SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Swedzi,piecze czy to liszaj?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7747

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 487 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4585
Witam ponad tydzien temu dermatolog zapisala mi masc(antybiotyk) Locacid to cos podobnego do differinu bardzo złuszcza mi skóre.
Mowila ze jak bedzie mocno swiecic słonce to stosowac co drugi dzien i zawsze na noc.Stosowalem co drugi dzien i na brodzie wyskoczyla mi taka dosyc duza plama jest płaska skóra z niej strasznie schodzi łuszczy sie,bardzo swedzi a po umyciu jest mocno czerwona i bardzo piecze.
Co mam z tym zrobic skoro nastepna wizyte mam za miesiac?
Troche mnie ostatnio spiekło a stosujac ten lek nie mozna sie opalac czy to przez to?
W sumie głupio zrobiła zapisujac mi ten lek na lato
Prosze o pomoc bo skora moccno z tej plamki schodzi i tak swedzi ze ciagle to drapie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 487 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4585
Mam zamiar kupic jakies tabletki(witaminy) ktore ponoc pomagaja.

Humavit Drozdzowe (lub inne)
Zinas Forte
Czosnek forte
Capivit A+E


Nie za duzo? Cos wywalic?Moze cos innego kupic?
I najwazniejsze jak to brac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Sprawa dla lekarza.
Jest przepisany lek i dodatkowo coś się pojawiło - czy to od strony działań niepożądanych czy innych.
W takich przypadkach mimo ustalonego na poprzedniej wizycie terminu trzeba iść teraz.
Może zmieni lek, może zapisze coś dodatkowego, może się dowie, że nie stosowałeś się do zaleceń...

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 487 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4585
Jak nie zniknie samo to za dwa dni sie wepchne do dermy,dzieki krzykacz.



Jeszcze pytanie z innej beczki,czy moge jakas pania dermatolog przekonac zeby przepisala mi lek doustny?Od roku upiera sie ze 17 lat to jestem za młody na antybiotyki doustne i przepisuje mi w masciach i kremach.Duzo piniazkow na to idzie a efekty znikome.A dosustne wywalaja to g**** od srodka.Zrobic badania ze jestem zdrowy i dac jej wyniki?Moze sie boi przepisac ,nie wiem

Zmieniony przez - olsen14 w dniu 2008-05-10 21:33:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Lekarz powinien wiedzieć co robi.
Jak widać raczej dba o Twoje zdrowie.

"Duzo piniazkow na to idzie" - niestety, ale ta dziedzina medycyna była, jest i będzie droga.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
danutha ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 3767 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29908
Powiem tak.Masz zapisana tretinoine,ktora nie jest antybiotyk,a pochodna witaminy A,jak izotretinoina,czyli slynny izotek.Wkleje dzialania niepozadane,bo nie chce mi sie przepisywac:
W pierwszych tygodniach leczenia może wystąpić przemijające podrażnienie w postaci nadmiernej suchości skóry (zwłaszcza w okolicy ust i szyi) oraz rumienia, a także nasilenie zmian trądzikowych. Zazwyczaj objawy te ustępują po odstawieniu leku lub zmniejszeniu dawki. Może także wystąpić kontaktowe zapalenie skóry, podrażnienie lub pokrzywka wywołane przez substancje pomocnicze preparatu
Do tego podraznienie jest nasilone przez promieniowanie UV.
Mozesz zmiany smarowac Alantanem,lub Linomagiem,zeby troche natluscic,lub jakimis masciami z dekpantenolem(nie pamietam dokladnych nazw).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
danutha ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 3767 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29908
Zastanawiam sie,czemu nie chce Ci przepisac antybiotykow.Najczesciej rozpisuja doksycykline,ktorej opakowanie(10 tabl) kosztuje 2,95 (najtansza wersja to Doksyratio M i zawsze mozesz zasugerowac w aptece,ze chcesz ten zamiennik [masz do tego prawo],jesli lekarz przepisze Unidox,lub Doxycyclinum). Najczesciej masci na tradzik sa pelnoplatne,wiec od 20 zl w gore.W niektorych aptekach moga Ci doradzic,co mozesz kupic tanszego np Rozex to krem/emulsja/zel z metronidazolem.Kosztuje bodajze ok 30 zl.Tansza wersja to metronidazol zel/krem.Na recepte kosztu 1,4 albo 1,7zl.oczywiscie Rozex moze sie roznic substancjami wypelniajacymi,podlozem...ale dlaczego nie sprobowac najpierw tanszego odpowiednika.
Moze czas zmienic dermatologa?

Zmieniony przez - danutha w dniu 2008-05-10 21:48:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 487 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4585
No chodze na ksse chorych czyli mam za darmo ale liczba wizyt jest ograniczona.
A u prywatnego to stówka na wejscie.

Nie chce kwestionowac jej wiedzy ale zdaje mi sie ze pojecia za duzego to ona nie ma.Co wizyte to nowa masc z ulotki ktorych ma pełno na stole,nawet mi nie powie kiedy smarowac ile itp. A teraz jeszcze mi taki lek zapisuje na lato kiedy słonce non stop swieci...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
nawet mi nie powie kiedy smarowac ile itp - Być może Twoja bierna postawa wpływa na jej zachowanie. Niektórym lekarzom trzeba pokazać zainteresowanie tematem to i oni niekiedy inaczej podchodzą do osoby.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
danutha ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 3767 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29908
Do autora - poczytaj link,jest chyba przydatny,jesli nie jest to ulotka zwycem przepisana http://www.naszaapteka.com.pl/index.php?page=katalog_lekow&show=102&id=Locacid

A co do lekarzy..no coz.. sa rozni.Jedni znaja sie lepiej,inni mniej.Ale co to Twojej masci,to zajrzyj do watku Izotek.Duzo osob stosuje go latem i maja sie dobrze Nie neguje postawy lekarza,bo kazdy ma jakis swoj sposob leczenia,ale sa gorsi i lepsi.Moja rodzinna pani doktor jest najlepszym lekarzem na swiecie hyhy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 487 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4585
No zainteresowanie zeby to g**** wyleczyc to ja mam, siedze u niej z 30 minut a sterydziarze wychodza po minucie,probuje z nia porozmawiac co lepsze co gorsze,co ma zły wpły na tradzik.A ona mnie zbywa z kolejna recepta,i powtarza ciagle to samo "młodzi ludzie chca szybkich efektow a tradzik leczy sie bardzo długo,mozna go nawet nigdy nie wyleczyc"
Jak to słysze to mam wrazenie ze ma gdzies czy wylecze to czy nie...
Chcialbym kiedys spotkac lekarza ktory indywidualnie zajal by sie moim leczeniem krok po kroku,i zeby mu zalezalo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
danutha ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 3767 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29908
Nie kazdy lekarz lubi takich dociekliwych pacjentow:) hehe.
Ale ma racje,ze tradzik leczy sie dlugo.
Daj jej jeszcze szanse.
Jak wypisze CI kolejna recepte,napisz mi powiadomke,to powiem CI co o tym mysle
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wtf?!

Następny temat

Niedotlenienie??

WHEY premium