SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sposoby na kaszaki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 172026

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
Prosaki to maleńkie, białawe twory, wielkości ziarnka maku lub prosa, umiejscawiają się tuż pod naskórkiem. Są to zwykle torbiele gruczołu potowego lub łojowego. Torbiel taka powstaje najczęściej na skutek nadmiernego rogowacenia wydzieliny zatrzymanej w wyniku zaczopowania ujścia mieszka włosowego. Prosak jest twardy (wygląda jak malutka biała kuleczka). Najczęściej występuje na twarzy (policzki, czoło, powieki), czasami może pojawić się na narządach płciowych lub na powierzchni blizn.

Podobnie do prosaków wyglądają kaszaki. Występują one w postaci pojedynczych lub mnogich, okrągłych, twardych torbieli (mogą mieć wielkość od ziarna grochu do gołębiego jaja) najczęściej w obrębie mieszków włosowych lub gruczołu łojowego. Kaszaki są pokryte skórą i nie wykazują cech zapalnych, na szczycie kaszaka może być widoczny rogowy czop. Kaszaki umiejscawiają się na owłosionej skórze głowy, na twarzy, na karku, za uszami, na tułowiu, w okolicy narządów płciowych. Leczenie powinien przeprowadzić chirurg, gdyż kaszak należy usunąć wraz z jego torebką. Nie zmuszajcie kosmetyczki aby po rozpoznaniu kaszaka usunęła go - może to być mało efektywny zabieg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 194 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2412
brzmi okropnie ale wydaje mi sie ze nie mam ani jednego ani drugiego :D

Siła Masa Rzeźba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
nie jest to takie straszne
bardzo dużo ludzi ma kamienie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3487
witam dzisiaj miałem wycinanego kaszaka w uchu. mam wielki opatrunek na uchu,a jutro jade na jego wymiane.Orientuje sie ktos,ile dni bede musiał jezdzic na wymiane opatrunku??
pozdrawaim
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4
Najlepiej było by to pytanie skierować do chirurga. Jestem po podobnym zabiegu i wiem że to zależy od wielu czynników. Czas gojenia ran po interwencji chirurgicznej jest różny. Nie można odpowiedzieć jednoznacznie na Twoje pytanie. Z reguły po dwóch zmianach opatrunku sam zajmiesz się tą sprawą, ale do lekarz będziesz jeździł na kontrolę do momentu kiedy lekarz stwierdzi że rana jest czysta i gojenie przebiega prawidłowo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
mowa w tym temacie o innych kaszakacg
przy ktorych zbedna jest interwencja lekarza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 0
hej ja tez mam kaszaki ;/ nie wiem co znimi robic.... do kosmetyzki troche boj esie isc i niewiem ile to bedfzie kosztowac pomozcie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3
Ja wlasnie niedawno zauwazylam pod oczami takie male biale kropki.Czy to sa kaszaki?Jak uniknac zeby to sie nie powiekszalo,moze jakies kremy?

Zmieniony przez - malutka_k w dniu 2008-10-13 15:44:48
...
Napisał(a)
Usunięty przez malutka_k za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
trzeba iść do kosmteyczki na oczyszczanie.
pozniej abieg co jakis czas powtarzac.
cena od 70-100 zł w przecietnym gabinecie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mniej kalorii dłuższe życie

Następny temat

Problem z kolanem

WHEY premium