

Jessica Andrade odniosła się również do krytyki ze strony byłej mistrzyni wagi słomkowej Joanny Jędrzejczyk oraz Claudii Gadelha. Andrade nie przejmuje się tym i zamiast tego mówi, że ta krytyka wynika po prostu z zazdrości.

Jessica Andrade
„Przyzwyczaiłam się już do tego, że Gadelha i Joanna mówią różne rzeczy, ale to zazdrość, bo ja wywalczyłam pas, a one nie. One szukają atencji, a ja nie poświęcę im żadnej uwagi. Muszą walczyć i pokazać, kto zasługuje na walkę o pas. Musiałam walczyć trzy razy i zapracować na to, by znów walczyć o pas, więc one muszą zrobić to samo.

Claudia Gadelha miała tak wiele okazji, aby wywalczyć tytuł przeciwko Joannie, ja miałem jedną – i wierzę, że po wygranej Joanny, będziemy miały rewanż. Ta Jessica sprzed dwóch, trzech lat nie jest już taka sama. Wierzę, że zatrzymam ten pas na długo”.


Na razie Jessica Andrade mówi, że skupia się na przyszłej walce i jest przekonana, że będzie królową dywizji przez długi czas. Nawet jeśli Gadelha mówi, że to niesprawiedliwe, że jest silniejsza od większości zawodniczek w dywizji słomkowej, jak sama podkreśla, to i tak przybiera na wadze.

Jessica Andrade
„Zrobienie wagi jest tym, co się liczy, a nie siła. Ale w porządku. Jeśli ona wygra więcej walk, tak jak ja, aby zapracować na kolejną walkę o pas, dlaczego nie? Znowu mogłabym z nią walczyć”.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Dana White o statusie gali UFC Fight Night 157 w Shenzhen w związku z napiętą sytuacją polityczną w Hongkongu

W związku z tym, że w Hongkongu panuje obecnie duże napięcie, ponieważ tysiące prodemokratycznych demonstrantów wyszło na ulice terytorium Chin, pojawiły się pytania o to, czy gala UFC Fight Night 157 zaplanowana na 31 sierpnia w sąsiednim Shenzhen odbędzie się zgodnie z planem. Szef UFC zdecydował się na krótkie oświadczenie dotyczące tej sprawy.

Sytuacja w Hongkongu, która trwa od czerwca, doprowadziła do setek aresztowań, gwałtownych kolizji starć protestujących z policją, zamknięcia lotnisk oraz zwiększenia obecności wojskowej na granicy Chin i Hongkongu. Biorąc pod uwagę ten konflikt, pojawiły się powszechne obawy, że UFC będzie musiało odwołać zbliżającą się galę UFC Shenzhen.

Przy okazji gali UFC 241, prezydent UFC Dana White odniósł się do statusu tej karty walk, przyznając, że sprawy stają się coraz bardziej skomplikowane pod względem planowania. Mimo to, szef UFC zapewnia, że gala się odbędzie – nawet jeśli miałby zostać sam z tym wszystkim.

Dana White
„To zdecydowanie utrudnia nam zorganizowanie gali i na pewno sprawia, że wszystko staje się o wiele trudniejsze.

Nawet jeśli będę tam jedyny, walka nadal się odbędzie (śmiech). Zacząłem już zmieniać swoje loty i połączenia, żeby się tam dostać, szczególnie po tym, co wydarzyło się niedawno w Hongkongu”.


Główną walką wieczoru UFC Shenzhen będzie pojedynek o tytuł wagi słomkowej między brazylijską mistrzynią Jessicą Andrade a Chinką Weili Zhang. Jeśli Zhang wygra, zostanie pierwszą mistrzynią w historii UFC pochodzącą z Chin.

Dana White powiedział, że jest podekscytowany tą walką i postrzega ją jako coś wielkiego dla Chin.

Dana White
„Ja osobiście, jestem bardzo podekscytowany walką Andrade vs Zhang. To ważna walka, nie tylko dla dywizji, ale i dla obu krajów. Jeśli Weili Zhang wygra i zostanie mistrzynią, będzie to dla Chin wielka rzecz”.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

UFC Brasil

Wyniki ważenia przed UFC Fight Night 157: Andrade vs. Zhang

Wyniki ważenia przed galą, która jutro odbędzie się w chińskim Shenzhen, jedna zawodniczka nie zmieściła się w wymaganym limicie.





Walka wieczoru:
115 lbs.: Jessica Andrade (114,5) vs. Weili Zhang (115) – walka o pas wagi słomkowej

Karta główna (godzina 12:00 czasu polskiego):
170 lbs.: Elizeu Zaleski dos Santos (170,5) vs. Li Jingliang (171)
125 lbs.: Kai-Kara France (126) vs. Mark De La Rosa (125,5)
145 lbs.: Movsar Evloev (146) vs. Zhenhong Lu (146)
125 lbs.: Mizuki Inoue (125) vs. Yanan Wu (129)*

Pozostałe (godzina 9:00 czasu polskiego):
170 lbs.: Kenan Song (170.5) vs. Derrick Krantz (169)
185 lbs.: Anthony Hernandez (185) vs. Jun Yong Park (186)
135 lbs.: Andre Soukhamthath (136) vs. Su Mudaerji (136)
205 lbs.: Khadis Ibragimov (206) vs. Da Un Jung (206)
155 lbs.: Damir Ismagulov (155.5) vs. Thiago Moises (156)
135 lbs.: Karolline Rosa Cavedo (135.5) vs. Lara Fritzen Procopio (135)
135 lbs.: Danaa Batgerel (136) vs. Heili Alateng (136)

*- Wu nie zmieściła się w wymaganym limicie wagowym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

„Nie spodziewam się długiej walki i wykorzystam każdą szansę na skończenie jej” – Weili Zhang o walce z Jessicą Andrade

Nigdy w historii UFC nie było chińskiego mistrza, ale Weili Zhang z Hebei będzie chciała to zmienić w pojedynku z mistrzynią wagi słomkowej Jessicą Andrade z którą zmierzy się jutro na gali UFC Fight Night 157 w chińskim Shenzhen.

Weili Zhang nie może sobie wyobrazić lepszego wyniku niż zwycięstwo, zdobycie tytułu i zostania pierwszą chińską mistrzynią UFC przed areną pełną chińskich fanów i wierzy, że jej zwycięstwo zainspiruje ludzi w całym kraju.

Weili Zhang
„Będę bardzo dumna”, powiedziała Zhang w rozmowie z serwisem BJPenn.com. „I z pewnością będzie to miało ogromny wpływ na rozwój MMA w Chinach. Szczególnie dla kobiet. Będą wiedziały, że mogą również realizować swoje marzenia, bez względu na wszystko, i błyszczeć jasno w każdej dziedzinie, w tym również w sporcie”.


Pokonanie Jessici Andrade nie będzie oczywiście łatwym zadaniem. Mistrzyni może pochwalić się bardzo dobrą grą w parterze i niewiarygodną siłą jak na zawodniczkę dywizji słomkowej. Siłę Andrade mogliśmy zobaczyć w jej ostatniej walce, którą zakończyła nokautem przez slam wykonany na byłej mistrzyni Rose Namajunas.

Weili Zhang
„Uwielbiam jej walkę z Namajunas. Byłam wówczas komentatorem telewizyjnym. Zauważyłam że Rose popełniła kilka błędów a mogła wygrać. Jeśli chodzi o mnie, będę spokojnie obserwowała moją przeciwniczkę, zwracała uwagę na błędy w jej występie i wykorzystywała każdą okazję, aby zareagować i wygrać.

Myślę, że ja też mam całkiem niezłą siłę. Nie będę się szczególnie martwiła o to, by stawić czoła jej sile”.


Andrade pozornie ma przewagę jeśli chodzi o doświadczenie, ale Zhang w swojej zawodowej karierze i tak stoczyła sporo walk bo 20 i uzyskała fantastyczny rekord 19-1. Z kolei Andrade stoczyła 26 walk, a ich bilans to 20-6. Dodatkowo Brazylijka stoczyła więcej walk na dużych galach.

W rzeczywistości Zhang walczyła tylko trzy razy w UFC – oznaczało to, że otrzymanie walki o tytuł było dla wielu fanów sporą niespodzianką.

Weili Zhang
„Byłam podekscytowana, gdy usłyszałam o tej szansie, ale myślę, że to rozsądne, że zostałam doceniona przez UFC za mój wysiłek.”


Przed tym pojedynkiem, Jessica Andrade oświadczyła, że jeśli pokona Weili Zhang, chciałaby rzucić wyzwanie mistrzyni wagi muszej Valentinie Shevchenko. Zhang stwierdziła, że i ona z chęcią przyjęłaby walkę z Shevchenko, gdyby wygrała w Shenzhen.

Weili Zhang
„Tak, na pewno walczyłabym z Shevchenko. Zawsze jestem gotowa, aby walczyć z silnymi przeciwniczkami, to sprawia, że lubię ten sport i będzie to dla mnie dobra okazja do nauki od nich”.


Największym priorytetem dla Chinki jest oczywiście odebranie tytułu Jessice Andrade w Chinach i Weili Zhang jest pewna, że spełni tę misję.

Weili Zhang
„Powiem, że wiele z moich umiejętności może zaszkodzić Andrade, takich jak moje kopnięcia, poddania i wiele więcej. Nie spodziewam się długiej walki. Skorzystam z każdej szansy, aby obalić rywalkę i skończyć ją jak najszybciej”.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 93089
No to jedziemy!

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 93089
Stawiam na Kara-France

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mamed K. zatrzymany przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych pod zarzutem paserstwa

Następny temat

Bellator 225: Matt Mitrione vs. Sergei Kharitonov 2

WHEY premium