SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tarczyca - chyba niedoczynność

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1965

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 115 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3375
Witam mam problem z chudnięciem od około 3 lat
Wiek : 20 lat
Waga : 69-70 kg
Wzrost : 168 cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz : nie wiem
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: siłownia 4-5x w tygodniu po ok. 1h + trening kardio obecnie 3x w tyg po 40min
Co jem na śniadanie: 60g płatków owsianych + 13g białka + 10g wiórków kokosowych
Co jem na obiad : 150g piersi z kurczaka + 50g ryżu/ makaronu razowego + warzywa
Co jako przekąskę : nic
Co jako deser : czasami zdarza się galaretka
Ograniczenia żywieniowe : dieta lekkostrawna, bez otrębów
Stan zdrowia:
-czy regularnie miesiączkujesz: nie
-czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
-czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: tak: flonidan 10mg 1x dziennie, salmex dysk 500 2x dziennie, singular 10 1x dziennie, ventolin doraźnie, fanipos do nosa, debridat 2x dziennie, leki przeciwbólowe doraźnie, epiduo
-czy rodziłaś: nie
Problemy ze zdrowiem: astma oskrzelowa, kamica moczowa, napięciowe bóle głowy, chyba-niedoczynność tarczycy ( w trakcie badań ), zespół jelita wrażliwego,
Do jakich lekarzy chodzę: pulmonolog, neurolog, laryngolog, endokrynolog (wizyta dopiero w marcu 2015) okulista, urolog, dermatolog
Wykonane badania: TSH: 4,66 potem 4,33; USG tarczycy: płat prawy: 22x13x10, płat lewy: 18x8x6 (za mała)
Ogólny stan zdrowia: dużo śpię, jestem ciągle zmęczona, wypada mi dużo włosów, uczucie zimna,
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, rowerek, bieganie, w zasadzie obojętnie
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : wcześniej: białko wpc, spalacze, clenbuterol, t3; aktualnie tylko białko
Stosowane wcześniej diety : niskowęglowodanowa, IF, wysokobiałkowa,


Jak to interpretować ? TSH: 4,66 potem 4,33; USG tarczycy: płat prawy: 22x13x10, płat lewy: 18x8x6 (za mała)


Wizytę u endokrynologa mam dopiero 30 marca 2015, a chciałabym w końcu lepiej wyglądać.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Zmieniony przez - aleksandraa w dniu 2014-09-22 10:58:48
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 115 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3375
odpowie ktoś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 649 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31168
tak moga to byc problemy z tarczyca radzilbym sie udac do endokrynologa prywatnie a nie czekac do marca 2015

Cwicze bo lubie, lubie to cwicze.

Jezeli pomoglem daj soga -------------------------------------------------------------------------------------------------------------->

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33075 Napisanych postów 23167 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278055
a przeciez tsh masz w normie.. norma tsh wynosi do 5 .

samo tsh nie wystarczy, zrob ft3 i ft4 , ja tez mam jeden plat mneijszy od drugiego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 115 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3375
norma tsh to 4,0 albo 4,2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33075 Napisanych postów 23167 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278055
robie badania tsh regularnie od paru lat i zawsze na wynikach badan mam napisane ze norma jest do 5 , wiem ze w google roznie podaja , anwet ze do 6 ,ale 2 lekarzy mi mowilo ze norma jest do 5 ta prawidlowa.. tak czy inaczej zrob ft3 i ft4 /// /ps fajna pupa:P

Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2014-09-25 07:22:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 649 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31168
to ze platy sa mniejsze to nie jest zaden problem, jak masz tsh w gornej normie to tez nie jest za dobrze, zrob ft3 i ft4 orat anty tpo

Cwicze bo lubie, lubie to cwicze.

Jezeli pomoglem daj soga -------------------------------------------------------------------------------------------------------------->

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 115 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3375
ja na wynikach mam napisaną normę obok 4,0 a na drugim 4,2 więc kobiety może mają inaczej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 51 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6973
Witam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 51 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6973
oj za wczesnie mi się kliknęł. Choruje na niedoczynność od 13 lat i twoje objawy na to wskazują. Endokrynolog na pewno zleci ci hormony tarczycy. Obecnie wielu endokrynologów skłania się do tsh w okolicach 2 a nawet niżej. Ja juz przy 2,5 czuję się źle i mam zwiększane dawki w tej chwili euthyrox 125 wiec całkiem sporo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 649 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31168
tez biore 125 ale ja staram sie nie przekraczac tsh 1.5

Cwicze bo lubie, lubie to cwicze.

Jezeli pomoglem daj soga -------------------------------------------------------------------------------------------------------------->

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z więzadłami w kolanie.

Następny temat

uraz ucha

WHEY premium