SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sparring Iaido

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5243

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam chciałem zapytać czy w iaido są jakies sparringi a dokładniej jakaś wymiana ciosów bokkenem czy sam trening ? ?

P.S jaki sklep z bokkenami polecacie i czy są jakies wymagania co do bokkenów np wzrost ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Nie ufam bokenom w cenie poniżej 50 zł. Nieraz widziałem, jak "odcięty", przy kontakcie kling, fragment takiego badziewia, przemierzał salę lotem koszącym

Nie dość, że masz wtedy po mieczu, to jeszcze ktoś może dostać odłamkiem w oko. Poza tym-zależnie od częstotliwości i intensywności treningów, większość bokenów wcześniej czy później pęka-ale im więcej zapłacisz, tym później pęknie, więc sumarycznie-będziesz musiał takich droższych kupić mniej. Jak to mówią: ludzi oszczędnych nie stać na kupowanie tanich produktów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
O ile się orientuję-na Iaido trenuje się głównie, jeśli nie wyłącznie, formy. Jeśli chcesz się "ponaparzać" idź na Kendo Tyle, że zamiast bokkenów używa się tam shinai, które są dużo lżejsze (i bezpieczniejsze, bo bokkenem można zabić przeciwnika-co robił m.in. Musashi )

Odnośnie warunków-nie wiem jak w Iaido, ale u nas miecza nie dobiera się "do wzrostu" (nie wiem nawet, czy są różnej długości-raczej wszystkie są takie same). Jeśli szukasz dobrego bokkena-nie kupuj przypadkiem czegoś za 30 złotych-bo pęknie Ci w rękach po pierwszym ostrym kontakcie kling. Niezły ken to wydatek rzędu 50-70 złotych, dobry-ponad stówę. Bardzo dobry może kosztować kilkaset... górnej granicy nie ma

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2007-03-13 14:48:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hmm sparringi jakos zboleje ;) kendo raczej nie jest dal mnie :) a mniej więcej uczycie sie jakis ataków blokowań ? ?

P.S czy są jakies inne sztuki walki bokkenem bardziej dynamiczne ? ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Bardziej dynamicznej od Kendo sztuki walki japońskim mieczem nie znajdziesz.

Ja trenuję aikido-u nas miecz jest uzupełnieniem. Bokkenami wykonuje się kata. Regularnych sparringów jako takich nie ma-ale od czasu do czasu trenuje się na full siły i szybkości przy użyciu bokkenów z tworzywa obłożnych gąbką-co jest fajne, bo nie wymaga ochraniaczy a zabawa jest, że hoho

Jeśli idzie o japońską szermierkę- masz do wyboru Kendo, Iaido, Battodo(przypomina Iaido, choć są różnice-m.in. brak technik w siadzie klęcznym. W Polsce jest chyba 1 klub tylko). Jako uzupełnienie miecz pojawia się na aikido, jujutsu i ninijutsu(w Polsce są chyba tylko 3 kluby tego ostatniego)-ale to już zależy od sekcji. Sporo walki bronią (według Tenshin Shiden Katori Shinto Ryu) znajdziesz w sekcjach aikibudo.

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2007-03-13 18:55:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najciekawsze wydaje mi się iaido i na nie pójdę :)

P.S trochę off topowo ale chciałem zapytać czy ten bokken będzie dobry http://www.goods.pl/product/description/118/

Aha i jeszcze jedno żeby nie wyjść na biedaka :) jak dokładnie wymawia się iaido ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 720 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5006
A może koledze odpowiadałoby Battodo? Istnieje tam element sparringowy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Wymawia się tak jak się pisze, czyli iaido-ale przez "i" a nie przez "j", czyli nie "jajdo"

Nie wiem, z jakiego drewna jest ten bokken-trudno mi ocenić. Jednakże-na Twoim miejscu nie kupowałbym miecza przez net-lepiej idź do sklepu z wyposażeniem do sztuk walki. Bokkeny będą na pewno-a sprzedawca udzieli Ci dodatkowych informacji. Tylko, jak mówiłem-mieczyki za mniej niż 50 zł generalnie nie są za wiele warte-choć czasem służą całe lata i jest ok.

W Battodo są sparringi, przynajmniej w tym jedynym polskim klubie (nie wiem jak w systemiue ogólnie)-bo T. Piotrkowicz naucza ogólnie nauki bronią-czerpiąć z kenjutsu, kendo, iaido i wszystkiego co dobre

http://www.battodo.pl/index1.php?k=news 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
bokeny robi się chyba z rattanu? tzn te trochę lepsze.
rozmawiałem jakiś czas temu z facetem z battodo. owszem, randori jest, ale mieli z tym jakiś problem, bo ponoć te miecze z pianką nie za bardzo "zachowują" się jak miecze, którymi oni ćwiczą kata lub tameshigiri na zmoczonych matach.
o ile dobrze pamiętam bo to było już ze 2 lata temu.
tak, że najlepsze by było kendo, jeśli koledze chodzi o walenie po głowach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Dobrej klasy bokkeny robi się z różnego rodzaju twardego drewna. Te najlepsze są wykonane z drewna poddanego sprasowaniu (jakaś obróbka pod wysokim ciśnieniem, nie znam szczegółów)-i są cholernie ciężkie w stosunku do "zwykłych"(kilkukrotnie cięższe!) ale za to niezniszczalne. W mojej sekcji instruktorzy mają takie miecze-i widziałem jakie ciosy nimi zadawali i jakie parowali. Bokken z czerwonego dębu pękłby po pierwszym takim cięciu-a na tych nie było nawet najmniejszego śladu po zderzeniu!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
z ciekowosci zapytam czy mugł bys zapodać fotke swojego bokkena ? ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Ja mam jeszcze mój stary (drugi) z czerwonego dębu-optycznie nie różni się od tych jakie możesz znaleźć w sklepach internetowych(cena 30-50)-tyle, że gdy go kupiłem, kosztował chyba 85 zł-i służy mi do dziś(choć już przy zderzeniu wydaje "pusty" dźwięk, co znaczy, że jego struktura jest uszkodzona-i podejrzewam, że będę musiał kupić nowy-bo ten pewnie niedługo pęknie w połowie. Przymierzam się do bokkena z "prasowanego" drewna)-a paru kumpli kupiło podobne jak mój za 3-4 dychy(chyba na allegro)-i po dwóch-trzech treningach musieli zamawiać nowy sprzęt Dawniej te z czerwonego dębu były jednymi z najlepszych dostępnych, ale popyt wywołuje podaż-i rynek został zalany tandetą-którą na oko ciężko odróżnić.

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2007-03-14 21:09:50
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tapia przedawkował...

Następny temat

O komandosach ; ]

WHEY premium