SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skoki narciarskie sezon 2014/15

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 19265

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 221
Na podium w jakimś pojedynczym konkursie pewnie tak. Nie sądzę jednak, żeby był w stanie powalczyć o miejsce w piątce klasyfikacji generalnej. Mimo wszystko czas robi swoje i Noriaki po prostu nie może wiecznie tak dobrze skakać.

Mam nadzieję, że jednak mimo tych wszystkich zmian, sytuacja w skokach nie ulegnie jakoś wielkiej zmianie. Chciałbym, żeby wróciły te czasy, gdzie wygrywał ten kto dalej skakał. Czasy Małysza, Schmitta, Hannavalda. Teraz te wszystkie punkty dodawane za wiatr, za belki nie belki. Zdecydowanie mi się to nie podoba.

Podobnie sprawa z wiatrem o której już mówiłem. Dlaczego wiatr 1 m/s w plecy dla skoczka zajmującego 45 pozycję jest dobry do skakania, a taki sam wiatr dla skoczka z pierwszej piątki nie jest już dobry? Kiedyś zawodnicy skakali przy dużo większych prędkościach wiatru, często bardziej niekorzystnych. Czy wypadków było więcej? Nie. A czy skoki były bardziej emocjonujące? Uważam, że zdecydowanie tak.

Zmieniony przez - wrosport w dniu 2014-11-03 09:35:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34597 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434079
Ja również nie jestem przekonany co do tych punktów za wiatr, można by to jeszcze doprecyzować bo czasem ilość dodanych/odjętych pkt jest nie współmierna do straty/zysku zawodnika

Zdać trzeba sobie też sprawę, że przez wprowadzenie pkt za belkę odbyło się wiele konkursów, które przed laty nie mogłyby być kontynuowane. Pamiętamy, że każda zmiana belki wiązała się z ponownym restartem konkursu

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cris Thug Il Fenomeno Moderator
Ekspert
Szacuny 149 Napisanych postów 17471 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 196547
Zdać trzeba sobie też sprawę, że przez wprowadzenie pkt za belkę odbyło się wiele konkursów, które przed laty nie mogłyby być kontynuowane. Pamiętamy, że każda zmiana belki wiązała się z ponownym restartem konkursu

Dokładnie.Z tym że imo zmiana belki powinna byc tylko z inicjatywy tej całej ekipy na czele z Hoferem, ze względów stricte pogodowych .A nie bo skoczek wraz ze swoim treneiro,obrali sobie taką taktykę (a takie rzeczy miały juz miejsce).I tu tez bym miał życzenie,aby zwłaszcza na tych największych obiektach,szefostwo nie robiło po gaciach zaraz po 1 skoku porządnym,tylko dała troche poszaleć...

Zmieniony przez - Cris Thug w dniu 2014-11-03 17:28:22

Ole-le, ola-la, ser del Barça és el millor que hi ha!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 221
I tu tez bym miał życzenie,aby zwłaszcza na tych największych obiektach,szefostwo nie robiło po gaciach zaraz po 1 skoku porządnym,tylko dała troche poszaleć...

Właśnie tutaj mam największe zastrzeżenia co do obecnej formuły skoków. Kiedyś, nie przeszkadzało nikomu to, że wiatr wiał nieraz 4-5m/s, a teraz przy 1,5 już ściągają z belki. To znacząco obniża emocje, a skoki stają się mniej efektowne. Zwłaszcza, tak jak właśnie piszesz, że jeden skok porządny jakiegoś przeciętnego skoczka i zaczynają się obniżania belek, uważanie na wiatr itd.

Wiele konkursów było odwoływanych przez obniżanie belki i startowanie od nowa, ale to też było w pewnym sensie piękne w tym sporcie. Nie wiadomo było nigdy do końca czy nic się nie zmieni i konkurs uda się rozegrać do końca. Pamiętam była taka sytuacja, że bodajże Piotrek Skupień oddał super skok w pierwszej serii, prowadził w konkursie z dużą przewagą i chyba 10 skoczków zostało do zakończenia i konkurs został przerwany bo zmieniali belkę. Musieli skakać od nowa. Wiadomo, nie było to fair, ale zawsze jakoś wzbudzało emocje. Pozytywne czy negatywne ale skoki były ciekawe. Czy są dalej? Coraz mniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34597 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434079
TVP ma problemy z pozyskaniem praw do austriackich konkursów. Podobno zmienił się właściciel tych praw i żąda horrendalnych sum jakby co to wszystkie konkursy zobaczymy w Eurosporcie

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34597 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434079
Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jan Ziobro, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Bartłomiej Kłusek oraz Stefan Hula

tych zawodników Kruczek zabiera do Klingenthal pierwsze emocje już za tydzień

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 7885 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23218
Ale to zleciało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 221
Ciekawa decyzja. Znowu nie ma Murańki. Słaba forma? Miał być wielkim talentem, a póki co jest lekkie rozczarowanie.

Skoki ruszają w weekend, już nie mogę się doczekać. Zobaczymy jak na starcie sezonu radzą sobie nasi zawodnicy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34597 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434079
oby tylko pogoda dopisała, bo nie chcę takiej inauguracji jak w zeszłym roku chociaż wyniki były zadowalające

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 7937 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 66836
czemu teraz te pkt od sedziów bd kitrać? co to ma na celu?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Liga Mistrzów siatkarzy 2014/2015

Następny temat

Rower treningowy Kettler

WHEY premium