SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skręcenie kolana

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3416

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 27
Nie znalazłem mojego przypadku na tym forum wiec otwieram nowy temat.Miesiac temu podczas bry w piłke nozna siegajac noga po pilke cos strzelilo mi w drugiej nodze.Nie wywrucilem sie ani nic tylko nie moglem wyprostowac kolana.Zginalem cale kolano nawet dotykalem pieta posladkow i nic nie bolalo tylko nie moglem wyprostowac bo czulem jakas blokade z wewnetrznej strony.Pojechalem na pogotowie i lekarz powiedzial ze mam skrecone kolano i dal noge na 1 tydzien do szyny.Po tygodniu zdjeto mi szyne.Poszedlem do specjalisty, opowiedzialem cala historie i spytalem ile nie moge grac w pilke.Powiedzial ze 2 tyg. mam odpoczywac,chodzic na basen i jezdzic na rowerze.Po dwoch tygodniach spedonych na basenie i na rowerze:D kolano Wogole nie bolalo tylko przy przeprosicie(czy jakos tak) czulem ze jeszcze toche mnie boli.Na dzien dzisiejszy uwazam ze kolano juz jest zdrowe i ze moge grac w pilke ale jeszcze nie jestem w 100% pewny, poniewac moj miesien czworoglowy nie jest tak mocny jak przed wypadkiem co powienienem robic, jakie cwiczenie stosowac??i co myslicie o tej kontuzji??

Zmieniony przez - Sebbba111 w dniu 2009-07-14 15:25:02
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Witam, jezeli chodzi o twoja kontuzje to na poczatek zrobilbym USG stawu kolanowego zeby upewnic sie czy wiezadła krzyzowe i łąkotki są całe. Z opisu który przytoczyłeś mozna snuć pewne podejrzenia ze mogło dojsc do ich uszkodzenia. Jezeli sa cale to mozna stosowac rehabilitacje ktora bedzie polegała na zastosowaniu elektrostymulacji czyli pradowej stymulacji miesnia czworogłowego, poza tym cwiczenia izometryczne wzmacniajace sile i rozwijajace mase miesnai. Nie mozesz takze zapominac o miesniu dwugłowym w tej nodze i o odpowiednim wzmacnianu go
1

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 27
Dzieki za rade nie bardzo rozumie to zdanie mozeesz mi wyjasnic?? "zastosowaniu elektrostymulacji czyli pradowej stymulacji miesnia czworogłowego"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 2417 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25080
cwicz kazda noge z osobna nie obie razem , to jesli chodzi o oporowke , oprocz tego cwiczenia na czucie głęboki / propriocepcje

GO HARD OR GO HOME

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Chodzi i zabiegi z zastosowaniem aparatów do elektroterapii. Zabiegi takie robi sie w przychodniach rehabilitacyjnych badz zakładach fizykoterapii. lekarz daje skierowannie badz idziesz prywatnie. Rozne sa ceny zabiegów od 10-20 zlza jeden. W seri przydało by sie zrobic 10-15 zabiegów.

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 27
No dzieki byłem u specjalisty i powiedzial ze mam zerwane wiezadla ;/;/ Ale chcialem sie spytac czy to prawda ze Takie zabiegi wykonuje sie po 18 roku zycia???? Lekarz powiedzial ze jak zrobimy wczesniej to moga byc powiklania bo noga jeszcze rosnie, ale nie wiem czy to prawda. (mam 15 lat)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Jezeli tak powiedział to tak jest. Z zerwanymi wiezadłami mozna chodzic, gorzej z uprawianiem sportu o pilce noznej koszykowce itp mozesz narazie zapomniec. Do czasu operacji mozna noge cwiczyc ale ostroznie i pod nadzorem fizjoterapeuty.

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 27
No własnie wiem;/.Zapislem sie juz na rehabilitacje.Kurde nie moge tego zrozumiec czemu mi sie to akurat stało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 454 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1365
Coza roznica pomiedzy robieniem rekonstrukcji w wieku 15 lat czy 18? Przeciez osoby plci meskiej rosna do 21 roku zycia. Wiec dla mnie tlumaczenie ze jestes za mlody i sie nie nadajesz na rekonstrukcje jest co najmniej dziwne.

Memento mori..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Lekarz który Cie prowadzi byc moze uznal ze wkp nie jest do konca zerwane i istnieje mozliwosc bezoperacyjnego wyleczenia kolana i wiezadło sie po czasie samo zrosnie

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Niepełna lumbalizacja s1

Następny temat

Ból serca (?)

WHEY premium