SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Strzelający kręgosłup przy robieniu brzucha/skłonach

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10201

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2678
Witam

Nie wiedziałem w jakim dziale założyć ten temat. Myślałem że może w zdrowiu, ale założę tu. Jeśli źle to prosze o przeniesienie.

Otóż mam taki problem. Ćwiczę sobie już od lat, ale nigdy nie ćwiczę na brzuch bo boje się że coś się może popsuć.
Ogólnie jak robię brzuszki to przy każdym ruchu kręgosłup "chrupie". Dosyć głośno, słyszalne dla osoby stojącej obok. Głośność tego chrupania jest porównywalna z wyginaniem palców i strzelaniem palcami ale nie jest to takie strzelanie jak palcami, że raz i koniec na jakiś czas. Za każdym razem chrupie. Za każdym powtórzeniem. Nie jest to w żaden sposób odczuwalne ani bolesne i mam to od kąd pamiętam, ale ostatnio postanowiłem że może trochę nad brzuchem bardziej popracuję i nie wiem czy mogę.

Czy to normalnie i się tym nie przejmować?
Czy może do jakiegoś kręgarza ?
Gdzieś czytałem o podobnym problemie, to ktoś pisał że to może zależeć od jakości płynu stawowego czy jakoś tak. Ale to chyba przez całe życie bym nie miał złego płynu stawowego? A jeśli to możliwe to da się to jakoś naprawić?

Zmieniony przez - Curry_ w dniu 2012-02-04 21:13:24

haba daba

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czesc,

U mnie jest podobnie ale tylko przy cwiczeniach w pozycji lezacej na plecach kiedy unosze nogi lub tulow. W innych cwiczeniach na brzuch tego dzwieku nie ma. Chrupie jakby w dolnej czesci ledzwiowej. Ogolnie wiecej cwiczen na brzuch robie innych niz w pozycji w ktorej chrupie (drazek, AB Wheel etc.) ale wczesniej pomimo duzej ilosci cwiczen w pozycji z chrupaniem nic sie nie dzialo. Wydaje mi sie ze moze to byc cos z dyskami - mam nadzieje ze wypowie sie jakis specjalista.

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2678
No u mnie też słuchać to głównie właśnie przy leżących pozycjach. Wszelkiego typu brzuszki. O dziwo przy "skłonach na grzbiet" (tych do góry jakby) tego nie ma. przy SKŁONACH też tego nie MA. Nie wiem czemu to napisałem ;) Głównie właśnie chodzi o leżące brzuszki tudzież inne ćwiczenia leżące na plecach angażujące brzuch. W przypadku ćwiczenia na brzuch na drążku (podciąganie nóg i inne wariacje) też to występuje ale minimalnie. Praktycznie niezauważalnie. Ogólnie nie słychać ale czuć w tym przypadku (nie że ból ale czuć jakieś tam przeskoki stawów/kości/nie wiem). Ogólnie gdyby tak samo było w pozycji leżącej to bym nie robił z tego problemu. No ale na leżąco to jest dosyć głośne.

ps. Spec SFD polecił Vitalmax - CFM protein bar, ale zjadłem i nic. Dalej strzela. Może za mało. Może jakiś inny ekspert coś powie?

Zmieniony przez - Curry_ w dniu 2012-02-04 21:57:53

haba daba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sprobuj animal flex, 2 saszetki dziennie przez min 8 tyg. Mi pomoglo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2678
O kurde. Poważnie? przez 8 tygodni 2x dziennie to ze 300 na tego animal flexa musiałbym wyłożyć. Ale to miałeś to samo? Że takie bezbolesne strzelanie kręgosłupa właśnie i ci pomogło?

haba daba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja potrafie tak sie wykrecic ze strzelam jak u kreglarza... ogolnie mi pomaga, ale dalej szczela, tylko mniej, potem zszedlem na 1 paka dziennie, potem olalem i jakos sie trzymam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2678
u kreglarza

hmmm... Ale piszesz że potem zszedłeś, to ile czasu to brałeś w końcu? Szczerze mówiąc to jeśli to ma tyle kosztować to chyba wolę żeby strzelało a kupić sobie jakąś paszę dobrą do ćwiczenia ;)

A byłeś z tym u jakiegoś lekarza może? Bo interesuje mnie czy to wogóle szkodliwe w jakikolwiek sposób jest. Niektórzy myślą że strzelanie palcami jest szkodliwe i powoduje reumatyzm a wiadomo że tak nie jest. Ciekawe czy w tym przypadku nie jest tak samo? Po prostu może ten typ tak ma i kręgosłup sobie zgrzyta przy danym wygięciu?

Zmieniony przez - Curry_ w dniu 2012-02-05 18:42:08

Zmieniony przez - Curry_ w dniu 2012-02-05 18:43:11

haba daba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bylem u lekarza i powiedzial ze to hypermobilnosc i tyle... bralem z pol roku, drogo wiem:/ Lekarz w klinice sportowej tez nie mogl mi powiedziec czy to szkodliwe czy nie...a niby byl spac, poki co zyje
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja nie sadze zeby jakies srodki na to pomogly - to raczej kwestia budowy kregoslupa - na moj gust to jakies kosci o siebie ocieraja stad ten dzwiek - moze usg by jakies dalo odpowiedz ? Sam sie zastanawiam czy nie zrobic ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak by kosci w kregoslupie sie ocieraly to by zesral sie z bolu, sprawdz lepiej dyski.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2678
No już tam bez wnikania w technikalia, dyski czy kości, coś tam się ociera/przeskakuje. Ja bym się przeszedł do jakiegoś specjalisty, no ale tak jak mówisz właśnie, poszedłeś do specjalisty i g**** pomógł. A kasę wziął. I to takie jałowe trochę. Iść trafić na konowała który powie, że wszystko ok i potem w fałszywym przekonaniu że jest ok popsuć sobie coś niechcący.

haba daba

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

uraz dłoni ?? ból przy zaciskaniu i

Następny temat

ból głowy podczas ćwiczeń

WHEY premium