SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 256: Deiveson Figueiredo vs Brandon Moreno

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4890

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Fot. UFC

Charles Oliveira, Kevin Holland, Ciryl Gane i Jan Błachowicz z awansem w rankingach UFC

Organizacja UFC zaktualizowała swoje rankingi po gali UFC 256 po której największe awanse zanotowali Charles Oliveira, Kevin Holland i Ciryl Gane. Polskich fanów ucieszy wieść, że mistrz wagi półciężkiej Jan Błachowicz wszedł do rankingu P4P z którego natomiast wypadł Tony Ferguson.

Charles Oliveira zaimponował największym zwycięstwem w swojej karierze, pokonując przez jednogłośną decyzję byłego tymczasowego mistrza wagi lekkiej Tony’ego Fergusona. Oliveira całkowicie zdominował swojego przeciwnika w każdej płaszczyźnie.

W kategorii średniej ciągły wzrost notuje Kevin Holland, który w tym roku stoczył pięć walk wygrywając je wszystkie. W tej ostatniej pokonał przez nokaut w pierwszej rundzie Ronaldo „Jacare” Souzę.

Marcel Dorff z MMA DNA przedstawił zaktualizowany ranking.

Ranking P4P:
P4P #15 Błachowicz

Poza rankingiem:
P4P Ferguson

Największy awans:
HW #7 Gane +7
MW #10 Holland +5
LW #3 Oliveira +4

Spadek w rankingach:
HW #10 JDS -3
https://twitter.com/BigMarcel24/status/1338837096547704833?s=20

Oprócz duetu Oliveira-Holland, również Ciryl Gane z dywizji ciężkiej zanotował duży przeskok aż o siedem miejsc po pokonaniu byłego mistrza Juniora dos Santosa przez TKO w drugiej rundzie. Niepokonany Francuz 7-0 wydaje się teraz być gotowy na kolejną wielką walkę.

Do rankingu P4P na #15 miejscu dołączył mistrz wagi półciężkiej Jan Błachowicz, który ma za sobą cztery wygrane walki w tym zwycięstwo przez TKO w drugiej rundzie nad Dominickiem Reyesem w pojedynku o pas. Z kolei Tony Ferguson musiał się pożegnać z rankingiem.


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2020-12-18 10:46:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Popraw to Holandia przy awansach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

mmajunkie.usatoday.com

Dan Hooker twierdzi, że Charles Oliveira nie zasługuje na miano pretendenta do tytułu

Dan Hooker wciąż uważa, że Charles Oliveira nie jest prawowitym pretendentem do walki o tytuł w wadze lekkiej. Hooker twierdzi, że wygrana Oliveiry nad Tonym Fergusonem nie jest żadnym imponującym zwycięstwem.

Na gali UFC 256, Charles Oliveira odniósł największe zwycięstwo w swojej karierze, ponieważ zdominował Tony’ego Fergusona i pokonał go przez jednogłośną decyzję. Po wygranej, nie brakowało komentarzy, że Brazylijczyk powinien zawalczyć o zwakowany tytuł, jeśli mistrz Khabib Nurmagomedov rzeczywiście zakończył karierę. Jednak Dan Hooker nadal nie postrzega Oliveiry jako zawodnika na tak wysokiej pozycji, aby mógł walczyć o pas.

Dan Hooker
„Czy ja go oceniam? Nie. Nie wiem, jestem tylko jednym człowiekiem, mam tylko swoje zdanie. Moje zdanie jest takie, że Charles Oliveira jest nadal p***ą… Po prostu się trochę z tego śmieję. On po prostu jest mi obojętny”, powiedział Hooker w rozmowie z Submission Radio. „Nie zrobił nic niesamowitego. Zrobił tylko kilka podstawowych rzeczy w walce przeciwko Tony’emu Fergusonowi, a Tony Ferguson nie miał na to żadnej odpowiedzi. Moim zdaniem, on po prostu nie trenował od jakiegoś czasu swoich podstaw, a to gra polegająca na ulepszaniu swoich podstaw i pracy nad nimi. Po prostu tak to widziałem. Nie byłem pod wrażeniem niesamowitych rzeczy, które robił Charles Oliveira.”

https://twitter.com/SubmissionRadio/status/1339143172308418561?s=20

Dan Hooker ma za sobą walkę będącą kandydatem do „Walki Roku” w której zmierzył się z Dustinem Poirierem. Obydwaj zawodnicy stoczyli zacięty bój, ale niestety dla Hookera zakończył się on porażką przez decyzję. Wcześniej miał trzy wygrane walki, w których pokonał Paula Feldera, Al’a Iaquintę i Jamesa Vicka. Obecnie nie ma zaplanowanej walki, ale zasugerował, że wróci do Oktagonu na początku 2021 roku.

Charles Oliveira jest teraz na fali ośmiu zwycięstw z rzędu, z godnymi uwagi zwycięstwami nad Tonym Fergusonem i Kevinem Lee. Brazylijczyk ma również bilans 9-1 od czasu, gdy przeszedł do wagi lekkiej, przegrywając jedynie z Paulem Felderem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

„To absurdalne, że oczekują ode mnie, że zaakceptuję ten wynik” – Junior dos Santos nie zgadza się z werdyktem walki z Cirylem Gane

Rywalizujący w dywizji ciężkiej UFC Junior dos Santos nie akceptuje swojej porażki przed czasem w pojedynku z Cirylem Gane na gali UFC 256.

Na ubiegłotygodniowej gali UFC 256, Junior dos Santos poniósł czwartą porażkę z rzędu, ponieważ został znokautowany przez Ciryl Gane w drugiej rundzie. Pojawiły się jednak pewne kontrowersje związane z zakończeniem walki, ponieważ cios łokciem wyprowadzony przez Francuza był na granicy faulu trafiając w tył głowy przy odwróceniu się Brazylijczyka. Były mistrz uważa, że był to nielegalny cios.

Junior dos Santos
„Powiedzieli, że cios trafił też w ucho, więc było legalne, ale to jego przedramię, bliżej ręki trafiło w ucho, ale łokieć trafił dokładnie w tył mojej głowy”, powiedział dos Santos w rozmowie z MMAFighting. „Uciekłem na kilka sekund i kiedy wróciłem, było już za późno. Poczułem ten ból w głowie i spojrzałem na duży ekran, gdzie zobaczyłem powtórkę akcji i trafiło dokładnie w tył głowy.

Ludzie mówi, że odwróciłem głowę, dla mnie to absurd. Ja już stałem bokiem, on trzymał mnie w tej pozycji przez jakieś 10 sekund, więc kiedy trafił łokciem – nie sądzę, żeby to było celowe, nie chciał trafić łokciem w tył głowy, nie sądzę, ale to nie czyni tej akcji legalną. „Och, odwróciłem głowę i w ogóle.” To nie znaczy, że uderzenie nie jest nielegalne.

Nie odwróciłem głowy, byłem w tej pozycji już kilka sekund, wystarczająco dużo czasu, żeby wiedział, że ten rodzaj ataku uderzyłby w tył głowy. Wiem, że zawodnik prawdopodobnie jest bardzo podekscytowany w tym momencie i nie zastanawia się nad tym zbytnio, ale nielegalne uderzenia są oczywiste. Moim zdaniem, i zdaniem wielu ludzi, którzy być może nie mają dostępu do mediów, aby mówić, że to było nielegalne, ale ci specjaliści mówią, że było legalne, bo się odwróciłem”.


Na pytanie, czy zaakceptowałby wynik, Junior dos Santos mówi, że nie zaakceptuje go, bo to nie był uczciwy wynik.

Junior dos Santos
„To absurdalne, że oczekują ode mnie, że zaakceptuję ten wynik jako normalny, sprawiedliwy wynik. To nie było tak. To nie był uczciwy wynik. Jestem uczciwym człowiekiem i gram uczciwie, i zawsze grałem.”


Po przegranej Brazylijczyka, Dana White powiedział, że ma nadzieję, że Junior dos Santos przejdzie na emeryturę. Jest takie prawdopodobieństwo, że UFC 256 była ostatnią galą w której wystąpił JDS.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Nie wiem co na tej gali przyprawiło o największy opad szczęki: nokaut Hollanda na Jacare będąc z dołu i robiąc to rękoma a nie upkickiem, Tony walczący ze złamaną/mocno naruszoną ręką czy ogólnie to co zrobił ten Oliveira. Ech obejrzałoby się Oliveira vs Nurmagomedov, w sensie że Charles miałby szanse a nie że na pewno by wygrał

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Ja myślę, że Charles to lepszy fighter, Khabib nie walczył z żadnym parterowcem, a widziałem pewne jego braki nawet z zawodnikami którzy leżeli mu dużo lepiej niż Charles, on ma kozacką i stójkę i zapasy i parter, lepiej wywiera presję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Do czasu walki z Justinem Khabib nie walczył z żadnym dobrym zapaśnikiem z petardą w rękach a widzieliśmy co się stało. I są duże szanse że i na Oliveirę by coś wymyślił. Nie musiałby nawet kombinować w parterze, szczękę ma lepszą

Chciałbym się mylić


Zmieniony przez - Puar w dniu 2020-12-21 19:04:31

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari / UFC

Ciryl Gane wskazał na Jairzinho Rozenstruika jako swojego kolejnego rywala

Świeżo po zwycięstwie przez TKO nad Juniorem dos Santosem na gali UFC 256, zyskujący uznanie w wadze ciężkiej Ciryl Gane mówi, że jest zainteresowany pojedynkiem z Jairzinho Rozenstruikiem.

Ciryl Gane pokonał przed czasem w drugiej rundzie byłego mistrza wagi ciężkiej Juniora dos Santosa, chociaż nie obyło się bez kontrowersji, ponieważ dos Santos uważa, że cios zadany łokciem uderzył go w tył głowy. Sędziowie nie potraktowali jednak tej akcji jako faul. Gane jest teraz na #7 pozycji w rankingu dywizji ciężkiej i kończy ten niezbyt udany rok tylko jedną walkę, ale za to zakończoną zwycięstwem. Kilka walk wypadło Francuzowi, ale udało mu się w końcu wrócić do Oktagonu i zaznaczyć swoją obecność jako poważny pretendent.

Po walce z dos Santosem, Gane nie chciał nikogo wyzywać do pojedynku. Po trudnym roku, w którym wypadło mu kilka walk, można zrozumieć, dlaczego nie chciał wskazywać na kolejnego przeciwnika. Jednak po głębszym zastanowieniu, Gane wskazał na Jairzinho Rozenstruika. Obydwaj zawodnicy nie mają obecnie zaplanowanej kolejnej walki, a pojedynek z zajmującym #3 miejsce w rankingu Rozenstruikiem ma sens dla Francuza. Obydwaj zawodnicy odnieśli swoje ostatnie zwycięstwa w walkach z JDS.

Ciryl Gane
„To ma sens. On nie ma zaplanowanej walki, więc staraliśmy się to zorganizować na styczeń, jeśli się nie mylę, ale w święta on potrzebuje czasu, więc zobaczymy. Nie wiem kiedy dokładnie, ale myślę, że to będzie ten facet.”


Gane dodał, że nie wydaje mu się, aby walka odbyła się w styczniu, a zamiast tego celuje na którąś galę na Fight Island w marcu. Ponieważ zarówno Gane jak i Rozenstruik chcieliby w 2021 roku walczyć o tytuł mistrza wagi ciężkiej, wydaje się, że jest to zestawienie, które idealnie do siebie pasuje.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brock Lesnar wolnym zawodnikiem po impasie w negocjacjach nad nowym kontraktem z WWE

Następny temat

W planach UFC walka Jorge Masvidal vs Nate Diaz 2 o pas BMF

WHEY premium